بخش فروش 24 ساعته آماده پاسخ گویی می باشد

آموزش هرس درختان میوه

بازدید: 110 بازدید
آموزش هرس درختان میوه.نهالستان

آموزش هرس درختان میوه

زمان هرس درختان

آموزش هرس درختان میوه. اگر فکر می کنید چه زمانی برای درختان میوه خود به هرس نیاز دارید ، پاسخ به اهداف شما بستگی دارد. آیا به دنبال کاهش اندازه درخت انرژی خود هستید؟ یا آیا می خواهید یک درخت میوه جوان سریعتر رشد کند؟ درخت میوه مناسب هرس در زمان مناسب سال می تواند به شما در رسیدن به این اهداف کمک کند.

اگر نمی دانید چه زمانی از سال باید از درختان خود هرس استفاده کنید ، سوالات زیر به شما در پاسخ دادن کمک می کند:

۱. آیا درخت شما اکنون آنقدر بلند است که نمی توانید آن را به راحتی بردارید؟
۲. درختان بزرگ هرس درختان مانند درختان بزرگ گیلاس را در اوایل بهار در نظر بگیرید تا اندازه آنها کاهش یابد.
۳. آیا می خواهید درخت جوان یا تازه کاشته شده شما سریعتر رشد کند یا فقط یک درخت ریشه دار لخت کاشته اید؟ می توانید از هرس در پایان زمستان برای تحریک رشد قوی استفاده کنید.

در نتیجه ،  زمستانی برای درختان جوان مفید است زیرا باعث رشد قوی می شود. اگر می خواهید درختان میوه شما کوچک باشند ، هرس در تابستان بهتر است.
هنگام تعیین میوه هرس درختان عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند.
آیا درخت شما مریض است. آیا برخی از شاخه ها شکسته اند. یا مقدار زیادی میوه بی کیفیت روی درخت شما وجود دارد. اگر در آب و هوای بسیار سرد زندگی می کنید. که هرس در اواخر تابستان و پاییز می تواند. خطرناک باشد. شاید همه شاید همه این سوالات برای شما پیش اید در ادامه به همه این ها جواب خواهیم داد.

هرس درخت برای مدیریت انرژی

معمولاً هرس درختان باعث رشد شدید میوه ها در زمستان می شود ، در حالی که هرس در تابستان رشد را کند می کند. اما چرا اینطور است؟ این به دلیل چرخه انرژی فصلی درخت شما است. هرس درختان میوه در زمان مناسب سال رشد می کنند و به پرورش دهندگان در مدیریت انرژی درختان میوه خود کمک می کنند.

هرس درخت در زمستان

در پاییز ، درختان میوه انرژی برگهای سبز خود را برای ذخیره زمستانی به سیستم ریشه منتقل می کنند. هنگامی که انرژی از برگها خارج می شود ، برگها زرد قهوه ای شده و از درخت می افتند.
درختان میوه در ماه های زمستان به شدت رشد می کنند (ریشه آنها همچنان رشد می کند ، اما ما در مورد رشد شاخه های برگ دار صحبت می کنیم) ؛ به این ترتیب ، درخت شما فقط درصد کمی از مواد مغذی ذخیره شده خود را برای زنده نگه داشتن آن در زمستان استفاده می کند. بیشتر انرژی باقیمانده در بهار هنگامی که درختان میوه بیدار می شوند ذخیره می شود. جوانه های آنها باز می شود و درختان برای تحریک گلدهی ، تشکیل برگ ، شاخه ها و ریشه ها به انرژی ذخیره شده نیاز دارند.

زمان مناسب برای هرس درختان

هرس زمستان فوق العاده است زیرا درخت بدون برگ ، گل و میوه خفته است. این بدان معنی است که دیدن ساختار درخت و تصمیم گیری در مورد هرس آسان خواهد بود. با این حال ، برخی از پرورش دهندگان در اوایل زمستان از میوه های هرس درختان اجتناب می کنند. زیرا در آغاز زمستان ، رشد شاخه ها حداقل است و درخت نمی تواند زخم های ناشی از بریدگی هرس را التیام بخشد. با این حال ، اواخر زمستان زمان بسیار خوبی برای هرس درختان است. شما به راحتی می توانید ساختار درخت خود را ببینید و مطمئن باشید که تا بهار شما برسد ، درخت شما قادر خواهد بود آن زخم ها را التیام بخشد.

تحریک رشد در هرس کردن

وقتی درخت هرس خود را در اواخر زمستان یا اوایل بهار می کارید ، رشد درخت تحریک می شود. زیرا در حال حاضر شما در حال حذف شعب بی کیفیت هستید و بهترین شعب را برای خدمت انتخاب می کنید. این بدان معناست که با فرا رسیدن فصل بهار ، درخت انرژی خود را صرف رشد شاخه های بی کیفیت نمی کند و انرژی خود را بر رشد بهترین شاخه ها متمرکز می کند.
به عنوان مثال ، اگر درخت میوه شما 100 شاخه دارد ؛ بنابراین ، هر یک از این شاخه ها باید رشد کنند و هر شاخه باید بخش کوچکی از انرژی ذخیره شده را دریافت کند. اما بعد از هرس ، درخت شما فقط 75 شاخه خواهد داشت و هر شاخه سهم بیشتری از این انرژی دارد تا بتواند رشد بهتری داشته باشد و میوه بهتری تولید کند.

هرس درخت بهار

با نزدیک شدن بهار ، روزها طولانی تر می شوند ، هوا گرمتر می شود و درخت شما بیدار می شود. ریشه های درخت حاوی انرژی شگفت انگیز یا ذخایر قند است که از آن برای تسریع رشد در بهار استفاده می کند. جوانه های درخت شما باز می شوند و برگها ، گلها ، میوه های کوچک و شاخه ها ظاهر می شوند.

زمان مناسب برای هرس درختان در بهار

برخی از باغداران. دوست دارند. در بهار. بعد از باز شدن. جوانه ها. و بیرون آمدن. گل و برگ .این کار انجام دهند. مزیت آن. در این زمان. این است. که می توانید. شاخه هایی را که. در زمستان نتوانسته اند. شناسایی. و حذف کنید. این امر. به ویژه. در مورد کسانی. که درختان میوه. حساس. مانند. هلو. یا زردآلو. پرورش می دهند. صادق است.
هرس در بهار ، مانند هرس در پایان زمستان ، درختان رشد نمی کنند. این به این دلیل است که درخت قبلاً از انرژی ذخیره شده خود برای تولید برگ ، گلدهی و رشد شاخه های مختلف خود به هرس استفاده کرده است. اگر می خواهید درخت بزرگ شما جمع و جورتر باشد ، زمان خوبی برای هرس است.

هرس تابستانی درخت

هنگامی که. سرعت درخت. در بهار کاهش. می یابد. و مواد مغذی. ذخیره شده. از بین خواهد رفت. ، درخت شما. می تواند. از بقیه تابستان .برای پر کردن مواد مغذی. خود استفاده کند. درخت شما. اکنون. کاملاً. برگ دار است. و از طریق فتوسنتز. انرژی تولید می کند. و از مقداری از آن. برای رشد. در تابستان استفاده می کند. انرژی باقی مانده. سرانجام در زمستان. با شروع دوباره. چرخه. جذب ریشه ها. شود.
زمان مناسب برای هرس درختان در  تابستانی دارای مزایای زیادی است. از آنجا که درخت شما ذخیره انرژی ندارد و در نتیجه  این کار در تابستان رشد زیادی نمی کند ، می تواند به شما در کاهش اندازه یک درخت بزرگ کمک کند. یک انتخاب عالی. برای بهار. یا تابستان. درختان گیلاس. بسیار توسعه. یافته ای هستند. که در صورت. رها شدن. می توانند. تا سه طبقه. رشد کنند.
حتی اگر هرس اصلی شما در زمستان یا اوایل بهار انجام شد ، می توانید هرس را در تابستان ادامه دهید. این زمان برای هرس شاخه های جدید شکسته ، متقاطع (و ساییده شده) یا بیمار است.

 

هرس درخت میوه در پاییز

بعد از آفتاب تابستانی تابستانی ، درخت شما غذای زیادی برای خود تولید کرده است. این کار را از طریق فتوسنتز انجام می دهد: فرایندی که طی آن درخت شما نور خورشید را به قند تبدیل می کند ، که در برگ ها ذخیره می شود. با سرد شدن. هوا. درخت. با انتقال. این قندها. به ریشه های خود. برای ذخیره. زمستانی. خود را. برای خواب. آماده می کند.

چرا هرس یک درخت میوه در پاییز بیخود است؟

پاییز ایده خوبی نیست. زیرا هر بار که شاخه ای از درخت را می برید ، یک زخم هرس ایجاد می کنید و هنگام سقوط سرعت آن کاهش می یابد و ممکن است درخت بهبود نیابد.

چه موقع هرس درختان را بیمار می سازید؟

در واقع  این کار را در هر زمان از سال در نهالستان انجام دهید. در زمستان ، معمولاً مشاهده مشکلات بیماری آسان تر است زیرا شاخه های درخت شما برهنه است. با این حال ، می توانید تا پایان زمستان صبر کنید تا زخم به سرعت بهبود یابد. علاوه بر این ، اکثر بیماریها در ماههای زمستان ناپدید می شوند. اما در صورت مشاهده شاخه های بیمار در زمستان یا تابستان ، معمولاً بهتر است آنها را بردارید تا بیماری (مانند شاخه سیاه ، بلایت و یا آتشک گردو ) در داخل درخت و به درختان مجاور  نهالستان سرایت نکند. این بسیار مهمه که بتوانیم مشکل بیماری درختان هر نهالستان را شناسایی کنیم ، بدانیم که آیا هرس یک درمان موثر است یا خیر و بدانیم چند شاخه را برای هرس را برای درمان بیماری درمان کنیم.

اما اگر درخت میوه خود را به درستی تمیز نکنید ، ممکن است بیش از آنکه بتوانید به آن کمک کنید ، به آن آسیب برسانید. بنابراین اکنون که می دانید چه زمان از انجام دهید ، یادگیری پاکسازی برای درخت خود مهم است. یک نکته مهم در حفظ جذابیت و بهره وری درختان میوه سالانه است. نگران نباشید ، این عمل جراحی مغزی نیست که قابل انجام نباشد.
اکثر باغداران می توانند. به شما بگویند. که درختان نهالستان شما. به. زدن. شاخ و برگ های. اضافی نیاز دارد. که تا حدودی درست است.  اما یک فرآیند ساده. سه مرحله ای وجود دارد. که برای اکثریت قریب. به اتفاق درختان میوه مفید است.
در خارج از مناطق گرمسیری ، اکثر ما با درختان میوه با دانه سیب ، گلابی و …  یا میوه های سنگی.هلو ، گیلاس ، زردآلو ، آلو و غیره. سروکار داریم. این روش شامل سه مرحله برای هر دو گروه است. در حالی که هرس در تابستان برای درختان خطرناک نیست ، هرس در زمستان هر نهالستان راحت ترست. و درخت بدون برگ است و شما واقعاً می توانید ببینید چه کار می کنید.

مرحله 1. تمیز کردن

با اصلاح. هر چوب. مرده. آسیب. دیده. یا بیمار در هر نهالستان شروع کنید. جوانه در پایه درخت ظاهر شد؟ در این مورد ، آنها را بردارید. زیرا. آنها از. نظر فنی. مکنده. نامیده. می شوند. و از پایه. می آیند. نه از پیوندک. که شاخه های. میوه دهی. از آن. سرچشمه. می گیرند.
در مورد جوانه های مستقیم مشکوک که از شاخه های اصلی جوانه می زنند چطور؟ این شاخه های عمودی ، کاملاً عمودی یا “جوانه های آب” نیز باید برداشته شوند.
در مرحله بعدی ، نازک شدن درخت را ادامه دهید تا 6 تا 12 اینچ فضای آزاد در اطراف هر شاخه وجود داشته باشد. هرچه شاخه ها کوچکتر باشند ، می توانند به یکدیگر نزدیک تر باشند. مانند هرس Cleaner ، همه تینرهای هرس باید با درپوش هم سطح شوند.

مرحله 2: بریدن شاخه درخت

آخرین مرحله ساده ترین است. شما اساساً درخت را هرس می کنید. ایده این است که هرس را بیرونی ترین قسمت درخت کنیم تا شاخه ها کوتاه تر و ضخیم تر از بلند و باریک شوند. این مانع. از شکستن. شاخه ها. در زیر وزن میوه می شود. اما متخصصان پوست. به شما می گویند. که این امر باعث می شود. هورمون های رشد. کمتری در تاج درخت. فعال شوند. و درختان را. کوچکتر و پربارتر کنند.
برش شاخه های ضاید درختان به معنای قطع 20 تا 30 درصد رشد سال گذشته است. با حلقه چین و چروک های پوستی اطراف هر ساقه ، تفاوت بین رشد سال گذشته و دو سال قبل را می توانید تشخیص دهید. بسته به. قدرت درخت. این فاصله می تواند. از 5 سانتی متر. تا 121 سانتی متر. از نوک. هر شاخه. متغیر باشد.
برخلاف مراحل قبلی ، این برش ها در هر شاخه متفاوت انجام می شود. محل دقیق برش نیز مهم است. هر شاخه را حدود یک چهارم اینچ بالای غنچه هرس قرار دهید و مسیری را که می خواهید این شاخه در سال آینده در نهالستان رشد کند نشان دهید. به عنوان مثال ، اگر شاخه دیگری در این نزدیکی هست ، هرس را به جوانه سمت راست شاخه برگردانید.

نکات مهم هرس کردن

قیچی تیز برش را آسان و تمیز می کند – اگر نمی دانید چگونه خود را تیز کنید ، بسیاری از فروشگاه های ابزارآلات مزرعه این خدمات را با هزینه کم ارائه می دهند.
برای احتیاط ، تیغه های قیچی هرس را به مدت 30 ثانیه در محلول ایزوپروپیل الکل فرو کنید تا قبل از اعمال هرس روی درخت دیگر ، ضد عفونی شوند.چوب هرس را در اطراف درخت جمع آوری کرده و دور بیندازید ، مخصوصاً اگر حاوی عوامل بیماری زا باشد.استفاده از چسب باغ هرس را نیز فراموش نکنید.

نتیجه گیری

هرس بخشی جدایی ناپذیر از مراقبت از درختان میوه است. اگر می خواهید. درخت جوان. یا تازه. کاشته. شده. نهالستان شما سریعتر در نهالستان رشد کند. آن را. در پایان زمستان. هرس کنید. تا رشد قوی. ایجاد شود. این بدان معناست. که با. فرا رسیدن. فصل بهار. درخت انرژی خود را صرف رشد. شاخه های بی کیفیت نمی کند. در عوض. او انرژی خود را بر رشد. بهترین شاخه ها متمرکز می کند.
برخی از باغداران دوست دارند در بهار درخت را تغذیه کنند. مزیت هرس در این زمان این است که می توانید شاخه هایی را که در زمستان نتوانسته اند شناسایی و حذف کنید. این امر به ویژه در مورد درختان حساس مانند نهال گردو  یا نهال بادام  یا نهال پسته صادق است.
پاییز ایده بدی برای بردین و اصلاح درختان است. زیرا هر بار که شاخه ای از درخت را می برید ، یک زخم هرس ایجاد می کنید. در طول فصل رشد مشکلی ایجاد نمی کند زیرا درخت پس از چند روز با لایه ای از سلول های محافظ شروع به ترمیم می کند. اما رشد در پاییز کند می شود و ممکن است درخت بهبود نیابد.
در صورت مشاهده شاخه های بیمار هر نهالستان در زمستان یا تابستان ، معمولاً بهتر است آنها را از نهالستان برداشته. تا بیماری هایی مانند شاخه های سیاه ، زخم ها یا آتش در داخل درختان مجاور سرایت نکند.تا هردودری

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت