بخش فروش 24 ساعته آماده پاسخ گویی می باشد

آفت های مهم درخت گیلاس (پیشگیری و درمان)

بازدید: 78 بازدید
آفت های مهم درخت گیلاس

7 آفت مهم درخت گیلاس (پیشگیری و درمان)

 

آفت های مهم درخت گیلاس

آفت های مهم درخت گیلاس.یا نهال گیلاس علاقه مندان به درختان گیلاس هر بهار منتظر آن هستند: یک انفجار انبوه از شکوفه های صورتی روشن. چیزی که برای دوستداران شکوفه ها و میوه های شیرین آنها چندان هیجان انگیز نیست، تهدید بیماری های درخت گیلاس است. اگر متوجه علائم بیماری شده اید، ما علائم و علل هفت بیماری شایع درخت گیلاس و نحوه درمان آفات درخت گیلاس را جمع آوری کرده ایم.

علائم بیماری گیلاس می تواند ترسناک باشد. این عوامل بیماری زا می توانند به کل باغ نهال گیلاس آسیب برسانند و شکوفه های جذاب یا میوه های آبدار را کاملاً متوقف کنند. با این حال، هنگامی که پرورش دهندگان درخت گیلاس اقدامات پیشگیرانه مناسب را انجام می دهند، حساسیت درختان خود را به عفونت کاهش می دهند و شانس شکوفه های شدید و برداشت خوشمزه را افزایش می دهند.

 

گره سیاه درخت گیلاس

آفت های مهم درخت گیلاس: یک بیماری رایج درخت گیلاس زینتی، گره سیاه نیز بیشتر انواع Prunus، از جمله انواع خوراکی و بومی را تحت تاثیر قرار می دهد. انواع درخت گیلاس مقاوم به گره سیاه عبارتند از گیلاس آسیای شرقی، گیلاس تپه ای ژاپنی شمالی و Prunus maackii (گیلاس منچوری یا chokecherry آمور).که یکی از بیماری های درخت گیلاس یا آفات درخت گیلاس می باشد.

علائم گره سیاه درخت گیلاس

گره سیاه (Dibotryon morbosum) به صورت تورم یا گره های سیاه و سفت ظاهر می شود که ممکن است 1-6 اینچ روی درخت کشیده شود. این گره ها در نواحی مختلف اطراف درخت ظاهر می شوند و در صورت عدم درمان بیماری بزرگ می شوند.

رشد قارچی مخملی و سبز زیتونی ممکن است گره ها را بپوشاند. شاخه های بیمار اغلب به دلیل رشد بیش از حد گره خم می شوند. شاخه های آلوده ممکن است پژمرده شوند، برگ رشد نکنند و در نهایت می توانند کل درخت را بکشند.

دلیل گره سیاه درخت گیلاس

در بهار و تابستان، گره های بالغ هاگ تولید می کنند. سپس باران و باد اسپورهای قارچ گره سیاه را به گیاهان حساس می برد.

هاگ ها می توانند در مدت شش ساعت در دمای مطلوب و شرایط مرطوب جوانه بزنند و گیاهان جدید را آلوده کنند. تا پاییز، تورم های قهوه ای روشن روی شاخه های آلوده ظاهر می شود. بهار بعد، گره های در حال رشد رشد قارچ سبز زیتونی را ایجاد می کنند. با پیشروی سال به تابستان و پاییز، گره ها سخت، خشن و سیاه می شوند.

درمان گره سیاه درخت گیلاس

3-4 اینچ زیر گره را در فصل خواب هرس کنید. تمام تجهیزات هرس را استریل کنید. تمام مواد آلوده را بسوزانید یا دفن کنید. در غیر این صورت، ممکن است همچنان بتواند درختان سالم را آلوده کند. درختان گیلاس را که عفونت شدید دارند حذف کنید.

بخش توسعه باغبانی ویسکانسین استفاده از قارچ کش ها را توصیه نمی کند زیرا درمان گران است و احتمالاً بی اثر است.

فصل گره سیاه درخت گیلاس

عفونت از آوریل تا ژوئن رخ می دهد.

نکته: گره سیاه می تواند تولید گیلاس را محدود کند و جذابیت درختان گیلاس زینتی را از بین ببرد.

 

پوسیدگی قهوه ای درخت گیلاس

آفت های مهم درخت گیلاس: پوسیدگی قهوه ای مشکلی برای درخت گیلاس گلدار Kwanzan است – زیرا یکی از حساس ترین ارقام است. همچنین یک بیماری رایج درخت گیلاس گریان است. بسیاری از میوه های هسته دار از جمله درختان هلو و آلو نیز تحت تأثیر قرار می گیرند.

علائم پوسیدگی قهوه ای درخت گیلاس

علائم پوسیدگی قهوه ای (Monilinia fructicola) ابتدا به صورت قهوه ای شدن شکوفه ها و مرگ شاخه ها رخ می دهد. برگ های روی شاخه های آلوده قهوه ای می شوند و می ریزند اما چسبیده به درخت باقی می مانند.

هنگامی که شرایط آب و هوایی مرطوب مناسب باشد، توده های پودری از هاگ های خاکستری قهوه ای ممکن است روی میوه ها، گل ها یا شاخه های آلوده قابل مشاهده باشند.

دلیل پوسیدگی قهوه ای

اگر شکوفه های آلوده نریزند، عفونت می تواند از گل به شاخه همسایه سرایت کند. سپس شاخه ها دچار شانکر می شوند که بیشتر هاگ های قارچی بیماری را تولید می کند.

پوسیدگی قهوه ای در شرایط گرم و مرطوب بهتر رشد می کند و باعث می شود عفونت در کمتر از سه ساعت رخ دهد. حشرات می توانند به عنوان عوامل پخش کننده این بیماری قارچی گیلاس عمل کنند.

درمان پوسیدگی قهوه ای

هنگامی که پوسیدگی قهوه ای گیلاس شما را مبتلا می کند، هیچ درمان قابل درمان برای میوه وجود ندارد. هر قسمت آسیب دیده درخت را با ابزارهای هرس ضدعفونی شده 4 تا 6 اینچ زیر بافت مرده فرو رفته هرس کنید. برای جلوگیری از گسترش عفونت، مواد هرس شده را بسوزانید یا دفن کنید.

نازک کردن درختان میوه جریان هوا را تشویق می‌کند و اجازه می‌دهد محیط خشک‌تری برای جلوگیری از قارچ ایجاد شود. اگر پوسیدگی قهوه ای قابل کنترل نیست و همچنان درختان شما را آلوده می کند، از قارچ کش ها استفاده کنید.

فصل: پوسیدگی قهوه ای اغلب در هنگام شکوفه دادن به درختان گیلاس حمله می کند.

خطر: صاحبان درختان گیلاس در معرض خطر از دست دادن برداشت میوه خود به دلیل این بیماری هستند.

 

لکه برگی درخت گیلاس

آفت های مهم درخت گیلاس: لکه برگ گیلاس (Blumeriella jaapii) به گیلاس های ترش، شیرین و مورلو حمله می کند.لکه برگی یک نمونه از آفات درخت گیلاس رایج یا آفات درخت گیلاس است.

علائم لکه برگی درخت گیلاس

این بیماری برگ های درخت گیلاس را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است روی دمبرگ برگ و ساقه میوه ظاهر شود. لکه های کوچک ارغوانی در قسمت بالایی برگ ایجاد می شود. این لکه ها تقریباً به قطر 1/4 اینچ بزرگ می شوند و به رنگ قهوه ای مایل به قرمز در می آیند.

پس از شش. تا هشت. هفته. ممکن است. مرکز لکه ها. خشک شده. و از بین بروند. و سوراخ های کوچکی. در برگ ایجاد شود. گاهی اوقات ممکن است. برگ های. آلوده قدیمی. قبل از ریزش. به زرد طلایی. تبدیل شوند. برگ های. آلبالو. آلوده. به لکه برگ. گیلاس ممکن است. زودرس بیفتند. آن را با سوختگی. برگ اشتباه. نگیرید. که علائم مشابهی دارد. برگ های. درخت گیلاس. قهوه ای می شوند. و به جای ریزش فر می شوند.

علل لکه برگی

لکه برگی یک نوعی از آفات و بیماری های درختان گیلاس است.که این بیماری قارچی در برگ های مرده گیلاس روی زمین زمستان گذرانی می کند. در اوایل بهار، آپوتسیا (جسم میوه) روی برگها ایجاد می شود و هاگ تولید می کند. بارندگی این هاگ ها را به برگ های سالم منتقل می کند که در آنجا هاگ ها جوانه زده و به برگ نفوذ می کنند.

لکه های کوچک بنفش پس از آلودگی روی برگ ظاهر می شوند. هنگامی که این لکه ها ایجاد شدند، قسمت های زیرین آنها هاگ های قارچی بیشتری (کنیدی) ایجاد می کنند که به صورت ضایعات صورتی مایل به سفید در زیر برگ ظاهر می شوند. سپس باران کونیدی ها را به سایر درختان گیلاس سالم گسترش می دهد و عفونت های جدیدی ایجاد می کند.

درمان لکه برگی

برای جلوگیری از زمستان گذرانی قارچ، تمام برگ های ریخته شده را جمع آوری کرده و از بین ببرید. حذف برگ ها راه حل موثری برای رشد درخت گیلاس حیاط خلوت است، اما برای باغ های بزرگ گیلاس محدودیت هایی دارد. هنگام کاشت درخت گیلاس، مطمئن شوید که آن را در معرض نور مستقیم خورشید و گردش هوای خوب قرار دهید (با هرس کردن می توانید این کار را انجام دهید).

در باغات تجاری، قارچ کش بهترین روش برای کنترل بیماری است. برنامه افزودنی دانشگاه ایالتی اوهایو بولتن 506 را برای پرورش دهندگان تجاری و بولتن 780 را برای پرورش دهندگان درخت گیلاس حیاط خلوت توصیه می کند.

فصل لکه برگی

لکه های ارغوانی روی برگ های گیلاس بین اواخر اردیبهشت تا اوایل ژوئن ظاهر می شوند.

خطر: درخت گیلاس با عفونت شدید ممکن است تا اواسط تابستان از بین برود. برگزدایی زودرس و مکرر ممکن است باعث نارس شدن میوه با طعم بد شود. درختان گیلاس. بیشتر. مستعد. آسیب. در زمستان. خارهای. میوه مرده. (شاخه های میوه دار). از دست دادن میوه. جوانه های ضعیف. و مرگ احتمالی. درخت می شوند.

 

شانکر سیتوسپورا درخت گیلاس

آفت های مهم درخت گیلاس: شانکر سیتوسپورا (Leucostoma kunze) یکی از مخرب ترین بیماری ها برای آلبالو و گیلاس ترش است.

علائم . شانکر سیتوسپورا درخت گیلاس: شاخه های درخت گیلاس. دچار. شانکرهای. تیره. و افسرده. می شوند. که باعث. پژمرده. شدن. شاخه. درخت. می شود. ممکن است. به شکل. یک آدامس. کهربایی رنگ. در لبه شانکر. ظاهر شود. شانکر. در نهایت. اندام را. کمربند می بندد. و متوجه می شوید. که بخش هایی از. درخت گیلاس می میرد.

علل شانکر سیتوسپورا درخت گیلاس

شانکر ها نوی دیگه ای از آفات و بیماری های درختان گیلاس هست .پیکنیدیای سیاه، ساختارهای تولید کننده هاگ، روی شانکر ظاهر می شود. این پیکنیدیای سیاه به مرور زمان سفید می شوند. در شرایط مرطوب، توده های اسپور از پیکنیدیا خارج می شوند. باران و باد. اسپورها. را حمل می کنند. تا هر زخم پوست. را آلوده. کنند. این زخم ها. ممکن است. در اثر آفتاب. سوختگی. شانکرهای. قدیمی. یا حشرات. حفر کننده. چوب ایجاد. شوند.

این بیماری های درخت گیلاس. نمی تواند. به پوست سالم. و آسیب دیده. حمله کند. حساسیت. درخت گیلاس. به شانکر سیتوسپورا. زمانی افزایش می‌یابد. که به دلیل خشکسالی. کمبود مواد مغذی (مانند پتاسیم کم)، کشت بیش از حد و نماتد. حلقه‌ای تحت فشار قرار می‌گیرد.

درمان شانکر سیتوسپورا درخت گیلاس

هیچ کنترل شیمیایی برای شانکر سیتوسپورا وجود ندارد. با محدود کردن استرس درخت، عفونت را کنترل کنید. درخت گیلاس آلوده .خود را. در طول. فصل رشد. هرس کنید. زمانی که. تشخیص. شانکرها. و اندام های. مبتلا به پژمردگی. آسان تر است.

فصل: شانکر سیتوسپورا در تابستان زمانی که دما بالای 90 درجه است رشد می کند. اندام های. مرده ای. که به وسیله. شانکر کمربند. بسته. شده اند. در اواسط. تا اواخر. تابستان. ظاهر می شوند.شانکرها. یکی آفات درخت گیلاس و یا آفات و بیماری های درختان گیلاس یا آفات و بیماری های درختان گیلاس هست.

نکته: شانکرهای. تشکیل. شده. بخش هایی. از درخت گیلاس. شما را می کشند.

 

کپک پودری درختان گیلاس

آفت های مهم درخت گیلاس. یا آفت و بیماری های درختان گیلاس .درختان گیلاس شیرین و ترش حساس ترین درختان به سفیدک پودری (Podosphaera clandestina) هستند. کپک پودری نیز یک آفات درخت گیلاس رایج درخت گیلاس است.

علائم کپک پودری درختان گیلاس: لکه های پودری روشن روی برگ های گیلاس جوان ظاهر می شود. برگ های مسن کمتر احتمال دارد لکه های پودری داشته باشند زیرا ممکن است در برابر سفیدک پودری مقاومت کنند. برگ های. آلوده. ممکن. است. منحرف. شوند، پیچ بخورند یا رنگ پریده شوند. ممکن است یک قارچ سفید رنگ در انتهای ساقه گیلاس ایجاد شود.

علل کپک پودری

در پاییز، ساختارهای کوچک (کاسموتسیا) حاوی آسکوسپورها در برگ‌ها یا جایی که اندام‌های درخت به هم می‌رسند (فاق‌ها). در هنگام بارندگی یا آبیاری، این ساختارها آسکوسپورها را آزاد می کنند. باد آسکوسپورها. را برای. آلوده. کردن. برگهای جوان می برد.

تا پاییز، عفونت قارچی وارد مرحله زمستان گذرانی خود در شاسموتسیا می شود تا این چرخه در فصل بعد تکرار شود. این بیماری شرایط مرطوب و دمای بین 70 تا 80 درجه را مطلوب می کند.</p>

 

درمان کپک پودری

کپک پودری نوی دیگر از آفات و بیماری های درخت گیلاس هست.هنگام مشاهده این نوع بیماری از آبیاری زودهنگام خودداری کنید زیرا ممکن است باعث افزایش عفونت زودرس سفیدک پودری شود. زمین. همیشه. در. بهار.مرطوب است. و آبیاری. غیر ضروری. ممکن است. باعث عفونت. سفیدک. پودری شود.به گفته. محققان. تاخیر. دو هفته ای. در آبیاری می تواند. بیماری را. بدون تاثیر منفی. روی میوه. به تاخیر بیندازد.

هرس درخت گیلاس جریان هوا و خشکی برگ را تشویق می کند. اگر از قارچ کش ها به عنوان درمان استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید که بیشتر قارچ کش ها یک اقدام پیشگیرانه هستند و بیماری را درمان نمی کنند.

فصل: روش های مدیریت پیشگیرانه را در تمام فصول رشد قارچ در اواخر تابستان و اوایل پاییز تمرین کنید.

خطر: گیلاس های شیرین اواسط و اواخر فصل معمولاً تحت تأثیر قرار می گیرند. کپک پودری ممکن است میوه گیلاس شما را با رشد قارچ سفید روی سطح گیلاس خراب کند.

 

نقطه حلقه نکروز درخت گیلاس

آفت های مهم درخت گیلاس. لکه های نکروزه به گیلاس های شیرین و ترش حمله می کنند.

علائم نقطه حلقه نکروز درخت گیلاس : علائم شامل زرد شدن و قهوه ای شدن برگ های گیلاس است. برگ‌ها سوراخ‌هایی ایجاد می‌کنند و ظاهری سوراخ‌دار به آن‌ها می‌دهند. برگها ممکن است. در اوایل تابستان. ریزش کنند. و میوه گیلاس. ممکن است. دیرتر از حد معمول. تغییر. شکل. داده. یا بالغ شود.

شیوع این بیماری در آلبالو بسیار کندتر از آلبالو است. برآمدگی‌ها یا برآمدگی‌ها در سطح زیرین برگ‌ها تشکیل می‌شوند و ظاهری ضخیم و سفت می‌دهند.

علل: ویروس، ویروس لکه حلقه نکروزه Prunus (PNRSV)، از طریق گرده، دانه و پیوند چوب پخش می شود. باد و گرده افشان ها. می توانند گرده های.آلوده. را. در کل. باغ پخش کنند.

درمان: برای جلوگیری از سرایت به سایر درختان گیلاس، درختان علامت دار را حذف کنید.

خطر: لکه حلقه‌ای نکروزه ممکن است رشد درخت شما را متوقف کند و شاخه‌ها، جوانه‌ها و شاخ و برگ درختان را از بین ببرد. PNRSV می تواند باعث از بین رفتن میوه تا 15 درصد در گیلاس شیرین و تا 100 درصد در هلو شود.نقطه حلقه نکروز نیز یک آفات درخت گیلاس رایج درخت گیلاس است.

 

برگ نقره ای درختان گیلاس

آفت های مهم درخت گیلاس.درختان گیلاس تحت تأثیر قرار می گیرند: گیلاس های شیرین و ترش معمولاً تحت تأثیر برگ نقره قرار می گیرند.برگ نقره ای یکی آفات درخت گیلاس رایج درخت گیلاس یا آفات و بیماری های درخت گیلاس یا است.

علائم برگ نقره ای درختان گیلاس

اولین علامت برگ نقره. (Chondrostereum purpureum) درخشندگی نقره ای. روی. برگ های.آسیب. دیده.است. تعداد دقیق. برگ های. آسیب. دیده. از درختی. به درخت دیگر. متفاوت است. برگ‌های نقره‌ای رنگ ممکن است. لکه‌های قهوه‌ای. و مرده ایجاد کنند. و علائم برگ. ممکن است. سال به سال ظاهر نشود.

اگر یک سال ظاهر شوند، ممکن است سال بعد دوباره ظاهر نشوند. عدم وجود علائم را با بهبودی کامل اشتباه نگیرید. شاخه هایی با برگ های علامت دار ممکن است دارای لکه تیره ای در زیر آنها باشند. در درختان بیمار، ممکن است متوجه یک قارچ سفید روی پوست درخت گیلاس با رنگ های بنفش مایل به قهوه ای شوید.

علل برگ نقره ای

برگ های نقره ای آفت و بیماری های درختان گیلاس هستند.کونک ها ساختارهای تولید مثلی قارچ عامل بیماری های درخت گیلاس هستند. قارچو در شرایط مرطوبو در پاییزو از کانکس هاو خارج می شود. و گسترش می یابد. و درختان را.با زخم های. باز آلوده. می کند. سپس قارچ در بافت رسانای آب. شاخه ها. ( آوند چوبی ) زندگی می کند. وجود آن در آوند. چوبی عامل ایجاد لکه تیره است.

قارچ سمی ترشح می کند که سپس به برگ ها می رود و ظاهری نقره ای رنگ ایجاد می کند. اپیدرم (لایه سطحی) که از بقیه تیغه برگ جدا می شود باعث درخشش فلزی می شود. این جدایی بر بازتاب نور تأثیر می گذارد. با پوسیدگی چوب، بیماری شروع به ایجاد قارچ های قارچ زا روی چوب می کند.

درمان برگ نقره ای

شاخه‌هایی را که هر گونه علائم یا نشانه‌های بیماری های درخت گیلاس و کانکس را نشان می‌دهند، هرس کنید. شاخه ها را حداقل 4 اینچ زیر که لکه ها و مخروط ها قابل مشاهده است هرس کنید. درختان بیمار خود را علامت گذاری کنید به این ترتیب، زمانی که علائم در سال بعد دوباره ظاهر نشد، می دانید که باید به آن درخت خاص توجه کنید.

از آنجایی که قارچ حرکت آب را در شاخه ها محدود می کند، برای درختان بیمار آب کافی، حدود 10 گالن آب برای هر اینچ از قطر درخت، تامین کنید. هیچ قارچ کشی برای درمان این بیماری در دسترس نیست.

فصل: درختان آلوده. را. در دوره های خشک زمستانی. که دمای هواو زیر 32 درجه استو هرس کنید. هرسو در این زمانو به جلوگیری از گسترشو برگ نقره کمک می کند. اگر هرس را در فصل رشدو انجام دهیدو مطمئن شویدو که آن را در شرایط خشک انجام می دهید.

نکته: برگ نقره باعث کاهش آهسته در سلامت درخت گیلاس و عملکرد میوه می شود.

 

در مطالب در مورد آفات و بیماری های درخت گیلاس یا آفت و بیماری های درختان گیلاس تا حدودی بحث کردیم برای مشاهده و برسی مطالب آفات و بیماری درخت گلابی یا دلیل سیاه شدن برگ درختان گردو و یا دلیل خشک شدن درخت بادام به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت