آفت و بیماری رایج درخت بادام (پیشگیری و درمان)

بازدید: 52 بازدید
آفت و بیماری رایج درخت بادام

12 آفت و بیماری رایج درخت بادام پیشگیری و درمان

بادام یک میان وعده عالی برای مسافرت یا بین کار است. به علاوه، آنها درختان زرق و برق دار با تعداد زیادی شکوفه های معطر هستند. جای تعجب نیست که بسیاری از باغبانان این درخت را در باغ یا نهالستان خود پرورش می دهند. متأسفانه، بادام می تواند قربانی برخی آفات و بیماری های بد باشد که می تواند محصول شما را خراب کند.در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید هر مشکلی را در اسرع وقت حل کنید. تا بتوانید با آن‌ها کنار بیایید و از بروز مشکلات بلندمدت بالقوه جلوگیری کنید. بنابراین، بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه که باید هنگام پرورش درخت بادام در خانه به آن توجه کنید.

آشنایی با انواع نهال بادام

  1. نهال بادام آذر دیرگل
  2. نهال بادام دیرگل فرانیس
  3. نهال بادام سنگی
  4. نهال بادام شاهرودی
  5. نهال بادام شکوفه کاغذی
  6. نهال بادام مامایی

 

بیماری های رایج درخت بادام

وقتی تصمیم می گیرید هر نوع درختی را در نهالستان پرورش دهید، همیشه خطر ابتلا به بیماری های درخت بادام یا آفت های درخت بادام باغ شما وجود دارد. به همین دلیل مهم است که در مورد نیازهای رشد و همچنین مشکلات رایج و آفت های درخت بادام و  بیماری های درخت بادام که در هنگام رشد نهال بادام رخ می دهد، بدانید.

 

سوختگی برگ درخت بادام

این بیماری های درخت بادام به نظر می رسد که شما احتمالاً تصور می کنید که دارد. در حاشیه برگ ها یک ناحیه قهوه ای سوخته تشکیل می شود. با پیشرفت بیماری، نوار زرد رنگی بین قسمت سوخته و بافت سبز ایجاد می شود.معمولاً فقط از یک ساقه شروع می شود، اما بقیه درخت خوب به نظر می رسد. با گذشت سالها، به تعداد بیشتری از درخت گسترش می یابد تا زمانی که همه چیز تحت تأثیر قرار گیرد. هنگامی که کل تاج پوشش آلوده می شود، به نظر می رسد که درخت در تمام طول سال دارای برگ های پاییزی زرد طلایی است.

درخت معمولاً حداقل برای مدتی زنده می ماند، اما بازده کمتری خواهد داشت و رشد آن متوقف می شود. ممکن است در نهایت بمیرد.این بیماری توسط باکتری Xylella fastidiosa ایجاد می شود که انگور و گیاهان یونجه را نیز آلوده می کند. گونه های روبوس، گزنه و بسیاری از علف ها می توانند به عنوان میزبان عمل کنند. از طریق حشرات پخش می شود.هیچ درمان موثری وجود ندارد، بنابراین بهترین راه حل این است که اگر درخت جوانی علائم را نشان داد، حذف کنید، یا شاخه‌های آلوده را در تلاشی برای کاهش سرعت گسترش حذف کنید.

آلترناریا درخت بادام

لکه برگ آلترناریا بیماری های درخت بادام است که توسط قارچ های Alternaria alternata، A. arborescens و A. tenuissima ایجاد می شود. اولین علامت لکه های قهوه ای بزرگی است که روی برگ ها ایجاد می شود. اینها قبل از اینکه باعث ریزش برگ شوند، منبسط شده و سیاه می شوند.اگر بیماری به اندازه کافی بد باشد، می تواند درخت را تا اوایل تابستان به طور کامل از بین ببرد.

ارقام «Butte» «Carmel» «Sonora» «Monterey» «Winters» و «Butte» حساس هستند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری رایج و گزینه های درمانی، ممکن است به راهنمای مفید ما علاقه مند شوید.

 

آنتراکنوز درخت بادام

بادام می توانند تحت تأثیر بیماری های درخت بادام یا نهال بادام آنتراکنوز قرار گیرند که باعث سوختگی گل ها، لکه دار شدن برگ ها و مرگ بدون افتادن از درخت می شود و مغزها ضایعات نارنجی رنگ ایجاد می کنند. شاخه ها نیز ممکن است بمیرند.در بیشتر موارد، این بیماری های درخت بادام تنها زمانی درخت شما را آلوده می کند که هوا گرم و مرطوب باشد، زیرا این به قارچ فرصت عالی برای انتشار می دهد.برای خلاص شدن از شر آنتراکنوز، هر 10 تا 14 روز یکبار یک قارچ کش مسی بمالید تا زمانی که علائم دیگر ظاهر نشوند. هر گونه برگ یا شاخه های مرده را بردارید.

لکه باکتریایی درخت بادام

لکه باکتریایی (یا باکتریوز یا سوراخ گلوله باکتریایی) یکی از بیماری های درخت بادام رایجی است که هنگام رشد درختان بادام با آن مواجه می شوید. این توسط باکتری Xanthomonas arboricola pv ایجاد می شود. درخت آلو و یا نهال آلو و می تواند درختان میوه هسته دار را نیز تحت تاثیر قرار دهد.در شرایط گرم و مرطوب رشد می کند و از طریق آب پخش می شود. به دنبال سوراخی در درخت است، خواه آسیب حشرات باشد یا بریدگی

هرس اندام بیمار درخت بادام

برگها معمولاً اولین جایی هستند که ممکن است متوجه علائم لکه باکتریایی شوید، جایی که ضایعات کوچک ایجاد می شود. این میوه همچنین ضایعاتی ایجاد می کند که ممکن است باعث ایجاد صمغ کهربایی شود. ضایعات روی هر دو میوه و برگ گسترش می یابد.ممکن است در نهایت برگها ریزش کنند و شاخه ها ضایعاتی ایجاد کنند. باکتری ها روی میوه های خشک شده روی درخت زمستان گذرانی می کنند.در صورت وجود این بیماری های درخت بادام، درخت را در طول فصل رشد با قارچ کش بر پایه مس درمان کنید. موثرترین درمان ها چند روز قبل از دوره بارانی و قبل از اینکه دما به بالای 77 درجه فارنهایت برسد است.

 

گال تاج درخت بادام

گال طوقه یک عفونت باکتریایی است که باعث ایجاد صفرا در تنه و ساقه درختان بادام می شود. برای یادگیری همه چیز در مورد این بیماری های درخت بادام یا آفت های درخت بادام و اقداماتی که باید در مورد آن انجام دهید، به راهنمایتوجه کنید.

 

بیماری تنه درخت بادام

یکی از اصلی ترین بیماری های درخت بادام که درختان بادام را درگیر می کند، قارچ ویلسونومایسس کارپوفیلوس است. (مترادف: Stigmina carpophila). که به عنوان بیماری های درخت بادام سوراخ گلوله، سوختگی کورینه. یا قارچ استیگمینا. درخت بادام شناخته می شود. می توانید این بیماری را. با بررسی برگ ها تشخیص دهید. اگرچه. میوه و چوب را نیز آلوده می کند.بیشتر اوقات. این قارچ. به صورت. چند لکه قهوه ای. مایل به بنفش. با هاله های زرد. شروع می شود. همانطور که لکه ها بالغ می شوند. مرکز سیاه می شود. و سپس می افتد. و سوراخ های کوچکی را. پشت سر می گذارد. میوه ها و ساقه ها. لکه های قهوه ای. چوب پنبه مانند ایجاد می کنند. و ساقه ها ممکن است. کمربند شوند.این بیماری های درخت بادام. برای رشد. به رطوبت و دمای. بالای 34 درجه فارنهایت. نیاز دارد.برای اطمینان از. اینکه فقط مشکل حشره ندارید. به دنبال. اجسام میوه سیاه. در مرکز هر سوراخ بگردید.

وقتی این علائم را مشاهده کردید، بهتر است شاخه های آلوده را قطع کرده و از بقیه درخت جدا کنید. این کار از رشد بیماری به قسمت های بیشتری از درخت جلوگیری می کند و شانس بیشتری برای حفظ سلامتی آن به شما می دهد.پس از برداشتن ناحیه آلوده، هر سه هفته یکبار کل درخت را با قارچ کش مسی درمان کنید. این بیماری های درخت بادام یا آفت های درخت بادام می تواند درخت شما را چندین بار در یک فصل رشد مجدداً عفونی کند، بنابراین چندین درمان لازم است.

 

ورتیسیلیوم پژمردگی درخت بادام

ورتیسیلیوم یک بیماری قارچی است که به انواع درختان، درختچه ها و سبزیجات مختلف حمله می کند. در بادام، به ندرت علائمی را در درختان بالغ مشاهده می کنید. در عوض، عملکرد شما کاهش می یابد و درخت ممکن است آنقدر قوی نباشد که می تواند باشد.

 

آفات رایج درخت بادام

چندین آفت های درخت بادام مختلف وجود دارد که از درختان بادام تغذیه می کنند. برخی نسبتا بی ضرر هستند و برخی دیگر می توانند مشکلات جدی ایجاد کنند. در اینجا متداول ترین مواردی هستند که باید به آنها توجه کنید.

 

 آفت پوک شدن مغز بادام

حشرات هرس اندام (بوندیا کومونانا) و کرم آلو  (Euzophera semifunerali) به درختان بادام حمله می کنند. طول لاروها حدود یک اینچ و سفید یا کرم هستند. لاروها در پیله زمستان گذرانی می کنند و پروانه های بالغ در بهار ظاهر می شوند، اما این لاروها هستند که مشکلاتی را ایجاد می کنند.آنها به قسمت‌های چوبی درخت سوراخ می‌کردند و در حین حرکت، عطر و جیب‌های چسبناکی از خود به جای می‌گذاشتند. در حالی که یک درخت بالغ. احتمالاً بهبود می یابد. و زنده می ماند. درختان جوان. یا درختانی که به شدت هرس شده اند. بیشتر مستعد ابتلا هستند.آنها را می توان. به اندازه ای ضعیف کرد. که شاخه ها در باد شدید. یا با بار میوه بشکنند. اگر متوجه. این جیب‌های صمغی. مشخص شده‌اید، باید هر چند هفته یک بار. درخت را به مدت. چند ماه درمان کنید.از یک حشره کش که حاوی کارباریل است. مانند Sevin استفاده کنید.

 

مورچه ها

مورچه ها نوعی دیگر از آفت های درخت بادام هست. که برای زنده ماندن به پروتئین نیاز دارند و بادام می تواند منبع خوبی برای آنها باشد. اگر نزدیک درخت بادام خود هستید. و دسته ای از مورچه ها را می بینید. باید سریع عمل کنید. تا به آجیل های خوشمزه شما آسیب نرسانند.از طعمه های مورچه. برای از بین بردن. کلنی هایی که پیدا کردید استفاده کنید.

 

حشرات پابرگ درخت بادام

حشرات پابرگ نوعی دیگر از آفت درخت بادام. به راحتی قابل تشخیص هستند. طول آنها حدود یک اینچ و قهوه ای، سیاه یا خاکستری است. بدن ها بلند با انتهای نوک تیز و پاهایشان شبیه برگ های ریز است. این آفت های درخت بادام از قسمت های دهان مکنده خود برای تغذیه از گیاهانی مانند بادام استفاده می کنند.در حالی که آنها معمولاً آسیب قابل توجهی به خود درخت وارد نمی کنند، اگر از میوه های جوان تغذیه کنند، باعث سقط آن می شود.

همچنین. درخت را. مستعد ابتلا به. عفونت های قارچی می کند.با این حال. آنها عاشق خوردن. روی درختان بادام هستند. برای جلوگیری از. خوردن آنها. در محصول خود. می توانید. محلول حشره کش را. اسپری کنید. این باید اطمینان حاصل کند. که درختان شما را. به حال خود رها می کنند.زنبورهایی. مانند گریون پنسیلوانیکوم. دشمنان طبیعی هستند. و شما می توانید. هر گونه اشکالی. را که می بینید. به صورت فیزیکی حذف کنید. شما همچنین. باید هر گونه علف های هرز را. در اطراف درختان خود حذف کنید. تا حشرات مکانی. برای پنهان شدن. و زمستان گذرانی نداشته باشند.

برگ ریزان

برگ ریزان یک نوعی از آفت درخت بادام هست. که درخت میوه (Archips argyrospila) و برگ ریزان با نوار مورب (کوریستونورا روزاسه‌انا).طول این کاترپیلارهای کوچک حدود یک اینچ است. آنها اغلب دارای سرهای تیره و بدن سبز یا قهوه ای هستند. برای شروع، آنها پیش از راه رفتن از میان درخت، برگ های جوان را می پیچند و می خورند. وقتی از شکوفه ها تغذیه می کنند. شانس میوه را. از بین می برند.ساده ترین راه. برای از بین بردن کرم ها. بریدن برگ هایی است. که روی آنها زندگی می کنند. بعد از اینکه آفات را جدا کردید. می توانید آنها را. در مقداری آب صابون بیندازید.درخت خود را. به مدت یک هفته یا بیشتر رها کنید. و برگردید. تا ببینید آیا علائم دیگری. از برگ ریزان وجود دارد. یا خیر. امیدوارم. اولین بار. همه آنها را.گرفته باشید.!اگر همچنان. درخت شما. را آزار می دهد. از حشره کشی استفاده کنید. که حاوی باسیلوس تورنجینسیس است.

 

آفت حشره خرچسونه درخت بادام

آفت درخت بادام دیگری که در درختان بادام یافت می شود، حشرات بدبو هستند. به طور خاص مراقب حشرات بدبو سبز (سن‌های بدبو)، حشرات بدبوی شانه قرمز (تیانتا کیستاتور آسرا) و حشرات بدبوی (حشره خرچسونه) باشید.همانطور که از نام آنها پیداست، ویژگی متمایز آنها بوی آنهاست. آنها این بو را. برای هشدار دادن. به شکارچیان. و محافظت از خود. در طبیعت منتشر می کنند. همه آنها سبز هستند. و ممکن است نارنجی. زرد یا قرمز نیز داشته باشند. حشرات زمستان گذران ممکن است قهوه ای باشند.احتمالاً این حشرات را در بهار بعد از خواب زمستانی پیدا خواهید کرد. حشرات خانه زمستانی خود را ترک می کنند و روی برگ ها و مغزهای درخت تخم می گذارند. لاروها بیرون می آیند. و از درخت تغذیه می کنند. و بالغین بالغ. نیز این کار را. انجام می دهند.آجیل آسیب دیده. یک ماده صمغی ترشح می کند. و چروک و بد شکل می شود.

با درمان سریع آفت های درخت بادام می توانید از احتمال ورود حشرات بدبو بیشتر در باغ خود جلوگیری کنید. حذف این آفت های درخت بادام کوچک ممکن است دشوار باشد، اما برخی از گزینه های طبیعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید.می‌توانید زباله‌ها و علف‌های هرز را از محیط اطراف پاک کنید زیرا حشرات بدبو دوست دارند زیر سنگ‌ها و علف‌ها را بپوشانند. آنها همچنین می توانند در کنده ها و دیگر پناهگاه های اطراف باغ پیدا شوند.شکارچیان طبیعی را تشویق کنید و در صورت عدم موفقیت، درخت را با یک محصول حاوی بیفنترین مطابق دستورالعمل سازنده درمان کنید.

 

درختان بادام خود را سالم نگه دارید
درخت بادام سالم بیشتر در برابر آفات و بیماری ها مقاومت می کند. برای حفظ سلامتی خود، حتما موارد زیر را تهیه کنید:

آفتاب کامل
خاک لومی غنی، با زهکشی خوب
خاک کمی اسیدی

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

یک پاسخ به “آفت و بیماری رایج درخت بادام (پیشگیری و درمان)”

دیدگاهتان را بنویسید

You cannot copy content of this page

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت