آشنایی با آفات درخت انار – (توضیحات کامل)

بازدید: 95 بازدید
آشنایی با آفات درخت انار

آشنایی با آفات درخت انار با بیماری های درخت انار

آشنایی با آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار . کنترل آفات و بیماری های انار .برخی از درختان میوه به شدت مستعد ابتلا به بیماری ها و آفات هستند، مانند میوه های هسته دار مانند نهال هلو و نهال آلو یا سیب.سایرین، مانند انار، به مراتب کمتر به بیماری های جدی مبتلا می شوند یا توسط هجوم ها ویران می شوند. اما تعدادی بیماری و آفات درخت انار وجود دارد. که باید مراقب آنها بود.خوشبختانه، تا زمانی که توجه داشته باشید. بیشتر این بیماری ها به وضوح مشهود خواهند بود. اما چگونه می بدانید که به دنبال چه چیزی باشید؟در ادامه بخوانید تا بدانید چه علائم و نشانه‌هایی را می‌توانید از درخت یا درختچه انار یا نهال انار مضطرب انتظار داشته باشید و چگونه به هنگام بروز مشکلات آن‌ها را برطرف کنید.

مقابله با آفات درخت انار

آشنایی با آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار.حتی با وجود کمی کمتر احتمال ابتلا به بیماری‌ها در وهله اول درخت انار شما، همچنان می‌خواهید اقدامات پیشگیرانه‌ای برای حمایت از سلامت آن‌ها انجام دهید.اگر هنوز درخت یا درختچه خود را نکاشته اید، باید مکانی را انتخاب کنید که خاک به خوبی تخلیه شود. خاکی که خیلی مرطوب می ماند یا برای مدت طولانی مرطوب می ماند، دارای پاتوژن هایی است که می تواند منجر به عفونت شود.اگر درختی دارید که در خاکی با زهکشی ضعیف رشد می‌کند، راه‌های مختلفی برای اصلاح این مشکل وجود دارد، از جمله نصب زهکشی، افزودن ترانشه‌ها برای منحرف کردن آب، یا در صورت عدم موفقیت،

آبیاری درختان انار

آشنایی با آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار .شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که بیش از حد آبیاری نمی کنید. این گیاهان ریشه عمیقی دارند که می‌تواند رطوبت مدفون را حتی در شرایط خشکسالی پیدا کند، بنابراین در زمان‌هایی که بارندگی کم است فقط باید حدود یک اینچ آب در هفته برای رشد درختان ارائه دهید.اهمیت خاک برای سلامت کلی گیاه را دست کم نگیرید – این یکی از کلیدهای حفظ رشد گیاهان شماست. اگر به اطلاعات بیشتری در مورد سلامت خاک و نحوه رسیدگی به شرایط کمتر از ایده آل نیاز دارید، راهنمای ما را بخوانید.

هرس درخت انار

هرس درخت انار.هرس برای نهال انار رباب یا نهال انار اتابکی یا نهال انار ساوه و یا سایر ارقام مهم است، چه بخواهید آنها را با یک رهبر واحد به شکل درخت در آورید و چه اجازه دهید به شکل درختچه طبیعی خود رشد کنند.گیاهان شلوغ یا متراکم می توانند رطوبت را حفظ کنند و شاخه ها و شاخ و برگ های متراکم ممکن است جریان هوا یا نفوذ نور را کاهش دهند که منجر به شرایطی می شود که می تواند باعث بیماری های درخت انار و آلودگی شود.بدون هرس کافی، بسیاری از انواع انار می توانند بزرگ شوند. برخی استانداردها تا ارتفاع 30 فوت و تقریباً به همان اندازه رشد می کنند.

اگر آنها بیش از حد رشد کنند، ممکن است یک درختچه بسیار متراکم و خاردار روی دستان خود داشته باشید تا سعی کنید درمان کنید، که می تواند بسیار دشوار باشد.یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از مشکلات مربوط به سلامت درختان، مشاهده مکرر وضعیت آن است.

اغلب، می توانید علائمی را ببینید که نشان دهنده مشکلات از قبل، قبل از اینکه شدید شوند. اگر چندین درخت در نزدیکی رشد می کنند، باید مراقب باشید تا از گسترش احتمالی جلوگیری کنید.اگر قبلاً با آفات مشکل داشتید و می خواهید سیستم دفاعی گیاهان خود را در برابر آلودگی مجدد تقویت کنید، می توانید نماتدهای مفیدی را معرفی کنید یا حشرات مفیدی مانند توری سبز، آخوندک نمازگزار و کفشدوزک را جذب کنید.

پرندگان نیز مفید هستند، زیرا آنها حشرات آفات را مصرف می کنند، و چندین راه وجود دارد که حیاط خود را برای آنها جذاب تر کنید همانطور که در این مقاله توضیح داده شده است.تنها تعداد کمی از آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار رایج وجود دارند که بر انار تأثیر می‌گذارند، و خوشبختانه، بسیاری از آنها نسبتاً آسان هستند.

آفات درخت انار

آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار باید ابتدا نگاهی به مهمانان ناخواسته ای بیندازیم که در حال حجوم به باغ و نهالستان شما هستند.

گیاهخواران

درخت یا نهال انار نوعی درخت است که بیشتر حیوانات از آن عبور می کنند. بیرونی ضخیم میوه به اندازه کافی یک عامل بازدارنده است که بسیاری از آنها به طور کامل اجتناب می کنند و به جای آن غذاهای راحت تری را از باغ خود انتخاب می کنند.تنها یک موجود گیاهخوار شناخته شده وجود دارد که می تواند شما را بسیار دردسرساز کند – سنجاب.آنها ناز هستند، اینطور نیست؟ در حال پریدن، انگشتان کوچکی که به نرده ایوان شما چسبیده اند، دم های کرکی پشت سرشان تکان می خورد؟دوست داشتنی است.

تا زمانی که تصمیم نگیرند میوه هایی که شش ماه منتظر رسیدن آنها بودید، انتخاب خوبی برای صبحانه به نظر می رسند.حتی آزار دهنده تر، آنها نه تنها میوه ها را می جوند تا مقداری از دانه ها را بیرون بیاورند، بلکه بیش از نیمی از آنها را بعد از اینکه از جویدن قسمت های بیرونی سخت خسته شدند دور می اندازند و آنها را روی زمین پوسیده می کنند.احتمالاً کلاغ‌ها یا سایر پرندگان بزرگ‌تر را خواهید دید که دانه‌های در معرض دید باقی مانده را می‌چینند.

بازدارنده ها یا روش های بسیار کمی برای جلوگیری از دسترسی به سنجاب ها وجود دارد. آنها به طور کلی می توانند هر سیستم دفاعی را که برای نصب آن وقت و هزینه صرف کرده اید، بجوند، از آن بالا بروند، یا با راسو راه خود را وارد کنند.
می توانید با استفاده از کیسه های محافظ توری یا کاغذی برای بسته بندی هر میوه به صورت جداگانه شروع کنید.
این می تواند بسیار وقت گیر و ناراحتی بزرگی باشد، اما هنگامی که جوانه های گرده افشانی شروع به پر شدن کردند، می توانید آنها را بپوشانید. حتما کیسه ها را محکم ببندید.

کیسه های مانع مش

اگر قصد دارید همه میوه های درخت خود را بپوشانید، ممکن است به یک نردبان بلند نیاز داشته باشید، یا ممکن است به عنوان قربانی، میوه ها را در بالای درخت خود در معرض دید بگذارید.اسپری کپسایسین بر روی میوه های شکل دهنده ممکن است به جلوگیری از علوفه گیران فازی برای مدت کوتاهی کمک کند، اما پس از یک باران شدید، احتمالاً از بین می رود. اگر متوجه موفقیت شدید در حفظ سبیل های بی قرار آنها از انارهای خود شدید، می توانید دوباره درخواست خود را ادامه دهید.

در ارتباط با یکی از روش های ذکر شده دیگر، می توانید یک طعمه پلاستیکی به درخت یا درختچه اضافه کنید، مانند این شاهین مصنوعی که از Walmart در دسترس است.تصویر مربع نزدیک از یک شاهین فریبنده که برای جلوگیری از سنجاب های جدا شده در پس زمینه سفید استفاده می شود.

شاهین فریب

طعمه هایی از این قبیل می توانند باعث ترس سنجاب ها شوند که آنها را به طور موقت دور نگه می دارد، اما شما باید هر چند وقت یکبار آن را جابجا کنید تا آنها را حدس بزنند تا به حضور آن عادت نکنند.در نهایت، ممکن است در حیاط خود بایستید و با قاشق چوبی به گلدان بکوبید تا آنها را بترسانید. به من اعتماد کنید – همه ما به انجام این کار فکر کرده ایم!همه آفاتی که ممکن است با آنها روبرو شوید از نوع سبیل و خز نیستند. حشرات همچنین می توانند درختان انار شما را هدف قرار دهند. برای کشف رایج ترین انواعی که ممکن است با آنها روبرو شوید، ادامه مطلب را بخوانید.

شته ها

یک بار دیگر، این دشمن قدیمی ما، شته است. شاید تعجب کنید که چگونه یک حشره به این کوچکی می تواند آسیب کافی به کل درخت وارد کند؟
پاسخ دو گونه است: آنها نه تنها گیاهان را سوراخ می کنند تا از شیره داخل آن در مقادیر زیاد تغذیه کنند – بسیار بزرگتر از آنچه تصور می کنید – بلکه با حمل پاتوژن ها بین گیاهان آلوده و سالم نیز بیماری را گسترش می دهند.
مسائلی از این قبیل ممکن است جزئی باشند، اگر نه به خاطر این واقعیت که آنها به طور تصاعدی در طول بهار و تابستان رشد می کنند و منجر به هجوم عمده حشرات می شود که همگی دائماً در حال تغذیه هستند.

شته ها نیز می توانند برای خلاص شدن از شر آنها آزاردهنده باشند، اغلب به طور موثر پنهان می شوند و تخم های زیادی می گذارند که مدام برمی گردند. زمانی که بیشتر آنها دور از چشم و دور از دسترس هستند، خلاص شدن از شر درختان می تواند چالش برانگیزتر باشد.

همچنین برای آگهای بهتر شما برای کنترل شته ها با مبارزه با هجوم شته یا مقاله مبارز با بلایت و یا آتشک گردو  و یا دلیل خشک شدن درخت بادام به وبلاگ ما مراجعه کنید.

کنه های مرکبات

در میان آفات دشوارتر برای شناسایی، می توانید Brevipalpus lewisi، کنه  مرکبات یکی از آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار را می توان پیدا کنید. این آفات به عنوان کنه های عنکبوتی کاذب نیز شناخته می شوند.اگر با کنه‌های عنکبوتی آشنا هستید و می‌دانید که تشخیص آن‌ها قبل از شناسایی تارهای آن‌ها یا آسیبی که ایجاد می‌کنند چقدر دشوار است، متوجه خواهید شد که تشخیص کنه مسطح مرکبات چقدر دشوار است.این گونه حتی کوچکتر است و طول آن فقط یک دهم میلی متر است.

کنه ها که به رنگ کهربایی هستند، دمای گرم را در آب و هوای خشک ترجیح می دهند و معمولاً در گرم ترین ماه های سال انار را آلوده می کنند.بسته به دمای فصلی در منطقه شما، ممکن است در هر زمانی بین آوریل و سپتامبر آنها را ببینید.
تخمهای آنها با چشم غیرمسلح تقریباً نامحسوس است حتی اگر رنگ آنها قرمز باشد. این در طول ماه های تابستان روی هر دو میوه و برگ گذاشته می شود.

عامل گسترش بیماری

پوره ها و بالغین هر دو از مایعات گیاهی تغذیه می کنند. آنها تمایل دارند میوه هایی را که قبلاً آسیب دیده اند هدف قرار دهند و ممکن است با تریپس و سایر حشرات که شکاف هایی در سطح میوه ایجاد می کنند زندگی کنند و دسترسی را آسان می کنند.
آسیب به صورت پوسته شدن یا زنگ زدگی ظاهر می شود، لکه هایی روی سطح میوه که زبر و قهوه ای هستند. علائم بیماری ویروسی یا قارچی ممکن است زمانی که آنها نیز وجود داشته باشند ظاهر شوند، زیرا به عنوان عامل گسترش بیماری شناخته شده اند و گیاه را سوراخ می کنند تا تغذیه کنند.

زمان تشکیل کنه ها

هنگامی که دما شروع به کاهش می کند، کنه ها با استعمار در زیر پوست، در پشته های عمیق و داخل چین های شکوفه ها برای خواب آماده می شوند و تا بهار زمستان گذرانی می کنند.ریشه کن کردن کنه های مسطح مرکبات معمولاً شامل دو مرحله است: استفاده از روغن چریش در ماه های خواب و استفاده از گوگرد بین بهار و تابستان.محصولات گوگرد را می توان به صورت پودر یا مخلوط با آب و اسپری بر اساس دستورالعمل بسته بندی استفاده کرد. بین استفاده از روغن چریش و گوگرد حداقل دو ماه فاصله بگذارید.

قارچ کش سولفور بونید

قارچ کش سولفور بونید در بطری های یک پوندی یا کیسه های چهار پوندی از Arbico Organics موجود است.
برای مبارزه با کنه های مسطح مرکبات، سایر گونه های کنه و همچنین پاتوژن های قارچی به خوبی عمل می کند. مراقب باشید که بیش از حد آن را استفاده نکنید، زیرا می تواند منجر به مقاومت شود.

حشرات پابرگ

ده ها حشره در خانواده Coreidae وجود دارد، از جمله Leptoglossus phyllopus، حشره پا برگ شرقی.این حشرات شباهت زیادی به حشرات قاتل دارند که به عنوان حشرات شکارچی مفید در باغ شناخته می شوند. با این حال، در حالی که آنها از نظر شکل مشابه هستند، از نظر عملکرد بسیار متفاوت هستند.در حالی که حشرات قاتل حشرات دیگر را شکار می کنند و گاهی اوقات می توانند به خلاص شدن از شر آفات مزاحم باغ کمک کنند، حشرات پا برگ گیاهخوار هستند و گیاهان را با قسمت های دهان خود سوراخ می کنند تا شیره را مانند شته ها بمکند.

لپتوگلوسوس یا فیلوپوس

حشرات بالغ پا برگ بزرگ هستند. گاهی اوقات سه چهارم اینچ تا یک اینچ طول دارند. رنگ آنها قهوه ای تیره یا خاکستری است، اگرچه برخی رنگ های روشن مانند زرد و نارنجی را نیز نشان می دهند.
برخی از آنها علائم مشخصی در پشت خود دارند، مانند طرح شطرنجی یا نقاط رنگی روشن.
سرشان کوچک و نوک تیز، آنتن ها و پاهایشان بلند و دوکی شکل و بدنی به شکل ویولن دارند. بزرگسالان معمولاً در امتداد انتهای پاهای عقب خود دارای زواید هستند که دلیل آن نام مشترک آنها “پای برگ” است.
بزرگسالان نسبتاً آهسته حرکت می کنند، اما می توانند پرواز کنند، بنابراین می توانند گیاهان را در سراسر باغ با یک کلیپ سریع آلوده کنند. آنها از انواع میوه ها و سبزیجات تغذیه می کنند، اما به ویژه از گوجه فرنگی، شاه توت و انار لذت می برند.

 

پوره‌ها قرمز

پوره‌ها که معمولاً قرمز روشن یا نارنجی هستند، سپس از تخم بیرون می‌آیند و شروع به تغذیه می‌کنند و در شش تا هشت هفته‌ای که برای بلوغ لازم است تا جایی که می‌توانند مصرف می‌کنند.هم حشرات بالغ و هم پوره ها می توانند در مناطق حفاظت شده زمستان گذرانی کنند و از آنجایی که معمولاً در آب و هوای گرم تر وجود دارند، می توانند در تمام طول سال در باغ پیدا شوند. برای از بین بردن آنها دماهای ثابتی در محدوده 20 درجه فارنهایت یا کمتر لازم است.

پاتوژن‌ها

گاهی اوقات هنگام بریدن میوه ها آسیب دیده می شود، زیرا پروبوسیس حشره از آن سوراخ می شود و یک علامت قهوه ای در داخل آن باقی می گذارد.ممکن است آرل های داخل میوه در جایی که حشرات آب میوه آن ها را مکیده اند پژمرده شوند. همچنین ممکن است بخش های نرمی از پوسیدگی را در قسمت بیرونی میوه مشاهده کنید.حتماً علائم بیماری های درخت انار مانند پوسیدگی قلب را که در زیر توضیح داده شده است، در داخل میوه بررسی کنید، زیرا حشراتی که گوشت را برای تغذیه سوراخ می‌کنند، می‌توانند به راحتی پاتوژن‌های بیماری را نیز معرفی کنند.

آفت کش های شیمیایی

آریل هایی که آسیب ندیده اند همچنان برای مصرف بی خطر هستند.در حالی که می توان از آفت کش های شیمیایی مانند پرمترین برای مبارزه با این حشرات استفاده کرد، روش سازگارتر با محیط زیست این است که یک جفت دستکش باغبانی را بکشید و آنها را جمع کنید تا در یک سطل آب صابون بیندازید، به شرطی که در دسترس باشند.زمانی که حشرات در مرحله پورگی هستند، می توان یک یا چند کاربرد روغن چریش را طبق دستورالعمل بسته روی گیاه اسپری کرد. حتما قبل از شروع دمای بیش از 90 درجه فارنهایت از آن استفاده کنید تا درخت خفه نشود..

پروانه کاترپیلار لیفرولر

پروانه کاترپیلار لیفرولر برگ خوار همه چیز خوار (Platynota stultana) در بهار تخم ها را روی علف های هرز، تنه درختان و علف های نزدیک درختان میوه و آجیل، بوته های گلدار و گیاهان زینتی رسوب می دهد.
لاروها زمستان را در مواد گیاهی متراکم می گذرانند، بنابراین کنترل علف های هرز و حذف علف های بلندی که در نزدیکی درختان شما رشد می کنند بسیار مهم است.تخم ها سبز خاکستری و تقریباً صاف هستند. آنها در شکلی شبیه زونا قرار گرفته اند که می تواند پوسته پوسته به نظر برسد.پروانه های بالغ به رنگ قهوه ای زنگ زده با دهان پوزه مانند دراز هستند. آنها کوچک هستند. فقط حدود نیم اینچ . بنابراین دیدن آنها در بین شاخ و برگ گیاهان و علف های هرز دشوار است.

کاترپیلار لیفرولر چگونه بوجود می آید

وقتی تخم‌ها گذاشته می‌شوند، فقط یک هفته طول می‌کشد.دریچه. کاترپیلارهایی که ظاهر می شوند، سپس شروع به تغذیه می کنند، برگ ها را می خورند و در میوه ها فرو می روند، جایی که ممکن است کاملاً ناشناخته باقی بمانند.کاترپیلارها فقط حدود یک چهارم اینچ طول دارند، رنگ سبز روشن و سرهای قهوه ای زنگ زده تا نارنجی دارند.
بعد از اینکه سیر شدند، برگی را در کنار میوه می کشند و پیله ای ابریشمی تشکیل می دهند که در بزرگسالی منتظر ظهور خواهند بود.
کاترپیلارها می توانند میوه های شما را با تونل زدن در آنها خراب کنند، اما خطر مهم تر، گسترش بالقوه عوامل بیماری زا است که باعث بیماری های درخت انار می شوند، مانند قارچ Alternaria alternata، قارچی که باعث پوسیدگی قلب می شود.

مقابله با کاترپیلار لیفرولر

بهتر است یک هجوم جدی را قبل از اینکه نفوذ کند متوقف کنید، زیرا کشتن لاروهایی که به مرحله شفیره رسیده‌اند، زمانی که پیله می‌کنند و خود را در داخل برگ‌های نورد شده محافظت می‌کنند، تقریبا غیرممکن است.در اواخر زمستان یا اوایل بهار و دوباره در اواخر بهار یا اوایل تابستان، در حالی که میوه‌ها هنوز کوچک و در حال رشد هستند، می‌توان مقدار زیادی روغن چریش را طبق دستورالعمل بسته روی درخت اسپری کرد.

همچنین می توانید از تله های فرمونی برای جذب بزرگسالان و اختلال در چرخه جفت گیری آنها استفاده کنید. تله های فرمونی، گیره ها و نوارهای چسب از Arbico Organics در دسترس هستند.باکتری های مفید را می توان برای از بین بردن لاروها در هنگام بیرون آمدن درخت مانند Bacillus thuringiensis v.kurstaki روی درخت اعمال کرد.

بونید توریسید

شما می‌توانید محصولات حاوی باکتری مانند Bonide Thuricide را در بطری‌هایی به اندازه کوارت یا گالن در Arbico Organics بیابید.

شپشک آرد آلود

شما می توانید هجوم شپشک آرد آلود را در تعداد زیادی از گونه های گیاهی پیدا کنید. مانند شته‌ها، آن‌ها آنچه را که می‌توانند دریافت کنند و تا حد امکان مصرف کنند.بزرگسالان عمدتاً بی حرکت هستند و از دهان به گیاهانی که برای تغذیه از آن سوراخ می کنند متصل می شوند. آنها می توانند صدها تخم در یک بازه زمانی کوتاه بگذارند و معمولاً در بیش از یک چرخه در ماه های گرم سال می گذارند.پوره های آنها که به عنوان خزنده شناخته می شوند، متحرک تر و بسیار کوچک هستند – معمولاً طولی بیش از یک چهارم اینچ ندارند.باز هم، مبارزه با هجوم حشرات کوچک در یک درخت میوه بزرگ می‌تواند دشوار باشد، اما روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش تعداد آنها و محدود کردن آسیب‌هایی که ایجاد می‌کنند، عمل کنید.

تریپس

گونه‌های مختلفی از تریپس‌ها وجود دارند که در درختان و درختچه‌های انار زندگی می‌کنند. و بیشتر آنها در واقع شکارچیان مفید حشرات آفاتی مانند کنه‌ها هستند.اما یکی از این گونه ها، Rhipiphorothrips cruentatus، مفید نیست. این گونه از شیره گیاهان انار مانند شته‌ها یا شپشک‌های آرد آلود تغذیه می‌کند و شواهدی از این موضوع به شکل آسیب به گیاهان شما باقی می‌گذارد.

میوه‌های جوانی که توسط تریپس آلوده می‌شوند ممکن است پوسته‌هایی داشته باشند که به آنها اجازه رشد مناسب را نمی‌دهد.
دلمه های تنگ و قهوه ای باعث بدشکلی هایی می شود که ممکن است میوه را کمتر از میوه مطلوب کند. یک آلودگی بزرگ می تواند باعث پیچ خوردگی و تغییر رنگ برگ ها، ریزش جوانه ها و توقف رشد شود.

خوشبختانه، بعید است که هجوم منجر به مرگ یک درخت بالغ شود، اما همچنان می‌تواند آزاردهنده‌ای باشد که می‌خواهید برای جلوگیری از مشکلات بیشتر به آن رسیدگی کنید.برای اطلاعات در مورد مدیریت هجوم تریپس های مضر، راهنمای جامع ما برای شناسایی و کنترل آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار را ببینید.

بیماری های درخت انار

به طور قابل توجهی چند بیماری های درخت انار وجود دارد. که معمولاً درختان انار را تحت تأثیر قرار می دهد – این خبر خوب است. خبر بد. این است که. درمان آنها. اغلب. دشوار. یا غیرممکن. است. و می تواند. منجر به. از دست دادن. قابل توجه. محصول. یا حتی. مرگ گیاه شود.بهتر است. گیاهان. خود را. برای. علائم. مشکل زیر. نظر. داشته باشید. تا بتوانید. زودتر. آن را تشخیص دهید.

 بیماری و آفت بوتریتیس

یکی از شایع ترین بیماری های درخت انار قارچی که باغداران و میوه کاران با آن مواجه می شوند، کپک خاکستری است که توسط Botrytis cinerea ایجاد می شود.این قارچ از طریق هاگ های موجود در هوا که روی سطوح مرطوب مستعمره می شوند، پخش می شود. هاگ ها می توانند به میوه های نابالغ بچسبند و در داخل کاسه گل گل ها تا زمان بلوغ و رسیدن به حالت خفته باقی بمانند.اگرچه غیرمعمول است که بوتریتیس در میوه هایی که هنوز در حال رشد هستند مستعمره شود، باید بعد از برداشت مراقب باشید.

دلایل پوسیدگی انار

میوه‌ها وقتی شسته می‌شوند بیشتر قربانی رشد قارچ می‌شوند، اما اجازه نمی‌دهند زمان کافی و جریان هوا کاملاً خشک شود، یا در دمای کافی خنک بین 32 تا 40 درجه فارنهایت نگهداری نمی‌شوند.علائم عفونت واضح است: کپک خاکستری ضخیم روی سطح پریکارپ ایجاد می شود و اغلب از کل قسمت بیرونی سبقت می گیرد – گاهی در عرض چند روز – و باعث پوسیدگی سریع می شود.

جلوگیری از تماس هاگ ها با گیاهان شما ممکن نیست، اما اقداماتی برای  از آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار وجود دارد. که می توانید. برای جلوگیری از. تشکیل. کپک خاکستری. انجام دهید.مطمئن شوید. که گیاه شما. هرس شده است. تا هوا و نور خورشید. به میوه ها. برسد. سطوح. گیاهی که. خشک هستند. کمتر احتمال دارد. که قارچ را. در خود جای دهند. در حالی که. شاخ و برگ های. متراکم. رطوبت. و آب را. راحت تر. از گیاهان. هرس. شده. با فاصله کافی. حفظ می کنند.

قارچ کش ها

قارچ کش ها. را می توان. هم قبل از برداشت. و هم. بعد از. برداشت. استفاده کرد. اما. از انجام. این کار. خودداری کنید. مگر اینکه. قبلاً در. بوته های انار خود. یا سایر. گیاهان. مجاور. مشکل جدی. با بوتریتیس. داشته باشید.استفاده. بیش از حد. از قارچ کش ها. می تواند. آسیب بیشتری. نسبت به. فایده. داشته. باشد. و منجر. به مقاومت. شود.پس از برداشت. میوه های. رسیده. مطمئن شوید. به. آنها زمان دهید. تا در محلی. با تهویه. مناسب. خشک. شوند.آنها را. برای. چند ساعت. روی یک. حوله. خشک. یا میز. پهن کنید. و اگر. متوجه رطوبت. شدید. یا در یک. محیط مرطوب. زندگی می کنید. یک فن. را به سمت. آنها. هدایت. کنید.

مگر اینکه بخواهید فوراً از آنها استفاده کنید، باید بلافاصله پس از خشک شدن آنها را به سردخانه منتقل کنید. میوه هایی که. در دمای اتاق. بین 60 تا 75 درجه. فارنهایت. نگهداری. می شوند. بیشتر. در معرض. کپک. زدن. هستند.یا بهتر. از آن. منتظر بمانید. تا محصول. خود را. درست قبل. از خوردن. بشویید. و میوه های. برداشت. شده را. که علائم. فساد را. نشان می دهد. دور بریزید.

لکه میوه سرکوسپورا

علائم این عفونت قارچی که توسط Cercospora punicae ایجاد می‌شود. یکی از آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار.شامل لکه‌های سیاه بیضی شکل روی شاخه‌ها، لکه‌های قهوه‌ای روی برگ‌ها است که تا زمانی که لکه‌های سیاه ایجاد کنند و تغییر رنگ برگ‌ها گسترش می‌یابد.این عفونت معمولاً به عنوان کپک سیاه نیز شناخته می شود و در صورت عدم درمان می تواند منجر به ریزش برگ و میوه و بیماری های درخت انار و همچنین مرگ نهایی درخت شود.در بیشتر موارد، شما احتمالاً قبل از اینکه درخت را سبقت بگیرد، متوجه علائم واضحی خواهید شد، اما همچنان می‌تواند باعث از بین رفتن محصول شود.قارچ‌ها اغلب در پوست، میوه‌های پوسیده یا خاک زمستان‌گذرانی می‌کنند و اسپورها در دوره‌های بارندگی شدید همزمان با دمای گرم پخش می‌شوند.

عفونت زدایی

شما باید. فوراً هر ماده گیاهی. آلوده را. هرس کرده. و با. سوزاندن. یا قرار. دادن. آن در کیسه زباله. در بسته. و دور از گیاهان دیگر. دور بریزید.هر قیچی. یا تجهیزاتی که. با مواد.آلوده. در تماس است. باید. قبل از نگهداری. یا استفاده. در سایر گیاهان. ضدعفونی شود.
مطمئن شوید. که زهکشی. در اطراف درخت. کافی است. زیرا خاک مرطوب. همچنان. هاگ های قارچ را. در خود. جای. داده. و پخش می کند. و به طور بالقوه. منجر به عفونت. مجدد می شود. پس از آبیاری. اجازه دهید. خاک خشک شود.

قارچ کش ها را می توان استفاده کرد، مانند BioWorks Cease، موجود در Arbico Organics – اما باز هم، مراقب استفاده بیش از حد باشید زیرا می تواند منجر به مقاومت شود.

پوسیدگی قلب میوه

پوسیدگی قلب، همچنین به عنوان قلب سیاه شناخته می شود، عفونت قارچی دیگری که شامل یکی از آفات درخت انار یا بیماری های درخت انار. که ممکن است با آن مواجه شوید. این قارچ توسط Alternaria alternata ایجاد می شود، قارچی که داخل میوه را تحت تاثیر قرار می دهد در حالی که ظاهر بیرونی آن ظاهر سالم خود را حفظ می کند.
در واقع، شما به هیچ وجه. متوجه علائم ظاهری نمی‌شوید. زیرا قارچ. در داخل.میوه‌های نابالغی که. تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. پخش می‌شود. و آنها را. غیرقابل. خوردن. می‌کند.

برداشت انار

در زمانی که. قصد برداشت دارید. میوه های. آلوده. ممکن است. وزن غیرعادی. و سبکی داشته باشند. یا ممکن است. با ضربه. زدن. روی آنها. صدای توخالی. تولید کنند.آریل‌های آلوده. به A. alternata دارای. بافتی لطیف. خواهند بود. و زمانی که قارچ گوشت را تجزیه می‌کند. قهوه‌ای. یا سیاه به نظر می‌رسد. شناخته. شده. است. که این قارچ بر انار. و سایر محصولات میوه. در سراسر جهان تأثیر می گذارد.

دلیل پوسیدگی میوه انار

اغلب. تشخیص. داده. نمی شود. زیرا قارچ. در واقع. با شکوفه. دادن. درخت. به شکوفه های شکل دهنده. نفوذ می کند. و تا زمانی که. میوه شروع. به تشکیل شدن. کند. در داخل ناحیه تولید. مثل یا تخمدان.در پایه.نهفته.باقی می ماند.در اصل، عفونت با میوه رشد می کند.

درمان قطعی برای بیماری وجود دارد.

در حال حاضر. هیچ درمان. یا درمان. شناخته. شده. ای. برای این آفات درخت انار. یا بیماری های درخت انار. در دسترس نیست. متأسفانه. بیشترین کاری. که می توانید انجام دهید. این است که. میوه های. آسیب. دیده را. بردارید. و از نو شروع کنید.در زمان برداشت. گاهی اوقات. می توانید. درخت. یا درختچه را. به آرامی تکان دهید. و میوه های. آلوده.ممکن است. خود به خود سقوط کنند.
برای جلوگیری. از انتشار. هاگ. به گیاهان دیگر. مطمئن شوید. که هر ابزار باغی را که. برای جدا کردن. یا جمع آوری میوه ها. استفاده می کنید. ضد عفونی کنید.

جمع بندی کلی

برنامه ریزی و هوشیاری راه طولانی را طی می کند.همیشه تمام تلاش خود را بکنید تا هر روز یک بار به بوته های انار خود بدهید. بررسی منظم سلامت گیاه، جلوگیری از بروز مشکلات جدی در آینده را بسیار آسان تر می کند.اکنون که علائم هشدار دهنده رایج‌ترین انواع آفات و بیماری‌هایی را که ممکن است بر انار شما تأثیر بگذارند، می‌دانید، با دیدن آن‌ها آمادگی بیشتری برای اقدام خواهید داشت.
چگونه گیاه انار خود را سالم نگه دارید؟ نکات خود را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید – و اگر آنها را دارید، تصاویر را نیز به اشتراک بگذارید.

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

You cannot copy content of this page

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت