بخش فروش 24 ساعته آماده پاسخ گویی می باشد

آفات و بیماری های درخت زردآلو (توضیح کلی)

بازدید: 72 بازدید
آفات و بیماری های درخت زردآلو

آفات و بیماری برای درخت زردآلو

وقتی درخت زردآلو یا نهال زردآلو رشد می کند، ممکن است مشکلاتی مانند وجود آفات و بیماری های درخت زردآلو یا بیماری های درخت زردآلو یا را تجربه کند. عواملی مانند موقعیت مکانی، آب و هوا و نگهداری نقش مهمی در مواجهه درخت زردآلو شما و میزان مقاومت آن در برابر بیماری های درخت زردآلو دارند. درختان زردآلو مقاوم به آفت درخت زردآلو و بیماری های درخت زردآلو ، گزینه‌های مراقبت آسانی برای پرورش دهندگانی هستند که باغ‌های کم سمپاشی یا بدون سمپاشی را ترجیح می‌دهند، و – برای همه درختان زردآلو – نگهداری معمول* می‌تواند به جلوگیری از اکثر بیماری های درخت زردآلو یا  آفت درخت زردآلو کمک کند.

*نمونه هایی از اقدامات خوب عبارتند از: آبیاری کافی، کود دهی در صورت نیاز، هرس فصلی، سمپاشی پیشگیرانه و فعال، پاکسازی پاییزه و حفاظت در زمستان.

موارد زیر. صرفاً به عنوان. ابزاری برای شناسایی. بیماری های درخت زردآلو و یا آفت درخت زردآلو و مشکلات احتمالی. در نظر گرفته شده است. نگران نباشید.یک درخت زردآلو. یا نهال زردآلو ممکن است. تعدادی از این موارد را. در طول دوران رشد.تجربه کند. اما مطمئناً نه یکباره.

 

آفات درخت زردآلو

شته های درخت زردآلو

شته های نوع دیگری از آفات و بیماری های درخت زردآلو هستند. این حشرات ریز. به اندازه بین 1/5 الی 2 میلی متر. سر سوزن. که بسته به نوع آن. رنگ متفاوت است. روی ساقه ها. و زیر برگ ها جمع می شود. و آب گیاهان را می مکد.

علائم شته درخت زردآلو

شته یک نوع بیماری های درخت زردآلو هست. که برگ ها پیچ خورده، ضخیم می شوند، زرد می شوند و می میرند. شته ها مقدار زیادی باقیمانده چسبناک به نام “عسلک” تولید می کنند که حشرات را مانند مورچه ها جذب می کند. عسلک به یک محیط رشد برای کپک های دوده تبدیل می شود.

 

آفت حفره درخت زردآلو

حفره‌های سرشاخه‌ها. دانه‌های قهوه‌ای (لارو). حفره های تنه. دانه های کرم رنگ. با سرهای قهوه ای. اغلب پس از آسیب تنه. کشف می شود.

علائم: ساقه‌گیران شاخه‌ها زمستان‌گذرانی می‌کنند، در بهار ظاهر می‌شوند و به نوک اندام حساس فرو می‌روند. آسیب باعث از بین رفتن ساقه و باقیمانده لثه می شود. گراب ها دیرتر در طول فصل رشد وارد میوه می شوند. آفت به درخت آسیب زیادی وارد نمی کند. سوراخ کننده های تنه باعث نشت یک ماده غلیظ و صمغی (شیره) از سوراخ های گرد روی تنه یا فاق درخت می شوند. تونل گراب از میان تنه ها عبور می کند و آسیب طولانی مدت درخت را ضعیف کرده و در نهایت می کشد. هنگامی که تنه ها آلوده می شوند، کنترل آن دشوار است. اقدامات کنترلی پیشگیرانه برای جلوگیری از آلودگی به شدت توصیه می شود.

 

سوسک ژاپنی درخت زردآلو

سوسک های ژاپنی. یک نوعی دیگر. از آفت درخت زردآلو است.که به رنگ سبز و قهوه ای است. که برگها را می خورد. لاروها. گیاهان کرم رنگی هستند. که قبل از بلوغ از ریشه های چمن تغذیه می کنند. کنترل آفات چمن ممکن است. به کاهش جمعیت چمن کمک کند. برچسب های محصولات چمن را برای زمان بندی و کنترل دانه ها بررسی کنید. تله ها گزینه ای برای فریب سوسک های بالغ هستند.

علائم سوسک ژاپنی درخت زردآلو

بزرگسالان اغلب به صورت گروهی دیده می شوند. هجوم های بزرگ می تواند با اسکلت سازی اکثر برگ ها باعث توقف رشد و استرس شود.اگر هجوم کم است، سوسک های ژاپنی را در یک شیشه محلول آب صابون بکوبید (آنها در صورت ترسیدن به عنوان مکانیزم دفاعی بی حرکت می شوند).

 

آفت برگ گردان درخت زردآلو

علائم: برگ‌ها در جایی که گره‌ها تغذیه می‌کنند، غلت می‌خورند و به هم متصل می‌شوند. شاخ و برگ در نهایت با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تغذیه اسکلت بندی می شود.

کنه ها های درخت زردآلو

بندپایان با اندازه دقیق که بسته به نوع آنها در رنگ های مختلف ظاهر می شوند. اغلب در سطح زیرین برگ ها یافت می شود.

علائم: تغذیه با شیره باعث ایجاد ظاهر برنزی در برگها می شود. هجوم های شدید مقداری تارهای ابریشمی را نشان می دهد. خشکسالی یا دوره های خشک برای آلودگی کنه ها مفید است.

پروانه میوه شرقی

پروانه خاکستری نوعی دیگر از بیماری های درخت زردآلو   az هست.، 3 الی 4 سانت طول. لاروها سفید مایل به کرم با سر قهوه ای یا سیاه به طول 1/2 اینچ هستند. فقط یک تفاوت جزئی در ظاهر با لارو شب پره Codling.

علائم: لاروها در بهار و تابستان شاخه های حساسی را که به سرعت رشد می کنند سوراخ می کنند. آسیب شبیه به Twig Borers است. خشکی مشخصه نوک اندام آلوده آلودگی زودهنگام میوه توسط گراب ها منجر به ریزش میوه می شود. آلودگی میوه های جوان با سوراخ های ورودی و ترشح مواد صمغی از میوه همراه است. آلودگی میوه بالغ با ورود نامحسوس انتهای ساقه و تونل زدن از طریق گوشت میوه و اطراف گودال همراه است. تله ها گزینه ای برای فریب دادن پروانه های بالغ هستند.

 

کورکولیو درخت زردآلو

کورکولیو یک از آفات درخت زردآلو هست .که حشره بالغ به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای به طول 1/5 اینچ، سوسک سخت پوسته با پوزه بلند و 4 قوز در پشت آن است.

علائم: یک سوراخ هلالی شکل در پوست میوه ها ایجاد می کند و در داخل آن تخم می گذارد. گراب ها بیرون می آیند و در داخل میوه تونل می زنند. میوه ممکن است در هنگام برداشت زودتر از موعد ریزش کند یا در داخل آن دانه ها/کرم ها یا تونل ها وجود داشته باشد.

 

مقیاس
معمولاً روی پوست. شاخه‌ها و شاخه‌های جوان. پوشیده از برجستگی‌های. کوچک 2 سانتیمتر سخت. دایره‌ای و فلس‌دار برجسته با مرکز زرد. ممکن است. روی میوه نیز باشد.

علائم: تغذیه با شیره درخت را ضعیف می کند.

چادر کاترپیلار درخت زردآلو

کاترپیلارها نوعی دیگر از آفات و بیماری های درخت زردآلو هسث. که به رنگ قهوه‌ای مایل. به خاکستری. و مودار با لکه‌ها. یا راه راه‌هایی. به رنگ. کرم هستند.

 

علائم کاترپیلار درخت زردآلو

مناطق وسیعی را در تار و پود می پوشاند و از برگ های بسته تغذیه می کند.تارها را با چنگک بردارید (کاترپیلارها با تار جدا می شوند) و بسوزانید.

 

تریپس درخت زردآلو

حشرات ریز، باریک و بال‌های حاشیه‌دار از 1/25 اینچ تا 1/8 اینچ طول دارند. پوره ها زرد کم رنگ و بسیار فعال هستند. بزرگسالان معمولا سیاه یا زرد مایل به قهوه ای هستند، اما ممکن است دارای علائم قرمز، سیاه یا سفید باشند.علائم: تغذیه روی پوشش گیاهی با سوراخ کردن و مکیدن محتویات صورت می گیرد و باعث تغییر شکل یا تغییر رنگ ظاهر می شود (مشابه آسیب کنه ها و حشرات توری).

شانکر باکتریایی درخت زرد آلو

شانکر نوع دیگر آفات و بیماری های درخت زردآلو می باشد.این باکتری توسط سودوموناس سیرینگه ایجاد می شود – یک باکتری که از طریق باران یا آبیاری پخش می شود. هوای خنک و مرطوب و یخبندان های دیررس پس از گلدهی باعث پیشرفت بیماری می شود.

 

علائم شانکر درخت زردآلو

در بهار روی شاخه ها و تنه به صورت شانکرهای لثه ای و نواحی آغشته به آب ظاهر می شود. لکه های قهوه ای برگ در تابستان به سوراخ های شاخ و برگ تبدیل می شوند. میوه ها مناطق تیره، عمیقاً غرق شده و با بوی ترش ایجاد می کنند که باعث می شود بیشتر در معرض پوسیدگی قهوه ای قرار گیرند.اندام ها را به بافت سالم (زیر شانکر) برگردانید. قیچی بین برش ها را با دستمال های الکلی یا محلول سفید کننده یک قسمتی و ده قسمتی آب ضد عفونی کنید.بقایای هرس را بردارید و از بین ببرید (مالچ نکنید).با احتیاط تمام نواحی آسیب دیده را جدا کنید.برای محافظت در برابر عفونت مجدد، محل هرس را با یک پانسمان زخم درخت رنگ کنید.

در صورت امکان درختان مقاوم به بیماری بکارید. از پایه های حساس (آلو) اجتناب کنید. لاول (هلو) مقاوم است.از درختان سالم و با رشد قوی (از طریق هرس و نگهداری خاک) برای کاهش حساسیت نگهداری کنید.
خاک را از نظر کمبود مواد مغذی آزمایش کنید و در صورت نیاز با افزودنی های خاک، به ویژه نیتروژن تغذیه کنید.آزمایش خاک برای نماتدهای حلقوی در مناطق مستعد ابتلا به شانکر (تنش نماتدهای حلقه ای و ضعیف شدن درختان زردآلو، آنها را مستعد ابتلا به شانکر می کند).از کاشت در جایی که نماتدهای حلقوی هستند یا درختان مبتلا به بیماری شانکر قبلاً وجود داشتند، خودداری کنید
در اواخر تابستان، زمانی که بافت‌ها در برابر آلودگی مجدد بیماری مقاوم هستند، بر خلاف هرس معمولی زمستانی اوایل بهار، هرس کنید.

 

لکه برگی باکتریایی درخت زردآلو

لکه برگی هم نوعی از آفات و بیماری های درخت زردآلو هست. که این باکتری توسط زانتوموناس کمپستریس ایجاد می شود – یک باکتری که با پاشیدن باران پخش می شود و به دمای سرد تا گرم کمک می کند. همچنین با نام های باکتریوز، لکه سیاه و سوراخ شاتول شناخته می شود.

 

علائم لکه برگی درخت زردآلو

در ابتدا تشخیص علائم از کمبود مواد مغذی (نیتروژن) و آسیب شیمیایی (اسپری) دشوار است. لکه هایی روی میوه، برگ ها و شاخه ها – از جمله شانکر – ظاهر می شوند. نوعی از آفت درخت زردآلو می باشد.لکه های بنفش، سیاه یا قهوه ای در سطح زیرین برگ ها ظاهر می شود. اغلب لکه ها می ریزند و سوراخ های کوچکی در شاخ و برگ ایجاد می کنند و به همین دلیل به آن سوراخ می گویند. سوراخ ها یک هاله قرمز در اطراف خود خواهند داشت. برگها ممکن است زرد شده و بیفتند.

میوه‌های آلوده با لکه‌ها، نواحی فرورفته و بقایای صمغی ترشح می‌شوند. با ادامه رشد میوه، لکه ها تبدیل به ترک می شوند. احتمال ریزش میوه ناشی از بیماری زیاد است. برگ‌زدایی شدید بر اندازه میوه تأثیر می‌گذارد، باعث جوش‌های خورشیدی می‌شود و درختانی را که به زمستان می‌روند تحت فشار قرار می‌دهد. شانکرها به آرامی رشد می کنند (گاهی اوقات در طی چندین سال اگر درمان نشوند)، بزرگتر و عمیق تر می شوند. شاخه‌های کوچک را تغییر شکل می‌دهد و ظاهری گره‌دار به آن‌ها می‌دهد و آنها را ضعیف می‌کند و باعث شکستگی، پارگی یا خشکی می‌شود.

 

به دلیل حساسیت ها. از اسپری هایی که. برای کنترل لکه های. باکتریایی توصیه نمی شود. و به طور خاص. برای درختان زردآلو. در نظر گرفته نشده است. استفاده نکنید.برای مشاوره بیشتر در مورد کنترل شیمیایی ایمن زردآلو که برای مکان شما توصیه می شود. با کارشناسان نهالستان سبز آذرش تماس بگیرید.

پوسیدگی قهوه ای درخت زردلو

این قارچ. توسط. Monilinia fructicola. ایجاد می شود. قارچی که توسط باد. باران پاشیده. و هوای گرم و مرطوب. معمولاً. در دوره شکوفه. ایجاد می شود. زمستان گذرانی. در میوه هایکه. هم روی شاخه ها. و هم روی زمین. اطراف محل کاشت. قارچ همچنین. در شانکرهای اندام های آلوده. برای عفونت مجدد. در آب و هوای. مساعد تولید می شود.

علائم: روی شکوفه ها، شاخه ها، شاخ و برگ و به ویژه میوه اکثر درختان هسته دار (Prunus) تأثیر می گذارد. شکوفه ها قهوه ای و پژمرده خواهند شد. شاخ و برگ. با ظاهری سوخته. ظاهر می شود. شانکرها ممکن است روی شاخه ها ظاهر شوند.

میوه با لکه های روشن تر به رنگ قهوه ای در می آید. میوه به سرعت پوسیده می شود. بوی ترش پیدا می کند. و هاگ های خاکستری و قهوه ای تیره ظاهر می شوند. میوه های آلوده مومیایی می شوند. و در صورت عدم جدا شدن ممکن است. روی درخت بیفتند یا آویزان شوند.

 

هرس کنید تا تاج درخت را در برابر نور و گردش هوا باز نگه دارید، که به طور طبیعی خطر ابتلا به عفونت قارچی را کاهش می دهد.
خوشه های میوه نازک برای کاهش خطر ابتلا به بیماری بین میوه هایی که در حال لمس هستند
میوه‌های آلوده را. به‌ محض. کاهش شیوع بیماری. به‌ صورت دستی بردارید. زیرا پوسیدگی قهوه‌ای. می‌تواند باعث پوسیدگی کامل. میوه در کمتر از ۲ روز شود.

در مورد پوسیدگی قهوه ای چه باید کرد
4 فواید نازک شدن درختان میوه

کورینئوم بلایت درخت زردآلو (شاخ سوراخ)

این قارچ. توسط. ویلسونومایسس کارپوفیلوس. ایجاد می شود.که نوعی دیگر از. آفت درخت زردآلو هست.قارچی که توسط باد. باران های پاشیده. پخش می شود. و هوای خنک به گرم. و دائماً مرطوب را دوست دارد. معمولاً در اوایل بهار تقسیم می شود. زمستان گذرانی. در شاخه ها. و جوانه های آلوده می کند.

علائم: لکه های کوچک قرمز مایل به بنفش روی برگ ها و شاخه های جوان ظاهر می شود. لکه های برگ ممکن است دارای لکه های تیره کوچک در مرکز ضایعه باشند. لکه ها بزرگ می شوند و در نهایت از تیغه برگ بیرون می افتند و ظاهری شبیه سوراخ ایجاد می کنند. جوانه های آلوده. ممکن است. راحت تر در زمستان. کشته شوند. روی میوه معمولاً به صورت خوشه ای به صورت لکه های قهوه ای روشن یا ضایعاتی با حاشیه های بنفش تیره ظاهر می شود. میوه دارای بافت خشن، خشک و چوب پنبه ای است.

 

در صورت امکان. گونه های مقاوم به گیاه را بکارید. و محل رشد را تمیز. و به خوبی نگهداری کنید.شاخه های آلوده را. هرس کنید. به خصوص آنهایی که. در فصل خواب راحت تر پیدا می شوند.
میوه های آلوده. و بقایای هرس را. از محل کاشت حذف. و از بین ببرید.هرس کنید. تا تاج درخت را. در برابر نور. و گردش هوا. باز نگه دارید.، که به طور طبیعی خطر ابتلا به عفونت قارچی را کاهش می دهد.
از آبیاری سربار خودداری کنید. و به جای آن. آبیاری سطحی. و قطره ای را در نظر بگیرید.

تاج گال درخت زردآلو

تاج گال. نوع دیگر. آفات و بیماری های درخت زردآلو هست.که این باکتری توسط آگروباکتریوم تومفاسینس ایجاد می شود. باکتری که می تواند بدون علائم واضح درخت برای چندین سال باقی بماند.

علائم: درختان به نظر می رسد رشد کند و رشد کند. ممکن است اندازه برگها کاهش یابد. در درختان پیر و میوه دار، ممکن است میوه کم ببینند یا اصلاً میوه نداشته باشند. توده های چوبی و تومور مانند به نام گال ظاهر می شوند، به خصوص در تاج (سطح زمین). اگر درخت مرده است، ریشه ها را از نظر تومورهای چوبی و سخت بررسی کنید تا کیسه طوقه را به عنوان علت شناسایی کنید. علائم در درختان پیر زردآلو ممکن است تا زمانی که درختان به بیماری تسلیم نشوند و در معرض حذف قرار گیرند، تحمل شود. درختان جوان را می توان زودتر حذف کرد تا با درختان سالم تازه شروع شود. توجه: Crown Gall تنها چیزی نیست که می تواند باعث رشد درختان شود.

از صدمه زدن به درخت. به خصوص در زمان کاشت. خودداری کنید. زیرا محل آسیب. محل ورود باکتری های صفراوی. از خاک است.خاک را آزمایش کنید. و به طور خاص. در مورد تاج .از کارشناسان باغبانی. راهنمایی بخواهید.از کاشت در مناطقی که. قبلاً آلوده شده. یا باغ‌های آلوده. به کیسه طوقه. قبلاً رشد کرده‌اند. خودداری کنید.
تمام ریشه‌های درختانی را که. در آن مکان برداشته شده. و مبتلا به کیسه‌ی طوقه شده‌اند بردارید. یا کاشت. مواد گیاهی تمیز را.در یک مکان کاملاً متفاوت انتخاب کنید.

 

پوسیدگی قهوه ای درخت زرد آلو

پوسیدگی قهوه ای. نوعی دیگر از. آفات و بیماری های درخت زردآلو یا آفت درخت زردآلو است.توسط. بوتریتیس سینریا. Monilinia fructicola. مونیلینا لاکسا. و Sclerotinia sclerotiorum. ایجاد می شود.پاتوژن های قارچی. که با پاشیدن باران پخش می شوند. و هوای مرطوب را دوست دارند.در حوالی. زمان شکوفه. و مرحله ژاکت. زمانی که. بقایای قسمت های گل. هنوز به میوه. در بهار چسبیده است.

علائم: تغییر رنگ قهوه ای در میوه زیر ژاکت گل. میوه های جوان. پژمرده می شوند. و از درخت می افتند. به نظر می رسد، اما جدا از آسیب زمستانی به میوه کوچک حساس به سرما است، که همچنین منجر به ریزش میوه های کوچک، چروکیده و قهوه ای می شود.

کپک پودری درخت زردآلو

کپک پوردی نوعی از آفات و بیماری های درخت زردآلو هست.پاتوژن های قارچی که میوه ها و شاخ و برگ ها را در بهار و سپس مجدداً در تابستان و پاییز روی شاخ و برگ تأثیر می گذارند.

علائم: کپک پودری خاکستری مایل به سفید یا لکه های نمدی مانند روی جوانه ها، برگ های جوان و شاخه ها. برگها ممکن است چروکیده و به سمت بالا خم شوند. برگ های جدید ممکن است کوتاه، کوتاه و ساختار نازک باشند. شاخه های جدید رشد کرده اند. با پیشرفت عفونت میوه، ظاهر پودری سفید از بین می رود و لکه های قهوه ای تا صورتی باقی می ماند. نواحی آسیب دیده روی میوه ممکن است سفت شده و ترک بخورد.

بیماری های درخت زردآلو کپک پودری که روی رزهای نزدیک یا درختان میوه هسته دار (مانند هلو) کنترل کنید، زیرا این یک منبع رایج پاتوژن های سفیدک پودری زمستان گذران و عفونت اوایل بهار است.در صورت امکان درختان زردآلو مقاوم در برابر کپک بکارید.هرس کنید تا تاج درخت را در برابر نور و گردش هوا باز نگه دارید، که به طور طبیعی باعث کاهش بیشتر عفونت‌های قارچی می‌شود.

 

دلمه های درخت زردآلو

دکمه ها نوعی دیگر از آفت درخت زردآلو هست .که این بیماری های درخت زردآلو. عامل  قارچی که هوای مرطوب و مناطق مرطوب و سایه دار با گردش هوا ضعیف را دوست دارد. زمستان گذرانی. در شاخه های آلوده. به جا مانده روی درخت. یا درختان مجاور. از سال قبل.

علائم دکمه درخت زرد آلو

دکمه ها یکی از آفت درخت زردآلو هسیت. که لکه های مخملی. و سبز زیتونی. روی برگ های جوان. ایجاد می شود. که در نهایت سیاه می شوند. برگ های آسیب دیده. پژمرده. پیچ خورده. و می ریزند. میوه همچنین. با لکه هایی. در شانه. انتهای ساقه ظاهر می شود. و ممکن است. قبل از افتادن. تغییر شکل داده. گره خورده. و ترک بخورد. شبیه لکه باکتریایی است. اما با آن متفاوت است.

توجه کنید. هنگامی که عفونت. دلمه به اندازه کافی شدید نباشد. که باعث بدشکلی شود. آسیب عموماً. به میوه سطحی است. میوه هنوز خوراکی است. به سادگی پوست آن را بردارید. و یا برای کنسرو کردن.انجماد کردن استفاده کنید. یا تازه بخورید.بقایای هرس. و میوه های آلوده را. همیشه حذف کنید. تا از آلودگی مجدد جلوگیری شود.تا حد امکان. درختان زردآلو مقاوم در برابر دلمه بکارید.هرس کنید. به ویژه در اوایل بهار. برای باز نگه داشتن. تاج درخت. در برابر گردش نور و هوا. که به طور طبیعی. فرصت ایجاد. اکثر عفونت های قارچی را کاهش می دهد.

دلیل گل و میوه ندادن درخت زردآلو

گل و میوه ندارن درخت زرد نوعی دیگر از آفت درخت زردآلو می باشد.

علائم: درختان زردآلو حدود 2 تا 5 سال پس از کاشت.به طور متوسط. قبل از اینکه شکوفا شوند یا میوه بدهند، طول می کشد. اگر زمان کافی سپری شده است. و درخت زردآلو. در غیر این صورت سالم است. چند کار وجود دارد. که به بارور شدن آن کمک می کند.

اطمینان حاصل کنید که یک نوع گرده افشان وجود دارد. بیشتر درختان زردآلو برای باردهی به انواع دیگری از درخت زردآلو نیاز دارند.
مطمئن شوید که نوع درخت زردآلو شما برای منطقه شما توصیه می شود. دمای پایین زمستان می تواند به جوانه های حساس میوه آسیب برساند و از پتانسیل تولید میوه جلوگیری کند.
درختان فضایی را به اندازه کافی از هم دور کنید تا از رقابت با مواد مغذی یا نور جلوگیری کنید. فضای کافی درختی سالم و پربار را تشویق می کند. فاصله را می توان با گسترش بالغ درخت تخمین زد.
هرس کنید تا چوب بارده و چوب رویشی را در تعادل نگه دارید تا به جای رشد شکوفه در درختان بالغ رشد بیش از حد برگ وجود نداشته باشد – یا رشد بیش از حد جوانه میوه و برگ کافی برای “تغذیه” میوه وجود نداشته باشد.

خاک خود را بشناس شرایط خاک و وجود مواد مغذی لازم، به حفظ مواد مغذی ریشه درخت زردآلو از طریق سیستم عروقی آن کمک می کند. اگر خاک فقیر باشد یا زهکشی ضعیفی داشته باشد، این امر بر سلامت و زنده ماندن درخت به عنوان یک کل تأثیر می گذارد. اگر درخت بیش از حد بارور شود. به خصوص با کودهای حاوی نیتروژن بالا. ممکن است به جای رشد. جوانه های میوه. یا شکوفه دادن. رشد سرسبز و رویشی (برگ ها و شاخه ها) داشته باشد.

 

آفتاب سوختگی درخت زردآلو

سوزش یا آفتاب سوختگی در فصول رشد گرم و خشک رخ می دهد – یک نوع از آفات و بیماری های درخت زردآلو می باشد.با یا بدون رطوبت در هوا، اما بیشتر زمانی که رطوبت کم است. لبه های قهوه ای و ترد روی برگ ها ظاهر می شود.

علائم آفتاب سوختگی درخت زردآلو

آفتاب سوختگی. به نوعی آفت درخت زردآلو محسوب میشود. آسیب زمستانی. یا آسیب جنوب غربی. نامیده می شود. زیرا معمولاً. در طول زمستان. قسمت جنوب غربی. تنه درختان. را تحت تأثیر قرار می دهد. روزهای گرم و صاف. باعث انبساط پوست. و شب ها. چند درجه خنک تر. باعث انقباض پوست می شود. و به سلول ها آسیب می رساند. و باعث شکاف و شکاف در تنه می شود.

تنه ها را قبل از زمستان. با محافظ درختان. یا محلول رقیق شده آب. و رنگ لاتکس سفید. (50/50) محافظت کنید.درختان جدید را هر 7 تا 10 روز در طول فصل رشد (در صورت عدم بارندگی در هفته) یا در صورت نیاز (در صورت خشک شدن خاک در اثر لمس) آبیاری کنید.
در طول فصل رشد. برای محافظت از درختان. در برابر آفتاب. در روزهای گرم و خشک. یک پارچه سایه موقت بسازید.

 

خشکسالی و نحوه محافظت از درختان

علائم: ممکن است به آبیاری بیش از حد یا کم آبی مربوط باشد. آبیاری بیش از حد معمولاً به صورت برگهای سبز کم رنگ تا زرد و ریزش برگ ظاهر می شود. می تواند درخت را ضعیف کند، منجر به مشکلات پوسیدگی ریشه شود و در نهایت درخت را بکشد. زیر آبیاری اغلب به صورت برگهای تغییر رنگ. اغلب زرد شده. خشک نشان داده می شود. درخت ممکن است. به طور کلی. پژمرده شود. و کمبود آب. طولانی مدت. می تواند درخت را بکشد.

 

درختان جدید را هر 7 تا 10 روز در طول فصل رشد (در صورت عدم بارندگی در هفته) یا در صورت نیاز (در صورت خشک شدن خاک در اثر لمس) آبیاری کنید.
اگر در مکانی کاشته می‌شود. که پس از بارندگی‌های شدید. خاک به اندازه کافی. آب را تخلیه نمی‌کند. (که منجر به ایستادن آب می‌شود)، درخت را در اسرع وقت تغییر دهید.
اگر شرایط خشکسالی. ادامه داشت. آبیاری قطره‌ای آهسته. را در نظر بگیرید. تا آب به ریشه‌ها برسد. و نه شستن سطح خاک.

 

آسیب باد درخت زردآلو

علائم. می تواند. شامل. آسیب هایی. مانند درختان تکیه. درختان ریشه کن شده. شکستگی. پارگی. یا شاخ و برگ سوخته. در باد باشد. بسته به شدت آسیب. درخت زردآلو می‌تواند. از آسیب جزئی. به عقب برگردد. یا تسلیم آسیب. ناشی از باد شود. این بر اساس. فردی. و سلامت درخت. قبل از وقوع آسیب. تعیین می شود.

 

موراد مربوط به کاست درخت زردآلو

در زمان کاشت به اندازه کافی خاک اطراف ریشه درخت را ببندید (و کاملاً آبیاری کنید) تا حفره های هوا را از بین ببرید و از تماس خوب با خاک اطمینان حاصل کنید. حفره های هوا و خاک سست در اطراف ریشه ها می تواند باعث شود درخت به راحتی در سوراخ کاشت خود تکان بخورد و آن را در برابر خم شدن یا کنده شدن آسیب پذیر کند.
از چوب. درختان. برای درختان جدید. درختان کوتوله. و درختان. کاشته شده. در مناطق پر باد. استفاده کنید. تا به رشد عمودی. کمک کنید. و از خم شدن. ریشه کن کردن. و شکستن. جلوگیری کنید.
میوه‌ای. نازک. انتخابی که. ممکن است. اندام‌ها را سنگین کند. تا استرس ناشی. از وزن را کاهش دهد. و از پارگی. یا. شکستن. آن در هوای طوفانی. جلوگیری کند. توجه داشته باشید. در صورت بروز آسیب. آفت درخت زردآلو یا  آفات درخت زردآلو. نیز ممکن است. از مناطق. شکسته. یا پاره شده. استفاده کنند.
اگر شاخ و برگ های. جدید و لطیف. توسط باد. دمیده. یا شلاق. زده شوند. ممکن است. تغییر رنگ. داده شوند. (تیره – مانند سوختگی یا کبودی). این رشد. آسیب دیده. را می توان. حذف کرد. تا رشد سالم. و جدید جایگزین آن شود.

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت