آفت و بیماری های درخت سیب (نحوه شناسایی و درمان و پیشگیری)

بازدید: 79 بازدید
آفت و بیماری های درخت سیب

آفت و بیماری های درخت سیب نحوه شناسایی و درمان و پیشگیری

 

بهترین گزینه برای جلوگیری از شروع بیماری، کاشت واریته هایی است که در برابر عوامل بیماری زای اصلی منطقه شما مقاوم هستند.

البته، اگر قبلاً یک درخت سیب یا نهال سیب دارید، یا اگر علائم واقعاً به دلیل یک مشکل فیزیولوژیکی مانند کمبود مواد مغذی باشد و نه یک بیماری عفونی، این توصیه چندان مفید نخواهد بود.در این مقاله، شایع‌ترین بیماری‌های سیب، نحوه شناسایی آفت و بیماری های درخت سیب و اقداماتی که باید انجام دهیم را پوشش خواهیم داد.

 

عفونت های باکتریایی درخت سیب

دو بیماری یا آفت درخت سیب وجود دارد.که از مهمترین. آفت و بیماری درخت سیب.محسوب می شود. که توسط باکتری ایجاد می شود.یکی از آنها کیسه تاجی است که به طور کلی کشنده است. مورد دیگر بیماری آتشک بسیار مسری است. این یک بیماری کلیدی است که باید از آن آگاه بود، به طوری که می توانید با اولین نشانه عفونت به سرعت ضربه بزنید و شانسی برای مهار گسترش آن داشته باشید.

 

بیماری تاج گل درخت سیب

این بیماری غیرمعمول طیف وسیعی از گیاهان را تحت تأثیر قرار می دهد و باکتری های عامل آن ممکن است در خاک های سراسر جهان یافت شوند.عامل بیماری ریزوبیوم ریزوژنز (با نام مستعار Agrobacterium tumefaciens) است. این گونه از باکتری ها به طور طبیعی گیاهان را با تغییر DNA گیاه مهندسی ژنتیک می کنند و باعث تولید صفراهای مشخص می شوند که نوعی تومور هستند.شته‌های سیب پشمی نیز باعث تولید گال می‌شوند، اما می‌توانید تفاوت را تشخیص دهید زیرا تاج‌های تاج در موم پنبه‌ای سفید پنهان نمی‌شوند.متأسفانه، تاج گل روی سیب معمولا کشنده است. در راهنمای ما می توانید در مورد این بیماری بیشتر بدانید.

آتشک درخت سیب

آتشک درخت سیب نوعی دیگر از بیماری های درخت سیب هست. که  انگار نوک را آتش زده است؟ در این صورت، درخت ممکن است به باکتری آتشک (Erwinia amylovora) آلوده شده باشد.این بیماری در شاخه های جدید شدیدترین است، اما می تواند به سرعت در تمام قسمت های بالای زمین گسترش یابد.آب و هوا در شیوع این بیماری تاثیر زیادی دارد. باران و رطوبت زیاد باعث گسترش سریع آن می شود و به ویژه در دمای بین 75 تا 85 درجه فارنهایت شدید است.

هنگامی که این شرایط رخ می دهد، در صورت استفاده، باید آبیاری سربار را قطع کنید تا میزان رطوبت روی شاخ و برگ را کاهش دهید.همچنین توسط حشرات مکنده شیره و سایر آفات پخش می شود، بنابراین کنترل آبیاری ممکن است از عفونت جلوگیری نکند.هرس می تواند کمک زیادی به کنترل این بیماری کند. همچنین می توانید برای درمان آن با مس اسپری کنید، اما مراقب باشید. مس بیش از حد می تواند به میوه آسیب برساند یا باعث مقاوم شدن باکتری شود.

 

عفونت قارچی و کپک درخت سیب

متأسفانه، درختان سیب در برابر بسیاری از پاتوژن های قارچی مختلف حساس هستند.و بدتر از آن، آنها همچنین مستعد ابتلا به عفونت های کپک های آبی هستند – موجودات قارچی موذی که در خاک زندگی می کنند و در شرایط مرطوب رشد می کنند.ما پاتوژن های اصلی را در این مقاله توضیح خواهیم داد. تا به شما در تشخیص و درمان آفت و بیماری های درخت سیب کمک کنیم.

 

شانکر آنتراکنوز درخت سیب

یک نوعی بیماری های درخت سیب است. که شاید شدت آن از دیگر آفت و بیماری درخت سیب بیشتر باشد.این بیماری توسط گونه های مختلف قارچ Neofabraea (N. malicorticis و N. alba) ایجاد می شود که باعث ایجاد شانکر درخت سیب می شود که می تواند منجر به عفونت میوه و پوسیدگی میوه شود.مرحله شانکر جدی ترین مرحله در نظر گرفته می شود و این می تواند به شدت به درختان آسیب برساند. پرورش دهندگان تجاری گاهی مجبورند کل بلوک های باغ را جایگزین کنند تا از گسترش آن جلوگیری کنند.شانکرها در حدود یک سال بالغ می شوند و شروع به تولید هاگ می کنند که میوه را آلوده کرده و منجر به پوسیدگی میوه درخت سیب می شود.

 

نحوه درمان شانکر درخت سیب

شما باید شانکرها را هرس کنید، ساقه ها یا حتی کل درختان مبتلا به عفونت شدید شانکر را بردارید و اگر این کار در منطقه شما مجاز است، تمام مواد گیاهی آسیب دیده را بسوزانید. از آنجایی که تشخیص همه شانکرها دشوار است، باید از درمان های قارچ کش نیز استفاده کنید.هاگ‌های شانکر آنتراکنوز می‌توانند میوه را در هر نقطه پس از شکوفه‌دهی و در طول فصل رشد آلوده کنند.متأسفانه، عفونت های میوه در درخت نهفته است – یا به عبارت دیگر، قابل تشخیص نیست – و فقط پس از برداشت، حدود چهار تا هفت ماه پس از ذخیره میوه مشاهده می شود.

هنگامی که Neofabraea میوه را آلوده می کند، می تواند علائم مشخصی ایجاد کند. N. alba به پوسیدگی نرم با میسلیوم های سفید تبدیل می شود، در حالی که N. malicorticis ضایعات فرورفته، دایره ای و قهوه ای را ایجاد می کند.برای کنترل پوسیدگی چشم گاو نر، باید قبل از باران های پاییزی، هنگام ریزش گلبرگ ها و قبل از برداشت از قارچ کش استفاده کنید.

 

بیماری لکه سیاه درخت سیب

لکه های سیاه نوع دیگری از بیماری های درخت سیب .که این بیماری قارچی جدی ناشی از Venturia inaequalis ابتدا به صورت ضایعات کوچک در کف برگها در بهار ظاهر می شود.از آنجا به بالای برگها و سپس به میوه گسترش می یابد و مانند دلمه های قهوه ای کوچک ظاهر می شود.دلمه سیب می تواند منجر به از بین رفتن کل شاخ و برگ تا اواسط تابستان شود که پس از آن درخت را مستعد ابتلا به بیماری های دیگر می کند.

سمپاشی با قارچ کش در اوایل بهار می تواند به جلوگیری از هجوم کمک کند، کنترل این قارچ دشوار است. حتما برگ ها و میوه های سال قبل را کیسه کنید تا از گسترش بیماری جلوگیری کنید.بهترین راه برای جلوگیری از این بیماری قارچی، کاشت گونه های مقاوم است. از جمله این موارد می توان به «Enterprise»، «Jonafree»، «Liberty»، «Pristine» و «Williams Pride» اشاره کرد.متأسفانه، «کورتلند»، «مک‌اینتاش»، «رد دلیشز» و «زیبایی رم» همگی حساس هستند.

 

پوسیدگی ریشه آرمیلاریا درخت سیب

علاوه بر این که یک پاتوژن کشنده برای تعداد زیادی درخت، درختچه و انگور چوبی است، ادعای شهرت Armillaria mellea، قارچ عسل، این است که این قارچ بزرگترین موجود زنده شناخته شده در سراسر جهان است.یک مستعمره در اورگان تقریباً دو و نیم مایل گسترش می یابد. این گونه یکی از چندین گونه ای است که با پوسیدگی ریشه در جنگل های برگریز شرقی همراه بوده است.طیف وسیع میزبان این قارچ برای درختان سیب نوید بدی دارد زیرا تلقیح قارچی تکه های کوچک چوب را به شکل میسلیوم در خاک هجوم می آورد و این می تواند سیب ها را آلوده کند.

درختان سیب آلوده رشد شاخه های انتهایی را کاهش داده اند و ممکن است برگ های آنها در پاییز خیلی زودتر از درختان سالم بنفش شود. و سپس علامتی وجود دارد که نمی توان از آن غافل شد – سقوط ناگهانی درختان بیمار در اواسط تابستان.قارچ همچنین ممکن است در انتهای درختان آلوده در اواخر تابستان یا پاییز تشکیل شود.هیچ راهی برای درمان درخت سیبی که به آرمیلاریا آلوده است وجود ندارد. مانند بسیاری دیگر از پاتوژن های قارچی، پیشگیری تنها راه جلوگیری از این قارچ است.احتمالاً این آرامش کوچکی است که قارچ های عسلی خوشمزه و بی خطر هستند.

 

نحوه جلوگیری از پوسیدگی ریشه آرمیلاریا

این دو بیماری توسط قارچ یکسانی به نام Physalospora obtusa (Syn. Botryosphaeria obtusa) ایجاد می شوند، اما در دوره های مختلف چرخه زندگی آن.لکه های قهوه ای روی انتهای گل میوه اولین علامت عفونت است. این لکه ها به صورت دایره های متحدالمرکز رشد می کنند و میوه را می پوسند.

برگ‌های درخت ممکن است سوراخ‌های کوچک یا لکه‌های قهوه‌ای مایل به ارغوانی ایجاد کنند که شبیه چشم‌های قورباغه است. در این مرحله، این بیماری به عنوان لکه برگ چشم قورباغه ای شناخته می شود. در نهایت بیماری به اندام ها گسترش می یابد و درخت را با ایجاد شانکر می کشد – در این مرحله به عنوان پوسیدگی سیاه شناخته می شود.شما باید بلافاصله تمام قسمت های آلوده درخت را هرس کنید و یا بسوزانید یا در اسرع وقت از شر آنها خلاص شوید. می توانید در مراحل اولیه بیماری با گوگرد یا قارچ کش مناسب اسپری کنید.با این حال، زمانی که علائم عفونت را مشاهده کردید، ممکن است برای قارچ کش ها برای ایجاد تفاوت بسیار دیر شده باشد.

 

پوسیدگی تاج فیتوفتورا، پوسیدگی طوقه و پوسیدگی ریشه

این بیماری ها از جدی ترین بیماری های درخت سیب هستند که سیب ها را درگیر می کنند.آنها توسط گونه های مختلف Phytophthora ایجاد می شوند – هم خانواده نزدیک به ارگانیسمی که باعث قحطی سیب شود. در حالی که زمانی تصور می شد که این قارچ ها هستند، این عوامل بیماری های درخت سیب زا اکنون به نام اوومیست یا کپک های آبی شناخته می شوند.

تشخیص علائم عفونت فیتوفتورا روی سیب از سایر مشکلات دشوار است. درخت ممکن است به طور قابل توجهی کمتر نیرومند باشد و برگها ممکن است زرد شوند.این گروه از بیماری های درخت سیب می توانند قسمت های مختلف درختان را تحت تاثیر قرار دهند. تاج محل برخورد ریشه ها با ساقه است و در صورت ابتلا به این بیماری پوسیدگی طوقه نامیده می شود.

پوسیدگی یقه در قسمت های پیوندک تنه اتفاق می افتد. در جدی ترین موارد، ریشه ها پوسیده می شوند.درختان آلوده احتمالا می میرند، یا در طی یک دوره طولانی، یا حتی گاهی اوقات در همان سال که آلوده می شوند – به خصوص اگر سالی غیرعادی مرطوب باشد.زمانی که خاک آلوده شد، به همین شکل باقی می ماند. شما نمی توانید سیب را در منطقه ای که این نوع پاتوژن وجود دارد، دوباره بکارید.از طرف دیگر، اگر به اندازه کافی زود به بیماری مبتلا شوید، امیدی به نجات درخت خود دارید. می توانید ناحیه ریشه را با مفنوکسام یا متالاکسیل اسپری کنید.

برنامه ریزی از قبل و مدیریت خوب آب هنگام کاشت درختان می تواند به جلوگیری از از دست دادن آنها در اثر این آفت و بیماری های درخت سیب کمک کند. به عنوان مثال، مطمئن شوید که آنها را در خاکی بکارید که زهکشی خوبی دارد. و از آبیاری بیش از حد خودداری کنید.

 

بیماری سفیدک پودری سیب

بیماری سفیدک پودری سیب یکی دیگر از بیماری های درخت سیب .که انواع بسیاری از پاتوژن های سفیدک پودری وجود دارد. که همگی برای گیاهان مختلف تخصصی هستند. سیب نوع خاص خود را دارد.

بیماری سفیدک پودری درخت سیب .رشد سفید رنگ در سطح زیرین برگ ها است که شبیه نمد است. با بدتر شدن بیماری، رشد درخت متوقف می شود. شاخ و برگ آن پژمرده می‌شود و برگ‌ها و شاخه‌ها با لکه‌هایی پوشیده می‌شوند که شبیه نقاط سیاه هستند.درختان اگر در آفتاب کامل کاشته شوند و فضای کافی در اطراف خود داشته باشند تا هوا به خوبی به گردش درآید، مقاومت بیشتری در برابر این بیماری دارند.

نحوه درمان سفیدک پودری سیب

اگر درخت شما علائمی را نشان می دهد، شاخه های سفید رنگ را در اوایل بهار هرس کنید و آنها را از بین ببرید. و مطمئن شوید که قیچی هرس خود را بعد از آن ضد عفونی کنید.اگر سفیدک پودری یک مشکل رایج در منطقه شما است، می توانید در اوایل بهار با گوگرد یا قارچ کش اسپری کنید.

 

بیماری زنگ درخت سیب

دیگر از بیماری های درخت سیب هست.اگر درخت شما دارای لکه‌های نارنجی یا زرد روی برگ‌ها و میوه‌هایش خالدار یا انحراف است، احتمالاً با زنگ زدگی سر و کار دارید.شایع ترین نوع زنگ روی سیب، زنگ سیب سدر است که توسط قارچ Gymnosporangium juniperi-virginianae ایجاد می شود.

بیماری های معروف به زنگ توسط قارچ های پیچیده ایجاد می شوند. آنها قبل از اینکه به میزبان نهایی خود گسترش یابند، روی نوع دیگری از گیاه زندگی می کنند – در این مورد سیب.

میزبان جایگزین آنها نوعی ارس است که معمولاً به عنوان سرو قرمز شرقی شناخته می شود.

خلاص شدن از شر گیاهان سرو قرمز شرقی در یا نزدیک ملک شما به جلوگیری از این بیماری کمک می کند. با این حال، هاگ ها می توانند مایل ها حرکت کنند، بنابراین ممکن است امکان پذیر نباشد.

اگر می دانید که قارچ در ناحیه شما فعال است، می توانید برای جلوگیری از زنگ زدگی سیب سدر، هر هفته قارچ کش یا گوگرد سمپاشی کنید.

 

سوتی بلچ و فلای اسپک

اینها دو نوع مختلف بیماری هستند که اغلب با هم روی یک میوه تقریبا بالغ اتفاق می‌افتند.در حالی که همه گونه ها مستعد ابتلا به هر دو نوع بیماری هستند، گونه های زرد شدیدترین علائم را نشان می دهند.پاتوژن های قارچی درگیر به میوه آسیب جدی نمی زند. هنوز خوراکی است، اما در بازار ارزش کمتری دارد و فروش آن دشوار است، بنابراین می تواند یک مشکل بزرگ برای تولیدکنندگان تجاری باشد.

لکه دوده ای که توسط تعداد زیادی از گونه های مختلف قارچ ایجاد می شود، علائمی را ایجاد می کند که از نام آن انتظار دارید.لکه ها ممکن است یک چهارم اینچ قطر یا بزرگتر داشته باشند و تقریباً کل میوه را بپوشانند. اغلب می‌توانید لکه‌ها را بمالید، اما اگر میوه‌ها در اوایل فصل آلوده شوند، ممکن است تولیدکنندگان تجاری به سفید کردن متوسل شوند.

Flyspeck که توسط قارچ Zygophiala jamaicensis ایجاد می شود، علائمی را نیز ایجاد می کند که در نام آن منعکس شده است. ممکن است بیش از 50 نقطه سیاه براق یا بیشتر روی سطح میوه ظاهر شود. از بین بردن این لکه ها دشوارتر از لکه های دوده است.

هر دو بیماری در مناطق مرطوب و سایه دار یک باغ رخ می دهند. باز کردن درختان برای حرکت بیشتر هوا به کنترل این بیماری ها کمک می کند.خوشبختانه باغبان‌های حیاط خلوت نیازی به نگرانی در مورد لکه‌های دوده یا فلای اسپک ندارند. میوه اگر ابتدا شسته، مالش داده شود یا پوست کنده شود، برای خوردن مناسب است.

 

بلایت درخت سیب

قارچ Sclerotium rolfsii می تواند صدها گونه از گیاهان را آلوده کند و متأسفانه درختان سیب در میان آنها هستند..معمولاً در قسمت پایین درخت دیده می شود و به صورت یک میسلیوم سفید رنگی ظاهر می شود که اغلب در پایه و قسمت های پایینی تنه درختان آلوده رشد می کند.

متأسفانه این بیماری کشنده است و معمولاً درختان آلوده را به سرعت از بین می برد. خوشبختانه درختان سیب با افزایش سن نسبت به بلایت جنوبی مقاوم می شوند و آنهایی که شدیدترین آسیب را می بینند معمولاً یک تا سه سال سن دارند.

بهترین چیزی که می توانید به آن امیدوار باشید جلوگیری از آفت و بیماری های درخت سیب در زمانی است. که درختان جوان هستند. پی نزن.در مکان هایی بکارید که بلایت در محصولات قبلی شدید بوده است.و مواد آلی را از اطراف پایه درخت پاک کنید، زیرا می تواند به عنوان غذا برای پاتوژن عمل کند.

 

پوسیدگی سفید درخت سیب (معروف به پوسیدگی ربات)

پوسیدگی سفید. به نام پوسیدگی ربات. نیز شناخته می شود. که به خاطر عامل بیماری زا. Botryosphaeria dothidea نامگذاری شده است.برای تغییر سرعت خوب. عامل این بیماری. یک پاتوژن نسبتا ضعیف است. و عفونت تنها زمانی مشکل ساز می شود. که درخت تحت تنش باشد.با این حال. اگر درختی را آلوده کند. تلفات میوه. می تواند سنگین باشد. عفونت های جدید. در اوایل تابستان قابل مشاهده است. و شانکر روی درخت ایجاد می شود.

تشخیص آنها. از شانکرهای پوسیدگی. سیاه ممکن است. دشوار باشد. بنابراین لازم باشد. نمونه هایی از درخت آلوده. خود را در یک مرکز تحقیقات. کشاورزی محلی. آزمایش کنید. تا مشخص شود. کدام قارچ باعث بیماری می شود.

دو نوع پوسیدگی میوه می تواند ایجاد شود. اولیه روی سطح خارجی تأثیر می گذارد و به صورت لکه های قهوه ای کمی فرورفته ظاهر می شود که ممکن است هاله ای قرمز در اطراف خود داشته باشد. اگر این عفونت پیشرفت کند، کل میوه می تواند پوسیده شود. نام پوسیدگی سفید از نوع دوم می آید، میوه ای که با پوسیدگی و قهوه ای روشن می تواند سفید شود.

از آنجایی که تنها زمانی رخ می دهد که درختان تحت تنش هستند، مدیریت شامل به حداقل رساندن عوامل استرس زا مانند آسیب زمستانی، تنش آبی، آسیب حشرات و سایر انواع بیماری ها است.

همچنین هر چوب مرده روی درخت را هرس کنید تا قارچ نتواند روی آن رشد کند. مطمئن شوید و میوه های مومیایی شده را حذف کنید زیرا آنها منبع فوق العاده ای از هاگ هستند.

 

عفونت های ویروسی درخت سیب

هیچ درمان شناخته شده ای برای درختان سیب آلوده به ویروس وجود ندارد. بنابراین، انتخاب دقیق پایه ها و جوانه های پیوندک غیر عفونی از اهمیت بالایی برخوردار است.بیشتر ویروس‌ها از طریق پیوند پخش می‌شوند، بنابراین اگر قبلاً درخت دارید، نمی‌توانید برای جلوگیری از عفونت‌های ویروسی احتمالی انجام دهید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اگر در منطقه ای زندگی می کنید که نماتدها ممکن است ویروس های سیب را پخش کنند، باید خاک خود را برای این آفات آزمایش کنید. در صورت وجود، باید ارقام و پایه هایی را انتخاب کنید که در برابر ویروس ها متحمل – یا حتی بهتر از آن مقاوم باشند.همچنین می‌خواهید علف‌های هرز را کنترل کنید و حرکت خاک را محدود کنید، تا ناخواسته عفونت را پخش نکنید.

بیماری های درخت سیب ویروسی رایج که توسط نماتدها منتشر می شوند عبارتند از ویروس برگ سوخاری گیلاس (CRLV) که در زیر توضیح داده شده است، ویروس حلقه تنباکو، و ویروس حلقه حلقه گوجه فرنگی که باعث نکروز اتحادیه سیب می شود.

 

بیماری تخت درخت سیب

ویروس عامل این بیماری که معمولاً به عنوان ویروس برگ سوخاری گیلاس یا CRLV شناخته می شود. کارشناسان نگران هستند که ممکن است در مناطق در حال رشد در شمال شرق گسترش یابد و قویاً توصیه می کنند هنگام خرید نهال سیب، جوانه های پیوندک  احتیاط کنید.

CRLV به راحتی تعداد زیادی از علف های هرز معمولی باغ ها را آلوده می کند و نماتدهای خنجر (Xiphinema americanum) می توانند آن را بین درختان، هم سیب و هم گیلاس پخش کنند. یک چیز خوب این است که نماتدها بسیار کند حرکت می کنند، بنابراین مدتی طول می کشد تا این بیماری گسترش یابد.هنگامی که میوه از هر دو طرف صاف می شود، می توانید متوجه شوید که گیاهان شما به این بیماری مبتلا هستند. یکی دیگر از علائمی که ممکن است به آن توجه داشته باشید یا نبینید، برگ هایی است که از قسمت میانی می پیچند.

مانند سایر ویروس های سیب، هیچ کنترل یا درمانی برای این بیماری وجود ندارد. به محض اینکه متوجه شدید که درخت شما به این پاتوژن آلوده شده است، باید آن را حذف کنید.

 

اختلالات فیزیولوژیکی درخت سیب

بسیاری از اختلالاتی که به نظر بیماری هستند، در واقع به دلیل مشکلات فیزیولوژی درخت یا میوه هستند، بدون اینکه پاتوژن فعالی در آن دخالت داشته باشد.تعدادی از عوامل می توانند تولید سیب را مختل کنند. یکی از دلایل رایج کمبود مواد مغذی به دلیل pH نامطلوب خاک است. در اینجا به اختصار این اختلالات را با توجه به علائمشان تجزیه می کنیم.

بیماری حفره تلخ درخت سیب

اولین علامت این. بیماری درخت سیب دارد. تلخ کردن. طعم میوه هست.که ضایعات کوچک. و آغشته به آب. روی میوه است. این لکه ها. به تدریج. تغییر می کنند. و شبیه کبودی می شوند. و در نهایت. فرورفته می شوند.حتی اگر. میوه ها در هنگام. روی درخت. علائمی را نشان می دهند. تا پس از برداشت. تلخ نمی شوند.این یکی از شرایط فیزیولوژیکی است. که به دلیل pH خاک نیست. به نظر می رسد. زمانی اتفاق می افتد. که کلسیم. به جای میوه. در برگ ها متمرکز شود.

آب و هوای گرم و خشک می تواند احتمال ایجاد بیماری حفره تلخ در میوه را افزایش دهد. برگ ها در آب و هوای نیومکزیکو بیشتر متورم می شوند و کلسیم به سمت برگ ها منحرف می شود.پس از بروز علائم، هیچ کنترلی در دسترس نیست. بهترین کار این است که از مصرف بیش از حد کود نیتروژن و پتاسیم خودداری کنید که می تواند باعث شود

 

بیماری موزائیک درخت سیب (کلروز)

بسیاری از انواع حشرات و بیماری‌ها می‌توانند باعث تغییر رنگ برگ‌های سیب شوند که به کلروز معروف است.اگر زردی در سرتاسر برگ‌های درخت شما رخ دهد و به تکه‌های کوچک زرد محدود نشود، درخت شما ممکن است دچار کمبود آهن باشد.علائم این مشکل فیزیولوژیکی شامل زرد شدن و حتی از بین رفتن برگها است. یک شاخص کلاسیک این است که رگه ها سبز می مانند در حالی که شاخ و برگ اطراف آنها زرد می شود. این ابتدا برای برگ های جوان اتفاق می افتد اما می تواند به کل درخت سرایت کند.

مشکل ممکن است این نباشد که خاک شما فاقد آهن است، بلکه ممکن است این باشد که PH بسیار بالا است. این یک مشکل خاص با خاک های غنی از آهک مانند خاک های نیومکزیکو است.یکی از راه های حل این مشکل افزودن آهن کلات است، اگرچه این فقط یک راه حل موقت است.همچنین ممکن است علائمی مشابه علائم کلروز ناشی از کمبود آهن مشاهده کنید، در حالی که مشکل در واقع به دلیل کمبود سطح منگنز کافی است.آزمایش خاک بهترین روش هست که به شما کمک کند. تا بفهمید درخت شما از کدام کمبود خاص رنج می برد.

 

درمان بیماری موزائیک درخت سیب

برای حل این مشکل، می توانید از کود نیتروژن اسیدساز استفاده کنید یا با توجه به نتایج آزمایش خاک، محلول پاشی سولفات منگنز را در فروردین ماه انجام دهید.

بیماری نقطه چوب پنبه درخت سیب

اگر سیب های شما به نظر می رسد که آسیب حشرات یا تگرگ دارند، حتماً با دقت بیشتری نگاه کنید. اختلالی به نام نقطه چوب پنبه ای با این علائم ظاهر می شود.که یک نوع دیگر آفت و بیماری درخت سیب هست.این لکه‌ها ممکن است از فرورفتگی‌های کوچک به لکه‌های چوب پنبه‌ای یا نرم به عرض نیم اینچ تبدیل شوند.این لکه ها به جای اینکه توسط ارگانیسم ایجاد شوند، نتیجه pH پایین خاک هستند که منجر به کمبود کلسیم می شود.

این اختلال قابل درمان است. اگر PH زیر 6.0 باشد می توانید به خاک خود آهک اضافه کنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که هر ده روز یکبار کلرید کلسیم روی درختان اسپری کنید تا زمانی که تمام سیب های خود را برداشت کنید.

 

خرابی خیس

بسیاری از مردم میوه های خود را در زمان نگهداری خنک نگه می دارند تا ماندگاری برداشت خود را طولانی تر کنند. با این حال، نگهداری در دمای خیلی سرد می تواند منجر به آسیب سرمایی شود.یکی از این اختلالات، تجزیه خیس است، که در سیب های «Honeycrisp» رایج است، که در آن گوشت می تواند حلقه های قهوه ای ایجاد کند.نگهداری میوه در دمای بالاتر از 2 درجه سانتیگراد (حدود 36 درجه فارنهایت) می تواند بروز علائم را به حداقل برساند.

 

آفتاب سوختگی درخت سیب

درست مانند مردم، میوه ها نیز ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوند. اولین نشانه ای که نشان می دهد. میوه شما. سوخته است، زمانی است که. پوست قسمت های زرد. یا برافروخته ایجاد می کند.تا زمانی که میوه هنوز روی درخت است. این نواحی تیره می شوند. هنگام برداشت. باید از این میوه ها اجتناب کنید. زیرا به خوبی ذخیره نمی شوند. از آنجایی که این وضعیت. به دلیل ارگانیسم عفونی نیست. می توانید آن را روی توده. کمپوست خود بریزید.

علاوه بر زرد شدن نواحی وسیع میوه، این اختلال می تواند ابتدا به صورت لکه های زرد کوچک ظاهر شود. با این حال. از دست دادن. آنها آسان است. این لکه ها. زمانی که. میوه های. برداشت شده. در انبار هستند. بسیار بدتر می شوند.شما می توانید. با هرس. یا آموزش مناسب. جوش های آفتاب را مدیریت کنید. برخی از باغداران. و کشاورزان از آبیاری. سربار برای خنک کردن. میوه استفاده می کنند. اما این می تواند. منجر به مشکلات بیماری شود.یا میوه از درخت بفتتد. بنابراین بهتر است. از این فرآیند اجتناب کنید.

 

چگونه از بیماری در درختان سیب خود جلوگیری کنیم

بسیاری از پاتوژن های سیب در طول سال ها به آرامی پخش می شوند و تا زمانی که درخت شما را غرق نکنند قابل توجه نخواهند بود.انجام اقدامات پیش از موعد برای جلوگیری از آفت و بیماری های درخت سیب می تواند به سلامت و عاری از بیماری درختان سیب شما کمک کند.

نظافت باغ در پاییز

بسیاری از آفت و بیماری درخت سیب. که ممکن است. با آنها مواجه شوید. زمستان گذرانی. به صورت برگ های. روی زمین. و میوه هایی. که از. درخت شما. افتاده است. می شوند.مهم است. که این برگ ها. و میوه ها را بردارید. و بیرون بیاندازید. انجام این کار. تعداد پاتوژن هایی. را که در انتظار حمله. در بهار آینده هستند. بسیار کاهش می دهد.

 

نکات مهم در هرس درخت سیب

هنگامی که درخت خود را هرس می کنید، قیچی هرس خود را بین هر برش استریل کنید. اگر این کار را نکنید. در خطر گسترش بیماری. در سراسر. درخت. یا بین درختان هستید.می توانید قیچی هرس خود را. با استفاده از. محلول های مایع. 70-95 درصد الکل.یا 10-50 درصد. سفید کننده. استریل کنید.این امر. مخصوصاً در صورت بریدن. اندام های. آسیب دیده. در اثر سوختگی. که بسیار عفونی است، بسیار محتاطانه است.

 

نکات مهم در کاشت درخت سیب

هنگام کاشت، مدیریت آب خوب را تمرین کنید.حتماً زهکشی کافی فراهم کنید. در مناطقی که مکرراً سیل می‌شوند. در نقاط کم. یا خاک‌های سنگین. کاشت نکنید.اطمینان حاصل کنید. که پیوند. به خوبی. بالای خط خاک. قرار گرفته است.جلوگیری از. تجمع آب. در اطراف تاج درختان بسیار مهم است. در غیر این صورت درختان شما ممکن است. به بیماری کشنده فیتوفتورا مبتلا شوند.

 

نکات مهم در آبیاری درخت سیب

بسیاری از مشکلات رایج ممکن است روی سیب تأثیر بگذارد.سیب‌ها بیش از حد معمول در معرض بیماری‌ها و مشکلات فیزیولوژیکی هستند. در حالی که به راحتی می توان گفت که باید گونه های مقاوم بکارید، اما اگر خانه ای با یک یا دو درخت سیب در حیاط آن خریداری کنید، ممکن است درختان شما در برابر عوامل بیماری زا محلی مقاوم نباشند.

در این مورد، رعایت بهداشت مناسب با برگ‌ها و میوه‌ها روی زمین می‌تواند کمک زیادی به جلوگیری از برخی مسائل ناخوشایند، همراه با پیروی از بهترین شیوه‌ها برای حفظ جریان هوای کافی، مراقبت از زهکشی و ضدعفونی مناسب ابزارهای هرس کند.

ممکن است. مجبور شوید. برای درمان درختانتان. از انواع قارچ‌هایی. که می‌توانند. آنها را. آلوده. کنند. به قارچ‌کش‌ها اعتماد کنید. اما حساسیت. پاتوژن ها. به قارچ کش های خاص می تواند. در سراسر کشور متفاوت باشد. بنابراین با کارشناسان مشورت کنید. تا ببینید. از چه چیزی. برای درمان درختان خود استفاده کنید.

 

آیا در نجات یا احیای یک درخت سیب آلوده موفق بوده اید؟

ما دوست داریم نظرات شما را در مورد آفت و بیماری های درخت سیب. بشنویم.اگر ایده ای یا نظری نحویه مقابله با آفت و بیماری درخت سیب یا آفت های درخت سیب یا بیماری های درخت سیب دارید در زیر آن را بیان کنید. نظرات شما باعث دلگرمی ما هست.

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

You cannot copy content of this page

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت