آفت های رایج و مهم درخت آلو

بازدید: 110 بازدید
آفت های رایج و مهم درخت آلو

آفت های رایج و مهم درخت آلو

اگر در نهالستان و باغ خود درخت آلو دارید، می دانید که باید مراقب آفات درخت آلو باشید. خبر خوب این است که به طور کلی، درختان آلو نسبتاً مقاوم هستند و اگر به خوبی از آنها مراقبت شود، معمولاً توجه آفات را به خود جلب نمی کنند.

با این حال، همیشه ایده خوبی است که بدانید آفت های رایج و مهم درخت آلو چگونه به بوجود آمده و چگونه روی درخت شما تأثیر می گذارند. و درخت و نهال آلو را بیمار  می سازد .تا در صورت لزوم بتوانید سریع اقدام کنید.

مهمترین آفات درخت آلو

لیستی از رایج ترین آفات درخت آلو را بخوانید. همه آنها در هر منطقه ای تهدید نیستند، اما ایده خوبی است که بدانید چگونه می توانند درختان آلو شما را تحت تاثیر قرار دهند و چه علائم خارجی ایجاد می کنند.

انواع نهال آلو

  1. نهال آلو آنجلا
  2. نهال آلو بخارا
  3. نهال آلو شابلون آمریکایی
  4. نهال آلو شابلون خونی
  5. نهال آلو شابلون سانتریزه
  6. نهال آلو قطره طلا

 

1. شپش کورکولیو آلو

آلو کورکولیو نوعی شپشک است که به درختان آلو حمله می کند یکی از آفت های رایج و مهم درخت آلو که میوه ها را از بین می برد و باعث ریزش زودرس آن می شود. شپشک های بالغ شبیه یک سوسک خاکستری قهوه ای با پوزه بلند و پشت برآمدگی هستند. هنگامی که لاروهای آنها از تخم بیرون می آیند، در میوه فرو می روند و آن را از داخل می خورند.

چگونه هجوم کورکولیو آلو را تشخیص دهیم

مشخص ترین علامت آلودگی به کورکولیو، علامت هلالی شکل روی میوه است. همچنین متوجه ریزش میوه از درخت خواهید شد و ممکن است کرم یا سوسک را در شاخه ها ببینید.

چگونه درختان آلو را برای سیرکولیو درمان کنیم

برای خلاص شدن از شر کورکولیو آلو، میوه های ریخته شده را روزانه از آن ناحیه خارج کنید. یک ورقه یا برزنت را روی زمین پهن کنید و درخت را با چنگک به شدت بکوبید تا لارو باقی مانده از بین برود. آنها را از منطقه خارج کنید. هر روز به مدت سه هفته تکرار کنید.

شما همچنین می توانید آلودگی به کورکولیو را با یک حشره کش عمومی درختان میوه درمان کنید.

چگونه از کورکولیو آلو جلوگیری کنیم

بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به آلوچه، استفاده از حشره کش در اوایل فصل رشد است.

 

2. شته درخت آلو

شته ها حشرات ریز هستند. که به برگ های درخت شما حمله می کنند. نوعی دیگر از آفت های رایج و مهم درخت آلو. و باعث مرگ آنها می شوند. این حشرات به تنهایی قادر به تخریب جدی نیستند. اما آنها ترشحاتی را به جا می گذارند. که خطر ابتلا به بیماری درخت شما را افزایش می دهد.از این رو یکی از مهم ترین آفت های درخت آلو بشمار می روند.

نحوه تشخیص آلودگی به شته

علامت اصلی هجوم به شته این است که برگ های درخت شما روی خود پیچ خورده است. وقتی برگ پیچ خورده را صاف می کشید، متوجه خوشه هایی از حشرات کوچک سبز یا سفید خواهید شد. همچنین ممکن است متوجه بقایای چسبنده روی برگ ها شوید.

نحوه درمان درختان آلو برای شته ها

مهم ترین آفت های درخت آلو شته ها نیز محسوب می شوند.که برای از بین بردن شته ها، به محض اینکه متوجه آلودگی شدید، از حشره کش های تجاری یا روغن های مرکبات استفاده کنید. همچنین می‌تواند موثر باشد که درخت خود را با شلنگ خود روی یک جت اسپری کنید، که بیشتر شته‌ها را از بین می‌برد.

چگونه از شته مقابله کنیم

برای جلوگیری از شته‌ها، درخت خود را در پاییز اسپری کنید تا تخم‌هایی که در زمستان به آنجا پناه می‌برند را از بین ببرید. درخت خود را به طور منظم برای علائم آلودگی بررسی کنید.

 

3. ماگوت درخت آلو

ماگت های سیب یا کرم های راه آهن نام خود را به این دلیل به دست آورده اند که اغلب درختان سیب را آلوده می کنند. یک نوع دیگر آفت های رایج و مهم درخت آلو هستند. اما آنها جذب بسیاری از انواع درختان میوه از جمله آلو می شوند. این لارو مگس میوه می تواند محصول شما را با خوردن آن روی درخت از بین ببرد.

چگونه هجوم خرچنگ آلو را بشناسیم

نشانه هجوم انگل لکه های کوچک در قسمت بیرونی میوه است. وقتی میوه را باز می کنید، ممکن است متوجه یک تونل یا رگه قهوه ای خشک و شکننده شوید و حتی حشرات واقعی را ببینید.

نحوه درمان درختان آلو برای حشره سیب

برای درمان درختان برای ماگت سیب، با یک حشره کش تجاری اسپری کنید و تله های چسبنده را در درخت خود آویزان کنید. میوه های آلوده را پاک کنید و تله ها را مرتباً عوض کنید. برخی از باغبانان در درمان آلودگی با خاک رس کائولن شانس دارند.

چگونه از خرچنگ آلو جلوگیری کنیم

برای کاهش خطر جذب ماگت های سیب، باغ خود را از آب ایستاده و بقایای بیش از حد برگ پاک کنید. چمن خود را بچینید و درختان آلو خود را کیسه کنید تا یک مانع فیزیکی در برابر آفات ایجاد کنید.

4. کنه درخت آلو

انواع مختلفی از کنه ها وجود دارند که آفت های رایج و مهم درخت آلو بشمار می رود. اما اکثر آنها مشکلات مشابهی ایجاد می کنند و با همان محصولات قابل درمان هستند. بزرگترین نگرانی کنه ها این است که ترشحاتی از خود به جا می گذارند که می تواند باعث بیماری شود.

نحوه تشخیص آلودگی کنه

بسته به نوع کنه ای که درخت شما را آلوده می کند، علائم ممکن است متفاوت باشد. اما برخی از علائم اصلی آلودگی به کنه شامل خال خال شدن روی برگ ها (ممکن است قرمز یا سفید باشد) و تغییر رنگ است. آلودگی های شدید ممکن است شامل تارهای روی شاخه ها باشد. وقتی برگ را برگردانید، متوجه اشکالات کوچکی به اندازه یک سر سوزن خواهید شد.

چگونه درختان آلو را برای کنه ها درمان کنیم

برای خلاص شدن از شر کنه ها قبل از اینکه درخت را آلوده کنند، از اسپری حشره کش تجاری یا صابون حشره کش استفاده کنید.

چگونه از مایت جلوگیری کنیم

برای کاهش خطر ابتلا به کنه، درخت خود را در پاییز سمپاشی کنید تا هر گونه تخمی از بین برود. این کار از زمستان گذرانی آنها در درخت شما و خروج از تخم در بهار جلوگیری می کند. همچنین ممکن است بخواهید گیاهانی در زمین بکارید که شکارچیان کنه مانند کفشدوزک را جذب می کنند.

 

5. فلس درخت آلو

حشرات هم آفت های رایج و مهم درخت آلو . می باشند.حشرات فلس برخی از رایج ترین حشرات هستند که نه تنها آلو، بلکه بسیاری از انواع درختان میوه را آلوده می کنند. اگرچه باعث ایجاد ناهنجاری های زشت در شاخه ها می شوند، اما با ابزار مناسب قابل کنترل هستند. بزرگترین نگرانی مقیاس این است که از شیره درخت تغذیه می کنند و آن را ضعیف می کنند.

نحوه تشخیص آلودگی مقیاس

تشخیص هجوم حشرات فلس به دلیل تأثیر چشمگیر آنها بر شاخه های درختان میوه بسیار آسان است. اگر می بینید که شاخه ها و برگ ها به صورت توده ها یا لکه های قهوه ای بزرگ در می آیند، احتمالاً نیاز به درمان برای حشرات فلس دار دارید.

نحوه درمان درختان آلو برای فلس

از یک حشره کش ساخته شده برای حشرات فلس دار یا شته ها استفاده کنید. درخت خود را در ماه مه یا ژوئن زمانی که حشرات شروع به حرکت کردند اسپری کنید. همچنین می توانید آنها را به صورت دستی با دست یا مسواک بردارید و درخت را اسپری کنید تا حشرات باقی مانده را از بین ببرید.

چگونه از مقیاس جلوگیری کنیم

برای جلوگیری از رسوب، درخت آلو خود را در پاییز سمپاشی کنید. این کار باعث می شود حشرات فلس دار نتوانند تخم های خود را در درخت بگذارند. اینها در زمستان خوابیده و در بهار بیرون می آیند.

 

6. پروانه درخت آلو

پروانه آلو هجوم بسیار بدی است که محصول میوه را از بین می برد. این پروانه ها درون میوه فرو می روند و آن را می خورند و فضولات را از خود به جای می گذارند. به دلایل واضح، شما آنها را در درخت آلو خود نمی خواهید!

چگونه هجوم پروانه آلو را تشخیص دهیم

اغلب، مردم تا زمانی که آلو را نبرند یا گاز نزنند، متوجه نمی شوند که به پروانه آلو آلوده شده اند. سپس متوجه سوراخ هایی می شوند که پر از ضایعات قهوه ای حشرات و کرم های کوچک صورتی رنگ است. علائم دیگر شامل تغییر رنگ میوه، افتادن زودرس و تکه‌های صمغ اطراف سوراخ‌های میوه است.

چگونه درختان آلو را برای پروانه ها درمان کنیم

هنگامی که به پروانه آلو مبتلا شدید، باید اولین میوه آسیب دیده را دور بریزید. خوشبختانه، ممکن است بتوانید میوه های بعدی را ذخیره کنید. در اواخر بهار تله های فرمونی را در اطراف درخت قرار دهید و اگر این تله ها موثر نبود با حشره کش اسپری کنید.

چگونه از شب پره آلو جلوگیری کنیم

مانند بسیاری از آفاتی که به درختان آلو حمله می کنند، بهترین راه برای جلوگیری از پروانه آلو این است که درخت خود را در دوره قبل از تخم گذاری حشرات درمان کنید. در این مورد، شما می خواهید درخت آلو خود را در اوایل تابستان درخت کنید تا خطر ابتلا به شب پره را کاهش دهید.

 

7. کرم سافلای آلو

مگس اره آلو آفات ناامید کننده ای هستند، زیرا آنها به طور کامل یک محصول میوه را خراب می کنند – گاهی اوقات برای یک سال کامل. این حشرات ناخوشایند قبل از خوردن میوه از داخل، تقریباً به‌طور غیرقابل تشخیصی در داخل میوه فرو می‌روند.

چگونه هجوم مگس اره آلو را تشخیص دهیم

تشخیص هجوم مگس اره آلو می تواند دشوار باشد مگر اینکه چشمان تیزبینی داشته باشید. معمولاً تنها چیزی که می‌بخشد، یک لکه قهوه‌ای کوچک یا خارش در قسمت بیرونی میوه است. همچنین ممکن است متوجه تراوش صمغ از تنه شوید، که واکنش استرسی از خود درخت است.

اگر مشکوک به هجوم مگس اره هستید اما مطمئن نیستید که چقدر گسترده است، برای شروع تله های فرمونی را آویزان کنید. این به شما کمک می کند فعالیت مگس های اره نر را اندازه گیری کنید تا میزان جدی بودن مشکل را بسنجید.

نحوه درمان درختان آلوچه برای مگس اره

درمان بیماری درخت آلو یا آفت درخت آلو برای مگس اره کمی سخت است، زیرا شامل خلاص شدن از شر تمام میوه های آلوده و سوزاندن آنها می شود. متأسفانه، مشکلی را که از قبل شروع شده حل نمی کند، اما از آلوده شدن محصول سال آینده نیز جلوگیری می کند.

یکی دیگر از اقدامات خوب این است که خاک اطراف درخت را با بیل برگردانید. این کار هر لارو باقی مانده را در معرض پرندگان و سایر شکارچیان گرسنه قرار می دهد.

چگونه از اره‌های آلو جلوگیری کنیم

برای جلوگیری از اره شدن آلو، هنگامی که گل ها شروع به ظهور کردند، درخت خود را با حشره کش اسپری کنید. این کار مگس های بالغ را از تخم گذاری در درخت یا نزدیک آن باز می دارد.

 

8. آفت تریپس درخت آلو

تریپس ها حشرات کوچک بالدار هستند که در باغ ها و نهالستان رایج هستند. آنها می توانند بسیاری از درختان را آلوده کنند، از جمله درختان آلو، جایی که برگ ها، شاخه ها و میوه ها را می خورند. آنها می توانند محصولات میوه را از بین ببرند زیرا پوست را سوراخ کرده و داخل آن را می مکند. و باعث بیماری درخت آلو یا آفت درخت آلو می شوند.

نحوه تشخیص آلودگی تریپ

آسیب ناشی از تریپس شامل لکه های سفید یا نقره ای روی شاخ و برگ یا سوراخ های میوه است. این به این دلیل است که تریپس مواد مغذی گیاه را می مکد و رنگ آن را از بین می برد.

چگونه درختان آلو را برای تریپس درمان کنیم

اگر علائم آلودگی به تریپ را در درخت آلو خود مشاهده کردید، با حذف هر گونه میوه و شاخ و برگ آسیب دیده شروع کنید. برای اطمینان از عدم بازگشت حشرات، آن را از منطقه دور کنید. معمولاً می توانید با اسپری یک صابون حشره کش ملایم روی شاخه ها از شر آنها خلاص شوید.

چگونه از تریپس جلوگیری کنیم

هرس منظم درخت به کاهش احتمال جذب تریپس کمک می کند. استفاده سالانه از حشره کش های ملایم نیز باید این کار را انجام دهد.این عمل هم به نحوی از بیماری درخت آلو یا آفت درخت آلو پیشگیری خواهد کرد..

 

سوالات متداول در مورد آفات درخت آلو

چه زمانی باید درختان آلو را سمپاشی کنم؟

زمان سمپاشی درخت آلو .زمان و نحوه استفاده از حشره کش به درخت آلو حداقل تا حدی به این بستگی دارد که چه حشرات به آن حمله می کنند. با این حال، به عنوان مراقبت پیشگیرانه، ایده خوبی است که از حشره کش روغنی خفته حاوی مالاتیون یا اندوسولفان استفاده کنید.انجام این کار برای جلوگیری از بیماری درخت آلو یا آفت درخت آلو کمک شایانی می کند.

این را در پاییز درست قبل از انجماد اولیه استفاده کنید. این امر از درخت محافظت می کند زیرا در زمستان به حالت خواب می رود. بسیاری از مهم ترین آفت های درخت آلو در پاییز روی درختان تخم می گذارند و تا زمانی که در بهار از تخم بیرون می آیند در خطر باقی می مانند.

 

برای سمپاشی درخت آلوچه از چه چیزی باید استفاده کنم؟

اسپری های حاوی گوگرد یا مالاتیون یک راه عالی برای محافظت از درخت شما در برابر آفات و بیماری درخت آلو مهاجم هستند، در حالی که قارچ کش های تجاری در برابر بسیاری از مهم ترین آفت های درخت آلو که می توانند به درخت آسیب بزنند یا از بین ببرند، محافظت می کنند.

 

درمان و پیشگیری از آفات درخت آلو

درمان و پیشگیری از آفات یا بیماری درخت آلو به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که از محصول آلوهای رسیده و آبدار در زمان برداشت محصول لذت می برید.
دانستن نحوه درمان و پیشگیری از آفات درخت آلو، شانس شما را برای لذت بردن از مهم ترین آفت های درخت آلو رسیده و آبدار در زمان برداشت افزایش می دهد.
خوشبختانه، بیشتر درختان آلو با مراقبت اولیه رشد می کنند. فقط مطمئن شوید که آنها را به طور منظم برای علائم آلودگی بررسی کنید. این تضمین می کند که در صورت بروز چنین اتفاقی می توانید سریع عمل کنید و محصول درخت و میوه خود را نجات دهید!

اگر ترفندی های دیگری برای محافظت از درختان آلو در برابر بیماری درخت آلو یا مهم ترین آفت های درخت آلو دارید، آن را در نظرات به اشتراک بگذارید.

 

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

You cannot copy content of this page

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت