بخش فروش 24 ساعته آماده پاسخ گویی می باشد

آفت و بیماری های درخت هلو

بازدید: 82 بازدید
آفت و بیماری های درختان هلو

آشنایی با آفت و بیماری های درخت هلو

یک درخت هلو که در نهالستان کاشته اید. و آن را می چیدنید متوجه لکه هایی در اطراف میوه می شوید. ممکن است فکر می کنید شاید از حشرات باشد، اما درخت شما نیز ممکن است بیمار باشد. در این مقاله نحوه تشخیص آفت های درخت هلو و نحوه درمان آن ها را به شما صحبت خواهیم کرد. به این ترتیب درختان شما می توانند بهتر به نظر برسند و شاید میوه های آبدار و بی عیب شما را که همیشه آرزویش را داشتید تولید کنند.

در اینجا نگاهی به آفت های درخت هلو که در مورد هلو و شلیل خود خواهید داشت و اینکه در مورد آنها چه کاری باید انجام دهید، آورده شده است. ما به برسی مهمترین بیماری و آفات درخت هلو یا آفت های درخت هلو در این مقاله خواهیم پرداخت  تا بتوانید بیماری های درخت هلو را به درستی شناسایی کنید:

 

1. شانکر باکتریایی
2. نقطه باکتریایی
3. پوسیدگی قهوه ای
4. گال تاج
5. پیچ خوردگی برگ هلو
6. موزاییک هلو
7. دلمه هلو
8. سفیدک پودری
9. زنگ زدگی
10. شات هول بلایت
11. گوموزیس
سوالات متداول

 

1. شانکر باکتریایی درخت هلو

شانکر باکتریایی. یکی از آفت و بیماری های درخت هلو هست.باعث. شکافتن پوست. درخت هلو .و ایجاد شانکر. در ساقه ها. شاخه ها و تنه می شود. این وضعیت جدی می تواند. درخت هلو شما را از بین ببرد. به خصوص اگر ضایعات. در قسمت پایین تنه ظاهر شوند. و باعث کمربندی شوند.

باکتری ها آبکش را از بین می برند یا مسدود می کنند، بافتی که آب و مواد مغذی را به تمام قسمت های درخت هلو می رساند. آنها روی ریشه ها تأثیر نمی گذارند.

علائم شانکر باکتریایی

شانکرهای بلند و تراوش کننده در اطراف پایه جوانه ها و روی تنه و اندام درختان هلو ایجاد می شود. نواحی تاریک و فرورفته مواد گیاهی مرده دارای رگه های طولانی است که به بافت سالم می رسد. مناطق آسیب دیده، حتی خود درخت، ممکن است بمیرد.

شانکر باکتریایی به صورت نقاط کوچک قهوه ای مایل به قرمز روی میوه ظاهر می شود و باعث تغییر شکل و ترک خوردن پالپ می شود. بافت بیمار در زیر پوست بوی ترش مشخصی دارد.

درمان: زمانی که شانکر باکتریایی باعث ریزش زودهنگام برگ های درخت هلو می شود، از اسپری های قارچ کش مسی با غلظت بالا برای درختان هلو استفاده کنید. ساقه ها و شاخه های آسیب دیده را در چند اینچ پشت شانکر هرس کنید. برای شانکر روی تنه یا نزدیکی آن، از متخصص کمک بگیرید. با کار بر روی پوست خشک و استریل نگه داشتن ابزار، از پخش شدن باکتری جلوگیری کنید.

علت: باکتری Pseudomonas syringae باعث ایجاد شانکر باکتریایی می شود.

عوامل خطر زا شانکر باکتریایی

درختان هلو که در خاک عمیق و شنی یا مناطقی با نماتد کاشته شده اند، خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهند. دوره های طولانی هوای گرم و مرطوب نیز حساسیت را افزایش می دهد. از مصرف کودهای با نیتروژن بالا از اواسط ژوئن تا سپتامبر خودداری کنید. رشد اواخر پاییز را تشویق نکنید.

درختان تنش دار و جوان هلو آسیب پذیر هستند، به خصوص اگر آسیب یخ زدگی یا آفتاب سوختگی داشته باشند.

فصل: بهار و تابستان زمانی هستند که بیشترین تهدید وجود دارد.

سطح تهدید: بالا شانکر باکتریایی می تواند منجر به مرگ درخت هلو شما شود.

 

2. نقطه باکتریایی درخت هلو

آسیب لکه های باکتریایی روی هلو.یک نوع دیگر از آفت و بیماری های درخت هلو .که این لکه باکتریایی می تواند خفیف یا آنقدر شدید باشد. که کل فصل هلو خود را از دست بدهید. این آسیب شناسی گیاهی بر برگ ها، شاخه ها و میوه ها تأثیر می گذارد. برگ‌زدایی شدید به رشد میوه آسیب می‌زند و باعث می‌شود جوانه‌ها و چوب کمتر قادر به مقابله با هوای زمستان باشند. هلوهای شما همچنین ممکن است به دلیل لکه های باکتریایی دچار آفتاب سوختگی یا ترک خوردن شوند.

علائم: ضایعات ریز، بنفش، سیاه یا قهوه ای روی نوک برگ ظاهر می شوند و سپس به مرکز برگ ها مهاجرت می کنند. مناطق آسیب دیده می میرند. و سوراخ هایی باقی می مانند. برگ های به شدت آلوده زرد می شوند. و از درخت هلو می ریزند.

در هلو، لکه‌های باکتریایی به صورت لکه‌های دایره‌ای کوچک و زیتونی ظاهر می‌شوند که با جذب باکتری تیره‌تر و افسرده‌تر می‌شوند. لکه ها ممکن است ترک ایجاد کنند و هلوهای شما را برای پوسیدگی باز بگذارند.

درمان: لکه‌های باکتریایی در ترک‌های پوست، نزدیک جوانه‌ها و اسکارهای برگ زمستان‌گذرانی می‌کنند. اسپری های خفته در پاییز برای محافظت از ساقه های درخت هلو ضروری هستند. هنگامی که برگ های درخت شروع به ریزش کردند، از اسپری قارچ کش بر پایه مس استفاده کنید.

 

علت نقطه باکتریایی

باکتری Xanthomonas arboricola pv. pruni (که قبلا Xanthomonas campestris pv. pruni نامیده می شد) باعث این بیماری می شود.

عوامل خطر: درختان هلو. زمانی که در خاک شنی. و کم مواد مغذی ضعیف. یا سبک و در مناطقی. با هجوم نماتدها کاشته می شوند. در معرض خطر بیشتری. برای لکه های باکتریایی هستند. شرایط مرطوب بالای 65 درجه باعث می شود. باکتری ها. به راحتی برگ های تازه. در حال ظهور را آلوده کنند. یا از طریق زخم درخت وارد شوند.

فصل: عفونت در طول فصل رشد رخ می دهد، اما باکتری ها در اواخر زمستان شروع به گسترش می کنند.

سطح تهدید: کم تا زیاد. لکه های باکتریایی می توانند محصولات هلو را از بین ببرند و مدیریت آن برای باغبان خانگی دشوار است.

 

3. پوسیدگی قهوه ای درخت هلو

مومیایی هلو یا پوسیدگی قهوه ای، یک قارچ رایج درخت هلو، یک عفونت جدی است که میوه، گل ها و شاخساره ها را تحت تاثیر قرار می دهد. آلودگی به سرعت گسترش می یابد و باید به طور فعال درمان شود.

علائم: اسپورهای پوسیدگی قهوه ای شکوفه های درخت هلو را در بهار آلوده کرده و به شاخه ها و میوه ها منتقل می شوند. گل‌ها پژمرده و پژمرده می‌شوند، شانکرهای صمغی روی شاخه‌ها تشکیل می‌شوند و هلوها که لکه‌های قهوه‌ای ایجاد می‌کنند به سرعت پوسیده می‌شوند. میوه آسیب دیده به مومیایی میوه ای پوشیده از هاگ تبدیل می شود.

درمان:

مومیایی های میوه آلوده و همچنین مومیایی هایی که به زمین افتاده اند را از درختان جدا کنید. درخت هلو خود را در زمستان هرس کنید تا نواحی سرطانی را از بین ببرید و جریان هوای مناسب را تضمین کنید.

از قارچ کش ها با پروپیکونازول یا کاپتان استفاده کنید. مطمئن شوید که آنها برای درختان هلو ایمن هستند. سمپاشی را از گلدهی کامل شروع کنید و دو بار در فواصل 10 تا 14 روزه تکرار کنید. هنگامی که هلوهای شما شروع به تغییر رنگ کردند، هر هفت روز یکبار شروع به سمپاشی کنید. همچنین می توانید از کیسه های میوه برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.

علت پوسیدگی قهوه ای

قارچ Monilinia fructicola باعث پوسیدگی قهوه ای می شود.

عوامل خطر پوسیدگی قهوه ای

محیط مرطوب و مرطوب و درختان بیش از حد رشد کرده از عوامل خطر هستند. مومیایی های. میوه های باقی مانده. شکوفه های مرده. و شانکر می توانند. درختان را در طول فصل رشد. مجدداً آلوده کنند. پاتوژن می تواند. در زمستان زنده بماند.

فصل: پوسیدگی قهوه ای. با شکوفه دادن در بهار شروع می شود. و می تواند باعث عفونت های زیادی در طول سال شود.

سطح تهدید: جدی بدون مداخله سریع. پوسیدگی قهوه ای می تواند محصول هلو را از بین ببرد و درمان آن سخت است. ناقلین عفونت مجدد شامل میوه، گل و شاخساره بیمار است که باید به طور ایمن حذف شوند.

 

4. گال تاج درخت هلو

بیماری تاج صفرا در درخت هلو. گال طوقه گسترده است و بسیاری از گیاهان از جمله درختان هلو را تحت تأثیر قرار می دهد. اگرچه احتمالاً درخت هلو شما را از بین نخواهد برد، اما ممکن است باعث رشد کوتاهی و مشکلاتی در تولید میوه شود.

علائم: تومورهای نامنظم روی ریشه، طوقه و گاهی اوقات شاخه ها، تنه و ساقه رشد می کنند. این گال ها کوچک و نرم شروع می شوند و به بافت چوبی تبدیل می شوند. درختان آلوده. به آهستگی رشد می کنند. و کوتاه می آیند، برگها ممکن است. کوچکتر شوند. و درخت ممکن است. میوه نداشته باشد. گال ها می توانند. از گردش آب و مواد مغذی جلوگیری کنند.

درمان: نهال های درخت هلو را قبل از کاشت در یک شستشوی ضد باکتری فرو کنید. پیشگیری بسیار مهم است. بنابراین. از آسیب رساندن. به درختان خودداری کنید. و کنترل مناسب. آفت های درخت هلو. را برای دور نگه داشتن. حشرات حفاری انجام دهید.

علل: باکتری Agrobacterium tumefaciens باعث ایجاد کیسه تاج می شود.

عوامل خطر: این بیماری می تواند به سلامت کلی یا مرگ منجر شود. درخت هلو شما را در برابر آسیب باد و تنش خشکی آسیب پذیرتر می کند. گال ها همچنین می توانند درختان جوان هلو را در صورت بزرگ یا زیاد شدن از بین ببرند. Crown gall شرایط گرم و مرطوب را دوست دارد.

فصل: گال طوقه می تواند. درختان هلو را. در هر زمانی آلوده کند.

سطح تهدید: کم

 

5. پیچ خوردگی برگ درخت هلو

آسیب پیچ خوردگی برگ هلو .وقتی علائم پیچ خوردگی. برگ هلو را می بینید. برای درمان. درختتان خیلی دیر شده است. مانند همه. بیماری های قارچی. این بیماری در آب و هوای گرمو و مرطوب رشد می کند. علائم اصلیو در برگ های هلوو ظاهر می شود.

علائم: به دنبال. برگ های ضخیم. که پیچ خورده. و چروکیده می شوند. باشید. پیچ خوردگی برگ هلو. همچنین می تواند. میوه ها و شاخه ها را آلوده کند. تورم هایی. در سمت بالایی. برگ های. جوان هلو .ظاهر می شود. و ناحیه آسیب دیده. را قرمز می کند. برگها به رنگ زرد. در می آیند. و روی زمین می افتند. هلوهای آسیب دیده دارای لکه های کوچک و سفید رنگی هستند که پوسیده می شوند.

درمان: پیشگیری مهمترین ابزاری است که در برابر پیچ خوردگی برگ هلو دارید. هنگامی که دما به 50 درجه می رسد، این قارچ سفید درخت هلو شروع به تولید مثل و انتشار هاگ می کند.

قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، درختان خود را با اسپری حاوی مس درمان کنید. بهترین زمان برای سمپاشی پاییز پس از ریزش برگ ها و اوایل بهار قبل از باز شدن جوانه ها است.

علت: قارچ Taphrina deformans باعث پیچ خوردگی برگ هلو می شود.

عوامل خطر: عوامل خطر شامل هوای گرم و مرطوب است.

فصل: پیچ خوردگی برگ هلو در بهار اتفاق می افتد.

سطح تهدید: متوسط. این بیماری. رشد شاخه ها. و شاخه های. آسیب دیده. را متوقف می کند. و آنها را. در برابر سرما. آسیب پذیرتر می کند. پیچ خوردگی برگ هلو. نیز به میوه آسیب می رساند.

 

6. موزاییک درخت هلو

موزاییک هلو بومی نیست، اما می تواند بسیار جدی باشد. این ویروس از طریق پیوند. یا زمانی که. کنه های آسیب دیده. بیماری و آفت های درخت هلو. منتقل می کنند پخش می شود.

علائم: تاخیر در رشد برگ رخ می دهد. برگ‌های کوچک. و تغییر شکل داده شده. چین خورده. نمای باریکی دارند. و رنگ‌آمیزی. زرد مایل به لکه‌دار. با طرح موزاییکی دارند. رگه شدن. و مسدود شدن. رنگ در شکوفه ها رخ می دهد. هر میوه ای که رشد کند گلوله و کوچک می شود و عملکرد آن کم است.

درمان: هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد. درختان آلوده ممکن است. برای چند فصل زنده بمانند. اما هرگز میوه قابل دوام نمی دهند.

علت: ویروئید موزاییک. نهفته هلو. باعث بیماریو آفت های درخت هلو. همنام خود می شود.

عوامل خطر: این بیماری یا آفت های درخت هلو. توسط کنه جوانه هلو و پیوندهای آلوده منتشر می شود.

فصل: موزاییک هلو معمولاً به دلیل پیوند یا در فصل بهار ایجاد می شود.

سطح تهدید: بالا، اگر کنه ها سرکوب نشوند.

 

7. دلمه درخت هلو

این بیماری قارچی می تواند تعداد کمی از هلوهای شما را تحت تاثیر قرار دهد یا فصل شما را کاملا از بین ببرد. عفونت در بهار اتفاق می‌افتد، اما علائم تا خیلی دیرتر ظاهر نمی‌شوند.

علائم: لکه های برجسته روی میوه، برگ ها و اندام هوایی تأثیر می گذارد.

درمان: تا زمانی که. لکه های پوسته هلو ظاهر شوند. برای درمان. خیلی. دیر شده است. حدود دو هفته پس از ریزش گل. درخت هلو خود را به طور فعال اسپری کنید. از قارچ کش سولفور یا کاپتان استفاده کنید. سه بار اسپری کنید. با فاصله بین 7 تا 10 روز.

علت: قارچ کلادوسپوریوم کارپوفیلوم باعث ایجاد دلمه هلو می شود.

عوامل خطر: هلوهای شما ممکن است کوچکتر از حد انتظار باشند و بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های دیگر باشند.

فصل شروع دلمه

این بیماری در فصل بهار رخ می دهد.

سطح تهدید: کم تا متوسط. در موارد شدید. محصول. هلو. شما ممکن است. به دلیل عفونت های ثانویه. ترک خوردن. یا پوسیدگی از بین برود.

 

8. سفیدک پودری درخت هلو

کپک پودری یک نوع دیگر از آفت و بیماری های درخت هلو هست.به طور کلی بر میوه های سبز تأثیر می گذارد، اما می تواند روی برگ ها و شاخه های جدید نیز ظاهر شود. اغلب از بوته های رز و درختان سیب به درختان هلو گسترش می یابد.

علائم: لکه های دایره ای لکه دار و سفید رنگ روی میوه سبز ظاهر می شوند. نواحی آسیب دیده. قهوه ای. و چرمی می شوند. و می توانند. ترک بخورند. و هلوهای شما را. در برابر عفونت ثانویه. و پوسیدگی آسیب پذیر می کنند. کپک پودری. برگ ها را تغییر شکل می دهد.

درمان: هنگام هرس قسمت های بیمار گیاه را جدا کنید. هنگامی که شکوفه ها می ریزند، از قارچ کش عمومی استفاده کنید.

علل: قارچ Sphaerotheca pannosa باعث سفیدک پودری می شود.

عوامل خطر: بوته های گل رز و درختان سیب در مجاورت ناقل بیماری های رایج برای این عفونت قارچی هستند. کپک پودری شرایط گرم و مرطوب را دوست دارد.

فصل: فصل بهار فصل این بیماری است.

سطح تهدید: کم قارچ سفیدک پودری روی شاخه ها و پوسته های جوانه برگ زمستان گذرانی می کند و در بهار باعث ایجاد عفونت های جدید می شود.

 

9. زنگ درخت هلو

آیا درخت هلوی شما زود برگ می ریزد؟

اگر آنها. با لکه های. مرده کوچک. و زرد. فلفل زده. شده. باشند. احتمالاً شیوع. زنگ هلو. قارچی دارید.

علائم: لکه های زرد روشن و زاویه دار روی برگ ها در نهایت باعث ریزش زودرس برگ ها می شود. به دنبال. توده های. اسپور. زنگ زده. باشید. زنگ. ممکن است. بر میوه ها. نیز تأثیر بگذارد. و شانکرهایی. با هاگ های پودری. زنگ قهوه ای ایجاد کند.

درمان: در بهار از قارچ کش های مبتنی بر گوگرد یا مهارکننده استرول استفاده کنید.

علت: قارچ Tranzschelia discolor باعث زنگ زدگی می شود.

عوامل خطر: این بیماری هوای گرم و مرطوب را دوست دارد.

فصل: زنگ در تابستان و پاییز اتفاق می افتد.

سطح تهدید: کم زنگ ممکن است به عفونت های ثانویه در هلو شما کمک کند.

 

10. شات هول بلایت درخت هلو

بیماری درخت هلو شات سوراخ.عفونت سوختگی سوراخ سوراخ در هلو.بیماری سوختگی شات سوراخ درختان هلو و سایر درختان میوه را تحت تاثیر قرار می دهد. برگ ها، شاخه ها و جوانه ها دچار ضایعات می شوند و برگ ها از درخت می ریزند. گاهی این ضایعات ناخوشایند روی میوه ها نیز ظاهر می شوند.که نوی دیگر از آفت و بیماری های درخت هلو است.

علائم: لکه‌های کوچک روی برگ‌ها به رنگ بنفش تیره شروع می‌شوند، در مرکز قهوه‌ای می‌شوند و حاشیه بنفش را حفظ می‌کنند. تورم های تیره و فرورفته در مرکز هر نقطه، هاگ ها را آزاد می کند و عفونت را گسترش می دهد. در هوای مرطوب، هلوهای شما ممکن است لکه های مشابهی پیدا کنند. پوست درخت. در اطراف نواحی. آسیب دیده. سفت و غلیظ است.

درمان: قارچ کش درخت هلو باید در پاییز، بلافاصله پس از ریزش برگ و یا در بهار، قبل از باز شدن جوانه ها سمپاشی شود. سولفات مس و روی موثر هستند.

علت: قارچ ویلسونومایسس کارپوفیلوس باعث سوختگی سوراخ شات می شود.

عوامل خطر: شرایط گرم و مرطوب نوع آب و هوایی است که این بیماری هلو ترجیح می دهد. سایر عوامل خطر شامل درختانی است که برای جریان هوای مناسب نازک نشده اند و آبیاری که برگ ها را خیس می کند. این بیماری می تواند در ضایعات قدیمی زمستان گذرانی کند.

فصل: سوختگی سوراخ شات در طول بهار ظاهر می شود.

سطح تهدید: متوسط. این بیماری سوختگی ممکن است کل برداشت میوه در فصل را از بین ببرد.

 

11. گوموزیس درخت هلو

تشکیل ماده صمغی روی درخت.گوموز قارچی یکی آفت و بیماری های درخت هلو است که به سیستم عروقی درخت حمله می کند و رشد آن را مختل می کند. بر پوست، شاخساره و برگ گیاه تأثیر می گذارد.

علائم: اولین علائم گوموزیس تاول هایی است که در شاخه های جوان و نزدیک زخم ها ظاهر می شود. یک شیره رزینی مشخص (صمغ) از ضایعات روی پوست بیرون می زند. گرفتگی عروق. باعث ایجاد. شانکر می شود. و شاخه ها و برگ ها. زرد شده. و می میرند.

درمان: متاسفانه. هیچ قارچ کش. تایید. شده ای. برای کنترل آدامس. قارچی. هلو وجود ندارد. بهترین روش پیشگیری است: از قارچ کش هلو برای محافظت از محصول خود استفاده کنید و آن را با اقدامات فرهنگی خوب ترکیب کنید. چوب های مرده را در طول هرس زمستانی بردارید، زیرا پاتوژن هاگ های خود را در چوب های بیمار یا مرده تولید می کند.

علت: گوموزیس توسط پاتوژن Botryosphaeria dothidea ایجاد می شود.

عوامل خطر: تنش آبی و مدیریت نامناسب درختان می تواند آنها را مستعد ابتلا به آدامس کند.

فصل: این بیماری می تواند. درختان هلو. را. تقریباً. در تمام. طول سال. آلوده کند. اما علائم. معمولاً در پاییز. یا بهار. بیشتر قابل مشاهده است.

سطح تهدید: متوسط تا زیاد. از آنجایی که قارچ کش در دسترس نیست، بیماری می تواند خود را در درخت مستقر کند. پس از پیشرفت، کنترل آدامس قارچی سخت تر می شود و در نهایت منجر به مرگ می شود.

 

ارقام مختلف نهال و درخت های بومی

 

 1. نهال هلو هسته جدا
 2. نهال هلو کاردی میان رس
 3. نهال هلو کاردی زودرس
 4. نهال هلو انجیری عسلی
 5. نهال هلو دماوندی
 6. نهال هلو زعفرانی پیش رس
 7. نهال هلو زعفرانی دیررس
 8. نهال هلو آلبرتا
 9. نهال هلو انجیری پلنگی
 10. نهال هلو انجیری خونی
 11. نهال هلو انجیری زعفرانی

 

سوالات متداول

برای مقابله با بیماری هلو از چه راهکارهای کلی می توانم استفاده کنم؟
با توجه به ایستگاه آزمایشی کشاورزی کانکتیکات، یک رویکرد چهار جانبه می تواند برای کمک به پیشگیری یا مدیریت بیماری درخت هلو مورد استفاده قرار گیرد:

انواع درختان مقاوم: کاشت ارقام درخت میوه با مقاومت ژنتیکی احتمال ابتلا به آن بیماری را کاهش می دهد یا از بین می برد.
فرهنگ: این شامل انجام کارهایی از جمله کود دهی و هرس است که می تواند استرس درخت را به حداقل برساند.
نظافت: حذف هر گونه قسمت و میوه درخت مرده و بیمار
استفاده از اسپری های آفت کش

آیا هرس می تواند به بیماری های درختان هلو کمک کند؟

هرس سالانه می تواند به گردش هوا، کاهش مشکلات آفت و بیماری های درختان هلو و بهبود طول عمر درخت هلو کمک کند. شما باید. شاخه‌های مرده. یا شکسته. و همچنین. شاخه‌هایی. را که. به یکدیگر. ساییده. می‌شوند. هرس کنید. که می‌تواند. درخت را زخمی کند. و باعث ورود بیماری‌ها شود.

همچنین باید خود هلوها را هرس کنید. شما باید فقط یک هلو در هر 6-10 اینچ شلیک کنید، اما نه تا زمانی که درخت در ماه ژوئن، زمانی که درخت به طور طبیعی بخشی از بار میوه خود را کاهش می دهد.

چه حشرات می توانند به درختان هلوی من آسیب بزنند؟

حشرات. آسیب. رسان. عبارتند از. آلو کورکولیو. حشرات. تیره. شده. گیاهی. پروانه میوه شرقی. و کرم درخت هلو. معمولاً برای کنترل این آفات می توان از حشره کش ها استفاده کرد.

ماده‌های آلو کورکولیو، یکی از مضرترین حشرات درخت هلو، پوست میوه‌های در حال رشد را می‌جوند تا تخم‌ها را وارد کنند. میوه های کوچکتر می افتد، اما لاروها در میوه های بزرگتر باقی می مانند. چیدن. و از بین بردن. میوه های. افتاده. می تواند. به کنترل این آفت کمک کند.
حشرات. گیاهی. سوراخ. شده. و از شکوفه ها و میوه ها تغذیه می کنند. و باعث بدشکلی. فرورفتگی. کم عمق و ریزش میوه می شوند. برای کمک به کنترل این آفت. علف های هرز به ویژه خردل وحشی را کنترل کنید.
لارو پروانه به نوک ساقه حمله می کند. و رشد و در نهایت باردهی را متوقف می کند. برای کمک به خلاص شدن از شر این حشره. نوک های. پژمرده. را. 6 اینچ. زیر هر. آسیب. قابل. مشاهده را. هرس کرده. و از بین ببرید.
لارو کرم. خراش. درخت هلو. از میان پوست. درختان هلو. در قاعده درخت حفر می کند. حشره کش ها می توانند به درمان آفت های درخت هلو کمک کنند.

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت