بخش فروش 24 ساعته آماده پاسخ گویی می باشد

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر

بازدید: 42 بازدید
آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر

معرفی

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.بیشتر پرورش دهندگان درخت صنوبر یا نهال صنوبر . با آفت و بیماری های درخت صنوبر آشنایی کامل دارند. کنه های عنکبوتی صنوبر، شته های شاخه ای از بلسان و آدلژیدهای پشمی بادام. اما چندین حشره و بیماری جزئی وجود دارد که پرورش دهندگان ممکن است گهگاه با آنها مواجه شوند. آفت‌کش‌ها معمولاً برای آفات جزئی ضروری نیستند، زیرا این آفات آسیب کافی برای درمان لازم ایجاد نمی‌کنند. در موارد نادر، ممکن است برای کنترل یک آفت و بیماری های درخت صنوبر جزئی که باعث آسیب اقتصادی به درختان می شود، به کاربرد آفت کش ها نیاز باشد. بنابراین، مهم است که پرورش دهندگان این آفات و پتانسیل آنها را برای ایجاد خسارت بشناسند.

 

 آشنایی با حشرات درخت صنوبر

سوسک های مخروطی درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.سوسک مخروطی کاج سفید یک سوسک کوچک و سیاه است که برای تغذیه و تخم گذاری در مخروط ها و شاخه های کاج سفید فرو می رود. در برخی از سال ها، سوسک مخروط کاج سفید به صنوبر فریزر حمله می کند و به پایانه یا یکی از شاخه های اولین حلقه فرو می رود. یک سوراخ کوچک.ساقه یا پایانه. در نقطه ورود. پژمرده می شود. و می میرد. گاهی اوقات می توان یک سوسک را در داخل شاخساره پیدا کرد. یا سوراخ دومی را که. سوسک از آن. خارج شده بود. یافت. صنوبر میزبان خوبی برای این حشره نیست. و به نظر نمی رسد. روی نهال صنوبر تکثیر شود.

سوسک مخروطی کاج سفید معمولاً فقط چند درخت را در یک مزرعه تحت تأثیر قرار می دهد. خسارت در ژوئن ظاهر می شود. درمان برای این آفت تضمینی نیست زیرا هنگامی که آسیب مشاهده شد، سوسک در حال حاضر در داخل شاخه قرار دارد یا قبلاً ترک کرده است. دیگر هیچ درختی آسیب نمی بیند و سال بعد هیچ گاه خسارتی رخ نداده است. شاخساره ها. یا سربرگ های. آسیب دیده. را می توان از درخت هرس کرد.

سایر مهاجمان درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.بسیاری از آفات دیگر وجود دارند که به پایانه های صنوبر حمله می کنند، از جمله سوسک های ژاپنی، ملخ ها، شپشک ها، کرم ها و حتی موش ها. این آفات معمولاً پوست و/یا سوزن ها را می خورند و ضایعاتی را در پایانه باقی می گذارند. آسیب معمولا به چند درخت محدود می شود. درمان این آفات اغلب غیرضروری است زیرا در بیشتر موارد تا زمانی که آسیب مشاهده می شود درخت را ترک کرده اند.

یکی از شپشک هایی که به پایانه های صنوبر فریزر حمله کرده است، سرخرطومی رنگ پریده است. وقتی کاج‌های سفید در کنار مزرعه درخت صنوبر برداشت می‌شوند، سرخرطومی‌ها گاهی پس از تغذیه از کاج‌های ریزش‌شده به داخل فریزر منتقل می‌شوند و در نتیجه به پایانه‌ها آسیب می‌رسانند. آفت دیگری که. توسط کاج های. برداشت شده. جذب می شود. سوسک اره ای است.

چندین گونه از. لوپرها شناسایی شده اند. که از صنوبر.تغذیه می کنند. این شامل گونه های. کامپایا و الافریا است. کاترپیلارها این پتانسیل را دارند. که گسترده تر باشند. و درختان زیادی را. تحت تأثیر قرار دهند. متأسفانه به محض مشاهده آسیب، آفت معمولاً دیگر وجود ندارد. بسیاری از این کاترپیلارها تغذیه کننده های شبانه هستند و پیدا کردن آنها در روز دشوار است.

 آفت کرم های کیسه ای درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.کرم های کیسه ای، دامنه میزبانی بسیار گسترده ای در میان درختان سوزنی برگ دارند، اما معمولاً با درختان درختان یا ارس همراه هستند. آنها در صنوبر فریزر رایج نیستند. با این حال. چند مزرعه درخت صنوبر وجود داشته است. که تعداد کرم‌های کیسه‌ای. به حدی افزایش یافته است. که درمان ضروری است.

کرم های کیسه ای. کرم های پروانه ای هستند. که در کیسه های دوکی شکل. ساخته شده. از ابریشم. و تکه هایی از شاخ و برگ گیاه. میزبان زندگی می کنند. آنها برای محافظت از. کاترپیلار در برابر پرندگان.و سایر شکارچیان. ساخته شده اند. آنها با درخت ترکیب می شوند. و باعث می شوند. تا زمانی که. آسیب قابل توجهی وارد نشود. به سختی دیده شوند. کرم های کیسه ای. شاخ و برگ را می خورند. و درخت را از بین می برند.

 

نحوه تکثیر کرم های کیسه ای درخت صنوبر

زمستان را به صورت تخم (500 تا 1000) در کیسه مادر می گذرانند. آنها در ماه اردیبهشت و خرداد از لاروهای کوچک بیرون می آیند که نخ های ابریشمی را می چرخانند تا باد بتواند آنها را به محل تغذیه جدید ببرد. با رسیدن به. میزبان مناسب. کرم شروع به. چرخاندن کیسه خود می کند. و با رشد کیسه را بزرگ می کند. در مرداد ماه. کرم ها بالغ می شوند. و پوست اندازی می شوند. و به مرحله شفیرگی می رسند. کیف توسط یک نوار ابریشمی. محکم به هم. متصل شده است. در ماه های مرداد و شهریور. پروانه های نر. برای جفت گیری. از کیسه های خود. خارج می شوند. پس از جفت گیری. ماده ها تخم های خود را. در داخل پوست های شفیره. می گذارند و می میرند.

در صورت عملی، کرم های کیسه ای را می توان با قیچی یا چاقوی تیز جدا کرد. کرم های کیسه ای توسط چندین نوع زنبور انگلی مورد حمله قرار می گیرند. حشره کش ها به ویژه زمانی که. کرم های کیسه ای. کوچک هستند. و کشتن آنها آسان تر است. استفاده می شود. استفاده از مواد مخصوص گونه های لپیدوپتر (پروانه ها و پروانه ها) تأثیرات بر شکارچیان طبیعی را کاهش می دهد. جستجوی کرم های کیسه ای در ماه ژوئن در مناطقی که سال قبل آلودگی داشته اند تا نیاز به درمان آفت کش را مشخص کند.

آفت شب پره کولی درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.شب پره کولی (لیمانتریا دیسپارr) فقط گاهی اوقات درختان را جدا می کند، زیرا در درجه اول آفت درختان برگریز است. مشکل واقعی تولید. درخت صنوبر. در صورتی است. که حضور شب پره کولی. در شهرستان منجر به قرنطینه شود. که نیاز به. درمان درخت صنوبر. قبل از فروش. به مناطق غیر آلوده. کشور داشته باشد. تا به امروز. هیچ تولید کننده. صنوبر تحت چنین. قرنطینه ای قرار نگرفته است. اما این احتمال وجود دارد. برنامه “سرعت گسترش” را اتخاذ کرده است. که تاکنون در. به حداقل رساندن. تعداد پروانه های کولی. موفق بوده است.

 

حشرات میخ و مخروطی

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.دو آفت عمده مخروط ها و دانه های صنوبر وجود دارد، حشرات دانه کاج پای برگ  و بالسان کالسید. هر دو آفات بومی هستند.

حشرات دانه کاج پا برگ. که به دلیل پاهای عقبی. برگ شکل آنها. به این نام. خوانده می شود. حشرات مکنده هستند. و هم بالغ. و هم پوره ها. از مخروط ها سوراخ می کنند. تا از دانه ها تغذیه کنند. حشرات بالغ .دانه کاج در زمان گلدهی. شروع به تغذیه. از کاج و صنوبر می کنند. آنها از درختی. به درخت دیگر پرواز می کنند. و از گل های نر. در حال رشد تغذیه می کنند.

پس از فصل گلدهی، بزرگسالان نیز از شاخه های ساکولنت تغذیه می کنند. تخم ها حدود یک ماه. پس از گلدهی. گذاشته می شوند. پوره ها و بالغ ها. از مخروط ها تغذیه می کنند. تا زمانی که در پاییز. رسیده شوند.

حشرات بذر. باعث کاهش تولید گرده. سقط مخروط‌ ها. و آسیب به دانه‌ها می‌شوند. و باعث تولید کم بذر. تعداد بذر خالی زیاد. زنده‌مانی ضعیف بذر. و کپک زدن. در آزمایش‌های. جوانه‌ زنی می‌شوند. آسیب بذر در رادیوگرافی به صورت دانه های خالی. دانه های چروکیده. و سوراخ های کوچک. تغذیه در دانه ها. دیده می شود.

 

زنبور درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.زنبور صنوبر بالزام در دانه‌های صنوبر روی زمین زمستان‌گذرانی می‌کند. و بالغ‌ها در بهار ظاهر می‌شوند. ماده ها در خرداد ماه. در جنین بذر. مخروط های تازه. در حال رشد تخم می گذارند. و لاروها در بذری که. تخم در آن. ته نشین. شده است. تغذیه می کنند.

در یک دانه می توان هفت لارو پیدا کرد. در خارج، دانه طبیعی به نظر می رسد – تا بهار بعد که زنبورها شروع به ظهور می کنند. تنها با استفاده از. رادیوگرافی. می توان درصد. بذرهای آلوده را تعیین کرد. لاروهای کالسید. را می توان. در داخل دانه مشاهده کرد.

در صورت مشاهده خسارت در رادیوگرافی بذر سال قبل، ممکن است کنترل آفات مخروطی در باغات بذر صنوبر فریزر ضروری باشد. کنترل کلسید بسیار آسان تر است زیرا فقط مخروط های در حال رشد باید محافظت شوند. ساس بذر در طول سال تغذیه می کند و ممکن است به کاربردهای متعدد آفت کش نیاز باشد. پوشش مناسب درختان بذر بلند باغ نیز یک مشکل است. درمان این آفت و بیماری های درخت صنوبر در مزارع درخت صنوبر تضمینی نیست.

 

آفت فلس درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.فلس ها حشرات کوچکی. با بدن نرم هستند. که برخی از آنها. پوسته سختی. برای محافظت دارند. گونه های زیادی. از فلس ها. بر روی سوزن ها. ساقه ها. پایانه ها. و تنه درختان. مشاهده شده است. فلس بلند. شوکرانو مقیاس کریپتومریا. هر دو آفات جدی صنوبر هستند. که نیاز به توجه فوری دارند.

با این حال. فلس‌های دیگری را. می‌توان روی درخت‌های صنوبر یافت. که یا آسیبی به آنها وارد نمی‌شود. یا آنقدر گسترده نیستند. که مشکل ساز شوند. اینها عبارتند از.سوزنی کاج. فلسی لاک پشت. فلس جوانه صنوبر.شوکران. که یک. آفت و بیماری های درخت صنوبر. بومی است. و فلس صدفی. اینها به ندرت. نیاز به درمان. آفت و بیماری های درخت صنوبر. توسط آفت کش دارند. اگرچه ممکن است. به تعداد انگشت شماری. از درختان آسیب وارد کنند.

 

بیماری های درخت صنوبر

بیماری بوتریتیس شوت بلایت درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.سوختگی شاخساره بوتریتیس. (بوتریتیس سینریا). که گاهی به آن. کپک خاکستری. نیز می گویند. قارچی است که. قاعده شاخساره صنوبر. را آلوده می کند. یک ضایعه فرورفته. در قسمت زیرین. شاخه در جایی که. به شاخه می پیوندد. ایجاد می شود. شاخساره. آسیب دیده. ممکن است. در آن نقطه آویزان شود. یا ممکن است. پژمرده شده. و بمیرد.

گاهی اوقات. هاگ خاکستری. قارچ روی شاخه مرده. یا در حال مرگ دیده می شود. شاخه های مرده. اغلب از درخت می ریزند. فقط رشد. سال جاری. تحت تأثیر قرار می گیرد.

شاخساره ها. احتمالاً در هنگام. شکستن جوانه. در بهار. آلوده می شوند. عفونت در داخل غلاف. فلس های جوانه. در پایه ساقه رخ می دهد. سوختگی شاخه بوتریتیس. در چشمه های مرطوب. و در مزارعی که. به دلیل حرکت .کم هوا مرطوب. می مانند بدتر است.

در حال حاضر، هیچ کنترلی برای سوختگی شاخساره بوتریتیس وجود ندارد، حتی اگر آسیب گاهی نیاز به درمان داشته باشد، زیرا هنگامی که یکی از بیماری های درخت صنوبر متوجه شد، کنترل‌ها بی‌اثر هستند. بوتریت همچنین می تواند. در نهال های. کشت شده. در گلخانه ها. مشکل ساز خواهد بود. در این مورد. درمان با قارچ کش. ممکنه. ضروری باشد.

بیماری کپک دوده ای درخت صنوبر

کپک های دوده ای قارچ های سیاه رنگی هستند که روی شبنم عسل که توسط شته ها از سطح سوزن ها و شاخه ها دفع می شود رشد می کنند. کپک‌های دوده به درخت آسیب نمی‌رسانند، اما نامناسب هستند و می‌توانند عیار درختان بازارپسند را کاهش دهند. تنها راه کنترل کپک دوده، کنترل شته ها قبل از شروع رشد کپک دوده است.

بیماری سرخس و زنگ صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.گونه‌های مختلفی از زنگ‌ها وجود دارند که به طور متناوب بین صنوبر و سرخس تغییر می‌کنند، که بسیاری از آنها در ایالت‌های دیگر مشکل‌ساز هستند. زنگ صنوبر/ سرخس است. که به طور متناوب. بین صنوبر. و سرخس. در درجه اول. حساس به ندرت مشکل ساز است.

در صنوبر. سوزن های. آلوده. زرد تا قهوه ای. به نظر می رسند. و زودتر از موعد. از درخت می ریزند. اسپورهای سفید. قارچ در قسمت زیرین. سوزن های قدیمی. که از اپیدرم سوزن عبور می کنند. یافت می شود. اسپورهای. تولید شده. بر روی سرخس ها. سوزن های صنوبر جدید را. در بهار. آلوده می کنند. و در اواخر بهار. تا اوایل تابستان. روی سوزن ها ایجاد می شود.

کنترل ها می تواند. شامل حذف میزبان. جایگزین (سرسس). از جنگل های اطراف. یا درمان. یکی از. بیماری های درخت صنوبر. با قارچ کش های. ثبت شده. مانند بیلتون. در بهار باشد. تعداد بسیار کمی. از مزارع صنوبر. مشکلات مکرر. یکی از. بیماری های درخت صنوبر. داشته اند. که نشان می دهد. آب و هوا. نقش مهمی. در شدت بیماری دارد.

 

سوختگی سوزن زنی درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.ریزوسفارا پینی، شبیه ریزوسفارا کالکوفی که باعث سوختگی سوزنی در صنوبر آبی کلرادو و سایر مخروط‌ ها می‌شود، اعتقاد بر این است که یک پاتوژن تهاجمی صنوبر نیست. این قارچ به صورت اسپورهای. سیاه رنگی. دیده می‌شود. که از روزنه‌ها. در قسمت زیرین. سوزن‌های معمولا مرده .و قهوه‌ای فوران می‌کنند. این قارچ. در درختانی که. در پاییز. سوزن های خود را. می ریزند یافت می شود. و با باروری ضعیف. و مکان هایی. با رطوبت بالا همراه است.

اسپورهای روی سوزن های مرده. که روی زمین. افتاده اند. هنوز زنده هستند. و سال بعد باعث عفونت می شوند. معمولاً فقط. چند درخت. در یک بلوک. تحت تأثیر قرار می گیرند. هیچ درمانی. برای این بیماری. تا به امروز یافت نشده است. بررسی های بیشتر. در محل. و به ویژه. مشکلات باروری. برای کنترل مفیدتر است.

 

بیماری پوسیدگی ریشه درخت صنوبر

این پوسیدگی ریشه و باسن که توسط پاتوژن قارچی ایجاد می شود. به ندرت در درختان صنوبر در یافت می شود. که یکی از بیماری های درخت صنوبر.می باشد.

 

علایم پوسیدگی ریشه درخت صنوبر

علائم در صنوبر شبیه پوسیدگی ریشه فیتوفتورا است، با این حال، بیماری های درخت صنوبر بسیار متفاوت است. هاگ های قارچی. موجود در هوا. کنده های. بریده شده. تازه درختان مخروطی. به ویژه کاج را. آلوده می کنند. اسپورها در طول سال. به ویژه. در پاییز وجود دارند. انتشار در درختان زنده رخ می دهد. که ممکن است. شامل درختان. از طریق. تماس ریشه. تا ریشه باشد.

یکی از. بیماری های درخت صنوبر. فقط در نزدیکی. مناطقی. رخ داده است. که درختان کاج. پاکسازی. شده اند. درختان آلوده. در پاکت هایی.مراکز عفونت ایجاد می شوند. ممکن است. 1 تا 3 سال. یا بیشتر. طول بکشد. تا علائم آشکار شوند.

درختان بیمار. معمولاً فقط در انتهای. چرخش ظاهر می شوند. مشکلات در توده های چوب.کاج اغلب. به نوع خاک مرتبط است. اما در کوهستان. کاج سفید شرقی. بدون در نظر گرفتن. نوع خاک. بسیار مستعد. ابتلا به. پوسیدگی ریشه آنوسوم است.

 

علایم پوسیدگی

علائم روی زمین پوسیدگی ریشه و پوسیدگی ریشه آنوسوم مشابه هستند. رشد درختان. کاهش یافته. و شاخ و برگها. زرد می شوند. با پوسیدگی ریشه فیتوفتورا. ریشه ها سیاه به نظر می رسند. قسمت بیرونی ریشه. از هسته داخلی می لغزد. با پوسیدگی ریشه آنوسوم. چوب در تنه. و ریشه رشته ای. به نظر می رسد. و به رنگ سفید. متمایل به زرد خواهد بود.

ممکن است. جیب های پوسیده ای باریک. کشیده. و سفید رنگ. درست در زیر پوست. وجود داشته باشد. تنه یا ریشه ممکن است. رزین خیس. شده باشد. یا ممکن است. رزین خشک شده. در پایه درختان. روی ریشه. وجود داشته باشد. درختان به راحتی. از زمین جدا می شوند. ممکن است. اجسام باردهی. به نام کانکس مشاهده شود.

 

در یا زیر خط خاک. در درختان آلوده. به عامل بیماری زا. دارای شکل نامنظم. چوب قدیمی تر. رنگ آمیزی تیره. در تنه. درخت هستند. که هنگام قطع درخت مشخص می شود.

 

پیشگیری از بیماری پوسیدگی درخت صنوبر

برای جلوگیری از. این یکی از. بیماری های درخت صنوبر. زمانی که. این درختان در مجاورت. و در جایی که. درختان جنگلی مخروطی. بریده شده اند. کنده های تازه. بریده شده. را با بوراکس. دانه ای درمان کنید. کنده های تازه بریده شده. برای حدود یک ماه مستعد ابتلا هستند.

هنگامی که آفت و بیماری های درخت صنوبر در یک مزرعه یافت می شود. حذف کنده ها و ریشه ها و کاهش تماس ریشه با درختان هنوز سالم ممکن است گسترش را کاهش دهد. تحقیقات. نشان داده است. که درمان کنده های بریده شده. با عوامل کنترل زیستی. مانند قارچ آنتاگونیست. فلبیوپسیس گیگانته. توسعه بیماری را کاهش می دهد. اما به صورت تجاری موجود نیست.

 

بیماری روزلینیا بلایت درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.بلایت روزلینیا. برای اولین بار در سال 1914. در توده های بومی شوکران کارولینا در غرب کارولینای شمالی گزارش شد. آفت نادر صنوبر .و شوکران است. از دور. درختان آلوده. ظاهری. سوخته دارند. که گویی شاخه ها. در اثر. سایه زدن. به دلیل فاصله. نزدیک گیاهان مرده اند.

با مشاهده دقیق‌تر. سوزن‌ها و شاخه‌های قارچی. قهوه‌ای مایل به خاکستری. و قهوه‌ای مایل به قهوه‌ای. از قارچ را به نمایش می‌گذارند. که به سطح زیرین سوزن‌ها. و شاخه‌ها متصل است. این شبیه به قالب های برفی است. که روی درختان که. سوزن ها عفونی می شوند. قهوه ای می شوند. و روی گیاه. در هم تنیده. در حصیر قارچ آویزان. می شوند. اجسام میوه ای متعددی وجود خواهند داشت. که به صورت توپ های ریز. متصل به تشک قارچی. ظاهر می شوند.

قارچ روزلینیا. هرپوتریشیوئیدس. یکی از آفت و بیماری های درخت صنوبر. که در دوره های هوای خنک. و مرطوب و رطوبت. نسبی بالا. مورد علاقه است. این قارچ. تنها در مناطقی. با حرکت هوای کمی. به درختان حمله می کند. و معمولاً در درختان. با تراکم سنگین. که نزدیک به هم رشد می کنند. در دوره های بارندگی زیاد. روزلینیا معمولاً. در اواسط تابستان. یا اوایل پاییز ظاهر می شود.

پس از مشاهده. این آفت. قبلاً آسیب. خود را وارد کرده است. شاخ و برگ. های سوخته. دوباره رشد نمی کنند. افزایش حرکت هوا. با نازک شدن درختان. احتمال انتشار را کاهش می دهد. به طور کلی، درمان با قارچ کش. در درخت تضمینی نیست.

 

بیماری شانکر نکتریا درخت صنوبر

آشنایی با آفت و بیماری های درخت صنوبر.شانکر نکتریا ناشی از. شهد بالسامه بر روی شانکرها. و شاخه ها .و تنه های مرده. صنوبر یافت. شده است. اغلب. تمام نیمه بالایی. درخت خشک می شود. برجستگی های کوچک. قرمز رنگ. حاوی اسپور قارچ. روی بافت مرده. دیده می شود.

شانکر نکتریا. که توسط یک پاتوژن. بسیار ضعیف ایجاد می شود. یکی از. بیماری های درخت صنوبر.که بیشتر به بافت های مرده. حمله می کند. ممکن است. با زخمی شدن. و سایر تنش درختان. از جمله باروری ضعیف. و آسیب علف کش تشدید شود. تا به امروز. برای درمان با قارچ کشی لازم نبوده است. هنگام بریدن درختان. باید مراقب بود. که قارچ با ابزار قیچی. به درختان سالم. سرایت نکند. درختان آلوده. را نبرید. قطع بهترین وسیله کنترل است.

 

پوسیدگی ریشه آرمیلاریا درخت صنوبر

پوسیدگی .آرمیلاریا یکی از. آفت و بیماری های درخت صنوبر. هست که .یک پاتوژن قارچی است. که به صنوبر و صنوبر رشد. یافته در. نهالستان. حمله می کند. و اغلب با استرس غیرزیستی مرتبط است. این پاتوژن به ندرت در مزارع صنوبر. و معمولاً در مزارعی که. در ارتفاعات پایین تر. قرار دارند. یافت شده است. عفونت آرمیلاریا. اغلب با یک توده میسلیوم سفید. در زیر کامبیوم ریشه ها. و تاج ریشه مشخص می شود.

 

بیماری فومپسیس درخت صنوبر

فومپسیس. به عنوان دیاپورته. یا کمپلکس دیاپورته. یا فوموپسیس. شناخته می شود.قارچ های بیماری زا. با ارتباط میزبان گسترده. و توزیع جغرافیایی هستند. فومپسیس. به عنوان. عامل در مرگ. صنوبر آبی کلرادو. که در نهالستان. تاسیسات چشم انداز. و مزارع درخت. در رشد می کند. ذکر شده است. این قارچ گهگاه. در نمونه های صنوبر. در حال مرگ. شناسایی شده.

با این حال. هنوز مشخص نیست. که فومپسیس. یک پاتوژن اولیه. (یعنی قادر به کشتن یک نمونه سالم) است. یا فقط یک پاتوژن ثانویه (فرصت طلب). صنوبر است.

 

برای مشاهده دیگر مقالات ما مانند: آفات و بیماری درخت گلابی یا آفت و بیماری های درخت هلو یا دلیل خشک شدن درخت بادام به وبلاگ ما مراجعه و مطالعه نماید.

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت