خرید نهال گلابی ، فروش نهال گلابی ، قیمت نهال گلابی ، نهالستان گلابی

09143819321

خرید نهال گلابی

خرید نهال گلابی ویلیام دوشس

نهال گلابی از دوشس انگلیس است و با دو نام معادل بارتلت یا ویلیامز شناخته می شود. ویلیام دوش میوه گلابی بسیار خوبی دارد ، اما بسیار حساس به بیماری آتشک است.
برگهای گلابی ویلیام دوش سبز تیره و چرمی است و اندازه درخت نسبتاً کوچک است. میوه این گلابی به شکل گلابی و سبز تیره با لنزهای مشخص و در متن میوه جاسازی شده است و بافت میوه آن سفید و زیبا است. سطح میوه ظاهری قرمز گسترده دارد که به راحتی توسط گلابی ویلیام دوشس با رنگ میوه قابل تشخیص است. میزان باردهی این رقم نسبتاً زیاد است. هنگام رسیدن ، میوه کاملاً گلابی شکل ، متن آن کاملاً زرد است و در قسمت نور آن لکه قرمز وجود دارد. گلابی های ویلیام دوش بسیار آبدار ، با کیفیت و ترش است. این میوه معمولاً در ماه سپتامبر رسیده می شود ، بنابراین یکی از انواع گلابی در تابستان و اواسط فصل محسوب می شود. گلابی ویلیام دوشس در حین رسیدن کاملاً ظرفیتی ندارد اما اگر در طی چند ماه به مقدار مناسب برداشت شود ، می توان آن را در یخچال نگهداری کرد. تنوع فرانسوی دکتر ژول گویات شباهت زیادی به نهال گلابی ویلیام دوش دارد و در برخی منابع از آن به عنوان بارتلت فرانسوی یاد می شود. ویلیامز در مقابل ویلیامز دوشس اگرچه میوه ویلیامز نسبتاً شبیه دولیس ویلیامز است ، اما عطر و طعم میوه و انتهای گل میوه دارای ویژگی های خاصی است که این دو را از یکدیگر متمایز می کند. حساسیت عمومی این سویه در برابر پسیل ها و آتش سوزی. این رقم همچنین با پایگاه کوئینز بسیار متناقض است و تا چند سال دیگر قابل اغماض و توسعه نیافته باقی خواهد ماند. این رقم در قاعده و دریاچه نیز ناسازگار است و قامت بسیار کمی خواهد داشت.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی ویلیام دوشیس کلیک کنید

خرید نهال گلابی نطنز

نهال گلابی نطنز یکی از مهمترین و تجاری ترین انواع گلابی در ایران است که میوه این گلابی اواخر شهریور می رسد و بسیار خوشمزه است. طول عمر اقتصادی این رقم در حدود سی سال تخمین زده شده است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی نطنز کلیک کنید

خرید نهال گلابی مشو

 نهال گلابی مشو در ماه آگوست رسیده ، میوه های گلابی مشو بسیار خوشمزه ، مقاومت متوسط ​​در برابر سرما را این گلابی داراست.
وزن گلابی مشو می تواند از 150 تا 200 گرم باشد میوه ها بزرگتر از حد متوسط ​​هستند.
میوه ها ، وقتی رسیده می شوند ، مقدار زیادی خرابی دارند ، شروع عملکرد از 4 تا 5 سال ، تا 100 کیلوگرم محصول می رسد.
تولید کردن.
برای کاشت نهال گلابی مشو در آبهای زیرزمینی مناسب است ، سطح آن باید حداقل 2-2.5 متر باشد. رنگ سبز پوست است
گوشت سفید با رنگ زرد کمرنگ این میوه بسیار پربار است.
دانه های این گلابی میوه متوسط ​​است.
گلابی مشو میوه ای معطر دارد. و هنگامی که میوه می خورید ، میوه در دهان شما ذوب می شود
عطر و طعم گلابی شیرین مشو بهترین مکان برای کاشت درختان و درختان در معرض آفتاب است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی مشو کلیک کنید

خرید نهال گلابی شینگو

 نهال گلابی شینگو مبدا ان ترکیه است.
این رقم گلابی که شینگو نام دارد از گرانترین گلابی های موجود در دنیا محسوب می شود. این نهال گلابی کمیاب می باشد.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی شینگو کلیک کنید

خرید نهال گلابی فیتل فرانس

 گلابی فیتل فرانس نهالی است بومی نواحی ساحلی اروپای غربی، آفریقای شمالی و آسیا است. در حدود 3000 گونه نهال گلابی در سراسر دنیا وجود دارد. ارتفاع این درخت گلابی 10 تا 17 متر است. برگ های این گلابی 2 تا 12 سانتی متر می باشند. نهال گلابی گیاهی برگ ریز است و بسته به نوع آن تا دمای 40- درجه تحمل سرما را دارد. میوه ی رسیده ی گلابی بسته به نوع آن سبز رنگ یا زرد رنگ می باشند. طعم این میوه عموماً شیرین، ترش و معطر است. نهال گلابی بعد از نهال سیب مهم ترین میوه ی دانه دار دنیا محسوب می شود.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی فیتل فرانس کلیک کنید

خرید نهال گلابی سیبری - پایه کوتاه

 گاهی این رقم به سیبری نیز معروف است و اصل آن اصفهان است. برخی منابع داخلی دلیل این رقم را گلابی آسیایی P. serotina به دلیل شکل گرد میوه ، بافت شنی و آبدار آن است.
این رقم که نهال گلابی سیبری نامیده می شود ، دارای تاج کمی پهن تر و پوست رگه ای خاکستری است. رنگ شاخه های جوان این گلابی کاملا قهوه ای است و از ویژگی های مشخصه این رقم است. میوه گرد و آبدار یکی از جدیدترین و حفظ شده ترین انواع است. این نهال گلابی در ماه اکتبر رسیده و می تواند به مدت 6 ماه یا بیشتر در یخچال نگهداری شود ، به شرط آنکه به موقع برداشت شود. بافت میوه ترد ، حفره ای و آبدار است. عملکرد این رقم نسبتاً زیاد است و حساسیت آن به پسیل به اندازه رقم شکمیوا نیست.
میوه های این گلابی از شیرینی خاصی برخوردار نیستند ، اما به دلیل داشتن آبدار و تردی بسیار محبوب و مورد تقاضا هستند. میوه های رسیده زرد و جذاب خواهند بود.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی سیبری کلیک کنید

خرید نهال گلابی سانتا ماریا

 نهال گلابی سانتا ماریا نیمه سریع و نیمه سریع رشد می کند. میوه های گلابی سانتا ماریا اندازه متوسطی دارند ، دارای شکل مخروطی و پوستی قوی هستند ، می توان برای مدت طولانی در هوای سرد نگهداری کرد ، همچنین گلابی سانتا ماریا آبدار و خوشمزه است

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد گلابی سانتا ماریا کلیک کنید

خرید نهال گلابی دَوَچی

 این گلابی به نام دوچی از ترکیه آمده است. این گلابی (دوچی) دارای باغ های مدرن و بزرگی در بورسا است. او بسیار مورد تقاضا است. طعم گلابی شیرین با ماندگاری بالا ، پوست نازک و پوست زرد. با رنگ و ظاهر جذاب بهترین نوع گلابی به حساب می آید.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی دَوَچی کلیک کنید

خرید نهال گلابی دم کج

نهال های کج گلابی یکی از معروف ترین و پر کشت ترین انواع گلابی در جهان است.
اصل نهال گلابی کرج بود. اندازه گلابی بزرگ ، با یک تاج نسبتاً باز ، اندازه برگ کوچک و دمبرگ بلند است. داماکج در دو نوع با میوه های سبز و زرد دیده می شود و مطالعات نشانگرهای مولکولی رابطه بسیار نزدیک بین این دو نوع را نشان داده است.
پوست تنه گلابی خاکستری است و رگه های عمودی زیادی دارد. این رگه حتی در شاخه ها و شاخه های نسبتاً ضخیم درخت دیده می شود و همراه با سایر علائم ذکر شده ، یکی از مارکرهای مورفولوژیکی است که برای شناسایی این رقم استفاده می شود. دم میوه بسیار طولانی است و وقتی اندازه میوه بیشتر و سنگین می شود ، دم میوه خم می شود و به همین دلیل به این نوع Demakj می گویند. اندازه میوه نهایی ، به استثنای ژنوتیپ های گلابی وحشی ، که بعضی اوقات میوه های بسیار ریز تولید می کند ، کوچک است. میوه های این رقم نیز به قهوه ای شدن داخلی بسیار حساس هستند و گاهی حتی روی درخت ، قسمتهای داخلی میوه قهوه ای تا سیاه است. خواهد بود.
نهال گلابی مایل دارای رشد متوسط ​​تا کم برگ است ، اما آسیب برگ محدودی دارد که بسیار کمتر از شاه میوه یا دوشس است. خیلی حساس به آتش سوزی نیست. گلابی های کج نیز زود شکوفا می شوند و نسبتاً به کلروز آهن حساس هستند.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی دم کج کلیک کنید

خرید نهال گلابی درگزی

نهال گلابی درگی یک پایه رویشی اصلاح شده از یک درخت برگریز است که به دلیل میوه های درخشان ، معطر و معطر طرفداران زیادی دارد. نهال گلابی اصلاح شده درگزی را می توان در مناطق سرد ، نیمه مایع ، کوهستانی و معتدل کاشت و نکته مهم هنگام کاشت گلابی درگز این است که قطر و عمق سوراخ های کاشت نهال گلابی درگزی حداقل 80 * 80 * 80 در نظر گرفته شود. در دنیا ، نهال گلابی درگازی به عنوان یک پایه رویشی اصلاح شده از انواع تجاری در نظر گرفته می شود و مقدار محصولات گلابی تجاری درگازی به ازای هر کیلوگرم حدود 80 عدد است. * 3 و مستطیل 3.5 * 3 در صورت زمین مسطح و مناطق بادگیر. از ویژگیهای متمایز بهترین نهالهای گلابی پیوندی ، دیرگل بودن و مقاومت نسبتاً خوب نسبت به یخبندان بهاری است. لازم به ذکر است که میوه درخت شلیل یک پایه رویشی تغییر یافته جانبی است و برای باردهی مطلوب حفظ می شود. از گرده افشانی مناسب استفاده کرد.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی درگزی کلیک کنید

خرید نهال گلابی جنگلی

 منشا نهال گلابی جنگلی ایران است. در برابر سرما 30 تا 35 درجه زیر صفر مقاوم است و خشکی را به خوبی تحمل می کند. برداشت در اکتبر آغاز می شود. اندازه این گلابی کوچک ، زرد ، آبدار ، طعم شیرین است. این گلابی را می توان به مدت 6 ماه نگهداری کرد.
گلابی وحشی انواع مختلفی دارد. در اصل از آسیای غربی و اروپای شرقی است. آنها می توانند تا 17 متر رشد کنند. رشد این گیاه برگریز به نگهداری کمی نیاز دارد. بعضی از گلابی ها فقط در معرض سرما هستند. بهتر است قبل از رسیدن میوه ها از درخت برداشت شوند. گلهای آن همزمان با برگها رشد می کنند. میوه های درخت شیرین و آبدار هستند و شکل ظاهری آنها از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی جنگلی کلیک کنید

خرید نهال گلابی پیرودوارف - پایه کوتاه

 نهال گلابی پایه پیرودوارف
مقاوم در برابر آتشک است
این باعث ایجاد بسیاری از پاهای کوتاه و امکان باغ های بسیار انبوه می شود.
راحتی چیدن میوه و سایر کارهای کشاورزی
در برابر سرمای زمستان بسیار مقاوم است
سازگاری خوب با انواع ارقام گلابی.
همان اندازه میوه
Optimal پیرودوارف - گلابی کوتاه پایه

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی پیرودوارف کلیک کنید

خرید نهال گلابی پرتقالی - ناشی

 نهال گلابی ناشی (پرتقالی) برخلاف ارقام شناخته شده گلابی بسیار آبکی است و پس از برداشت تا مدت ها رنگ و طراوت خود را حفظ می کند. این نوع گلابی که ناشی یا پرتغالی است مانند نارنجی شکل است و حتی گلابی سیب نیز نامیده می شود.
گلابی ناشی (پرتقالی) برخلاف ارقام شناخته شده گلابی بسیار آبکی است و پس از برداشت تا مدت ها رنگ و طراوت خود را حفظ می کند.
این نوع گلابی به شکل نارنجی است و حتی به دلیل شباهت آن به درختان سیب گلابی سیب نامیده می شود و از نظر ظاهری با میوه های دیگر متفاوت است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی پرتقالی کلیک کنید

خرید نهال گلابی بیروتی - بارتلت

 منشا نهال گلابی بیروتی -بارتلت ، مانند انواع فلسطینی ، ناشناخته است. نهال گلابی بیروتی -بارتلت یکی از ارقام مطلوب و مقاوم در برابر آتش است که متأسفانه به دلیل میوه های مشابه در مهد کودک ها با لوئیزبون اشتباه گرفته می شود و لوئیزبون به اشتباه بیروتی عرضه می شود. خوشبختانه لولیزبون یکی از بهترین انواع وارداتی است و عرضه اشتباه فقط مانعی برای تنوع آن به وجود می آید اما از نظر کیفیت و مقاومت در برابر آتش یکی از ارقام مورد نظر است. برخلاف لوئیزبون ، این رقم دارای یک تاج کاملاً باز است که کمی دیرتر از بیروتی ، که یک رقم نسبتاً زودرس است ، آماده برداشت خواهد شد.
اصولاً زمان رسیدن بیروتی بین انواع اولیه و تابستانی است. این رقم در برخی از باغهای قدیمی وجود دارد که قبل از مداخله رقم تاسیس شده بودند. میوه آن به رنگ سبز زیتونی با لبهای صورتی و بافتی سفید نرم است. شاید رنگ سبز مات این نوع به خودی خود بهترین شاخص برای تشخیص آن از انواع لوئیزبون باشد. هیچ سلول سنگی در بافت میوه وجود ندارد و در یک میوه رسیده بسیار شیرین و آبدار است. اندازه برگ این رقم متوسط ​​و شکل کلی درخت تا حدودی شبیه شاه میوه است. مقاومت در برابر آتش در این رقم مطلوب است ، اما حساسیت به بیماری منتقله از برگ بسیار زیاد نیست ، میوه شکل بیضوی دارد و جوانه ها در انتهای جوانه های میوه در مرحله رشد میوه می ریزند.
نهال گلابی بیروتی -بارتلت ماندگاری بیروتی نسبت به سایر ارقام اولیه مانند لوئیزبنف ، حفره Giffard و حفره Giffard ماندگاری بهتری دارد و در صورت مشاهده زمان مناسب برداشت می تواند برای چندین هفته در یخچال نگهداری شود. عملکرد این رقم مطلوب است و عملکرد متوسط ​​سالانه دارد و قبل از رسیدن میوه ها کمی ریزش می کنند.
این شاخص به کلروز آهن نیز بسیار حساس نیست.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی بیروتی کلیک کنید

خرید نهال گلابی آنجو - پوست قرمز

گلابی یا پوست قرمز آنجو نام: گلابی آنجو - پوست قرمز مبدا: ایران زمان رسیدن میوه: اواخر سپتامبر عمر اقتصادی: 30 سال پایه: گلابی بذر تحمل به خشکی: نیمه تحمل به سرما زمستان: -25c تا -28c

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی آنجو کلیک کنید

خرید نهال گلابی اسپادانا

نهال گلابی اسپادانا یکی از انواع درخت گلابی است که نهال اولیه محسوب می شود. گلابی اسپادانا زودتر از گلابی های دیگر شکوفا می شود. نهال گلابی اسپادانا مقاوم در برابر سرما نیست و بیشتر مناسب مناطق گرمسیری است. نهال گلابی اسپادانا یکی از نهال هاست. این اوراق قرضه ای است که به مدت یک و دو سال در بازار موجود است. منشا اصلی گلابی اسپادانا چین است ، این درخت گلابی خشکی را به خوبی تحمل می کند.
میوه های این رقم به شکل گلابی است و میوه های نارس آن نسبتاً سنگی اما نرم و شیرین کاملا رسیده و می ریزند. درخت به صورت قائم ، بدون یکساله ، با سن متوسط ​​تا بسیار حاصلخیز است. میزان باردهی به گونه ای است که شاخه ها اغلب تحت تنش شکسته می شوند ، میوه رسیده آن به رنگ خاکستری مایل به سبز است و میوه آن دارای لکه های صورتی تا قرمز است که با رسیدن میوه پررنگ می شود. در بحری این لکه چنان گسترده و پررنگ می شود که تشخیص میوه این رقم از سایر انواع گلابی تجاری دشوار خواهد بود. علاوه بر این ، کاسبرگ ها ناپایدار بوده و پس از مدتی ریزش می کنند. این واریته به همراه سه رقم Cauchia ، لوئیزبون و بیروت شباهت های قابل توجهی با یکدیگر دارند ، در حالی که از انواع دیگر بسیار مشابه نیز بعضاً به عنوان گونه های اولیه Espadona یا Cauchia یاد می شود که به هیچ وجه پایه علمی ندارند و باعث تداخل بین انواع و صدور شناسه ها می شوند. نهال اشتباه است.
زمان رسیدن اسپادونا نیمه دوم سپتامبر است ، اما اگر هدف خوردن محصولات تازه از بازار است ، می توانید آنها را تا اوایل ماه اکتبر روی درخت بگذارید تا کاملاً رسیده و شیرین شوند. این رقم نیز مانند رقم گلابی درگزی نسبتاً زود شکوفا می شود و در صورت بروز اواخر یخبندان بهاره باعث کاهش باردهی و تشکیل میوه روی درخت می شود. ظرفیت ذخیره سازی در این شاخص نسبتاً خوب است و در صورت برداشت زودرس می توان آن را برای چندین ماه ذخیره کرد. درخت به دلیل کمبود آهن در برابر کلروز بسیار مقاوم است و نسبتاً به کرم برگ مقاوم است. این رقم همچنین سازگاری بسیار خوبی با سایر پایه های گلابی ، از جمله Queens A و پایه زالزالک نشان داد. یک ترکیب پیوند Spodona بر اساس Queens A از نظر میزان رشد ، اندازه نهایی درخت ، باردهی زودرس و اندازه میوه بسیار مطلوب است و توصیه می شود ، اما به دلیل مسئله حساسیت پایه های کوئینز به پوسیدگی تاج ، باید اقدامات لازم برای جلوگیری از این امر انجام شود. این تنوع همچنین در صورت ترکیب با پایه Roller بسیار کم است و به نظر می رسد یکی از بهترین ترکیبات تجربی (همراه با پایه Queens C) برای ایجاد باغات گلابی فوق العاده متراکم باشد. این رقم همچنین دارای ساختار رشد بسیار مطلوب مبتنی بر پیرودوارف است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال گلابی اسپادانا کلیک کنید


از گلابی بیشتر بدانید

تاریخ گلابی:
گلابی هایی که امروزه کشت می شوند از گونه های وحشی آن ناشی می شوند. به گفته محققان ، گونه های گلابی وحشی در مناطق مختلف اروپای غربی تا آسیای شرقی پراکنده شده اند. نام علمی آن pyrus communis است که از خانواده Rosaceae است. برگها گرد گلهای سفید در انتهای گل آذین و گل آذین است ، میوه ها کروی هستند. یک گل آذین گلابی دارای هفت یا هشت گل و تعداد بی نهایت است که در آن اولین گل های جانبی یا جانبی باز می شوند و آخرین گل های انتهایی باز می شوند. تمایز در گلابی تقریباً 60 روز پس از شکوفایی کامل رخ می دهد. جوانه های گل از 2 سال به بالا در انتهای شاخه ها و اسپورهای کوتاه تشکیل می شوند. ارقام مختلف و مختلفی در جهان امروز وجود دارد که 16 مورد از آنها در نهالستان پیام سبز تالش کشت می شوند.
شرایط مناسب برای پرورش گلابی و خوجا: گلابی درختی است که در مناطق مختلف ایران از استپ های مرطوب و نیمه مرطوب تا خشک ، نیمه خشک و سرد کاشته می شود.سیر مورد نیاز برای اکثر انواع بین 600 تا 1500 ساعت و دمای زیر 7 درجه سانتیگراد است. ج- گلهای گلابی بعد از میوه های سنگی باز می شوند ، بنابراین خطر سرمازدگی در این درخت بسیار کمتر است. گلابی در زمستان تا 25- درجه سانتیگراد را تحمل می کند ، اما گلها در -1 درجه سانتیگراد آسیب می بینند.
تقاضای آب گلابی متوسط ​​است ، شرایط نامطلوب رطوبت را تحمل می کند. خاکهای رسی شنی و عمیق با خاک قابل نفوذ برای پرورش گلابی مناسب است. خاکهای سنگین و خاکهایی با PH بالاتر از 7.5 و آهکی برای این گیاه مناسب نیستند. از آنجا که استانهای شمالی کشور در دشتهای تا ارتفاع 1200 متری قرار دارند ، امکان پرورش و توسعه باغات گلابی و هوجا از جمله انواع پاییزه در نوع خود بی نظیر است و می تواند در تأمین میوه های کشور که در استان های دیگر کمتر است کمک شایانی کند. ممکن است.

تولید مثل گلابی:
1- تولید پایه: پایه های مناسب برای پرورش گلابی شامل گلابی وحشی ، زالزالک و بچ می باشد. با توجه به اینکه پایه زالزالک به کندی رشد می کند و به دلیل رشد سریع گلابی ، گاهی اوقات پس از پیوند ، به دلیل ناسازگاری بین پایه و پیوندک در حین رشد ، بیشترین تکثیر پایه گلابی ، گلابی وحشی است.
الف - تکثیر گلابی وحشی: به طور کلی از سه طریق قلمه ، بذر و قلمه ازدیاد می شود ، متداول ترین روش تکثیر بذر است.
گلابی وحشی: این گلابی بسیار ریز و محکم است و در پالپ آن به اصطلاح سنگریزه های گوشتی وجود دارد که در زیر دندان احساس می شود. بذرهای زیادی وجود دارد ، این درخت خار دار به ارتفاع 20 تا 30 متر با شاخه های زیاد بدون مو و تنه شیاردار و همچنین رنگ خاکستری تیره است (از این پایه در خاک های خشک و آهکی رشد می کند). آنها اجسام بزرگی تولید می کنند و رشد رویشی این درختان که به دلیل توانایی ریشه های آنها در جذب مقادیر زیادی نیتروژن است ، باعث تاخیر در تولید محصول روی درختان پیوند شده روی این پایه ها می شود.

ب- تکثیر زالزالک: ازدیاد این گیاه نیز به دو روش انجام می شود: روش اول تکثیر با قلمه های نیمه چوبی ، روش دوم به روش بذر است که همچنین متداول ترین روش تکثیر است.

زالزالک: سیستم ریشه آن عمیق است ، سرعت رشد آن متوسط ​​است ، سرما را به خوبی تحمل می کند ، اما خشکی و گرمای بیش از حد را تحمل نمی کند. این گیاه در مناطق ساحلی رشد می کند ، اما میوه و رنگ های روشن پاییزی نمی دهد. خاکهای لومی سبک ، ماسه غنی با زهکشی خوب و خاک آهکی را ترجیح می دهد. همچنین خاک های قلیایی و خشک را به خوبی تحمل می کند. (از این پایه در خاکهای سنگی استفاده می شود) زالزالک نسبتاً غلیظی که در سال اول در مناطق معتدل دارای قابلیت سبز است زیاد نیست ، اما در مناطق با زمستان سرد در ایران امکان محوطه سازی در سال اول وجود دارد. از ریشه زالزالک می توان به عنوان پایه کوتوله درختان گلابی ، به ویژه در خاک های آهکی استفاده کرد.
ج- تکثیر اصلی: می توان از طریق قلمه ، قلمه ، در حالت استراحت تکثیر کرد ، متداول ترین روش تکثیر بذر است.
به: خاکهای رسی و شنی نیمه سنگین برای رشد درختان مناسب است. خاک های آهکی باعث جذب ناکافی آهن و زردی می شوند که در خاک های سنگین و زهکشی شده نیز مشاهده می شود. راش نسبت به سایر توت ها در برابر شوری خاک و آب مقاوم است. تا حدی مقاوم در برابر خشکسالی است. (در خاکهای تخلیه شده از این پایه برای ساخت باغهای گلابی استفاده می شود.) امروزه هنگام رشد درختان کوتوله و متوسط ​​، از پایه برای پیوند گلابی استفاده می شود. و عمر آنها کوتاهتر از پایه های گلابی است. اکثر گلابی ها عادت به بار دادن و میوه دادن هر ساله را ندارند ، اما گیاهان مقاوم (نهال) که پس از یک سال تولید به بوته پیوند زده می شوند ، تمایل چندانی به گلدهی ندارند.

2- تهیه بستر کاشت برای قلمه زدن بذرها و قلمه ها:
در اوایل ژانویه برای تخلیه و جلوگیری از غرقابی باید بذرها را در قطعه های طولی با کف ماسه 6/0 سانتی متر تا عمق 10 سانتی متر کاشت. اندازه از 15 تا 20 سانتی متر ترکیب شده و سطح بعدی با همان سطحی که بذرها روی آن قرار می گیرند ، که از شن و ماسه گازدار تشکیل شده است پاشیده می شود (بذرها با فاصله 2 تا 3 سانتی متر کاشته می شوند). پس از کاشت ، 2-1 سانتی متر ماسه بادی + هوموس + خاک برگ بر روی بذرها ریخته می شود و با آبیاری ملایم ، عملیات کاشت برای چسباندن بذرها به بستر باغ و هوای سوراخ ها انجام می شود. (شکل 1) و در زمستان آینده حرکت کنید.
توجه: می توان بذرها را از ابتدا روی قطعه های طولی کاشت تا فاصله بین هر ردیف 40 تا 50 سانتی متر و فاصله بذرها در هر ردیف 10 سانتی متر باشد ، به این ترتیب عملیات پیوند به راحتی انجام می شود (این روش لازم نیست به قطعه دوم انتقال دهید)

برای کاشت توسط قلمه ها در همان قطعه ها ، قلمه ها را از شاخه های درختان برگریز به قطر 1 تا 2 سانتی متر و ارتفاع 10 تا 15 سانتی متر می گیرید ، سپس در ردیف های طولانی با فاصله 40 سانتی متر از هر ردیف و با فاصله هر کدام قرار می دهید. قلمه ها به ابعاد 10 سانتی متر با زاویه 45 درجه کاشته می شوند ، قلمه ها با چسب پیوند پوشانده می شوند و می توان آنها را جابجا و پیوند زمستان سال آینده داد.
3- انتقال به خزانه دوم: بذرها و قلمه ها پس از کاشت و جوانه زنی در زمستان دوم به انبار (گلدان) دوم منتقل می شوند و پس از مقاومت در برابر سرما و رسیدن به قطر 2-3 سانتی متر ، آماده پیوند می شوند. ترکیب خاک این گلدان ها شن و ماسه باد ، کود پوسیده یا تفاله چای و خاک هوموس است که در نسبت 1: 3 ترکیب می شود.
توجه: برای قلمه های کاشته شده در فواصل منظم ، می توان آنها را به همان انبار اصلی پیوند زد و سپس بعد از یک سال یا به محل اصلی کاشت نهال منتقل کرد و یا در گلدان برای استفاده در بهار یا پاییز استفاده کرد.
4- پیوند: در درختان گلابی غالباً فرآیند تولید مثل و تولید مثل با استفاده از پایه های ذکر شده به صورت غیرجنسی (پیوند) انجام می شود و در طی این عمل درخت بارور گلابی تشکیل می شود. از رایج ترین پیوندهای انجام شده در این پایه ها پیوند اسکنه ای است که در زمستان از اوایل فوریه تا اواخر مارس و پیوند پوست در تابستان از اوایل ماه اوت تا اواسط سپتامبر استفاده می شود.
در روش پیوند اسکنه ای ، پایه و پیوند می توانند از یک قطر باشند یا پیوند می تواند نازک تر باشد. پیوندک باید حدود 8 سانتی متر طول داشته باشد ، حداقل یک جوانه داشته باشد و برش باید نزدیک جوانه باشد. وقتی گیاه در حالت استراحت است ، پیوند از شاخه یک ساله برداشته می شود. روش بریدن پایه ، ایجاد شکاف عمودی 5 سانتی متر در قطر سطح برش و قرار دادن یک قلمه با ته یک گوه در کناره ها است. به طوری که ورقه های میکروبی پایه و پیوندک روی هم قرار گرفته اند. در این روش باید محل پیوندک و قسمت بالایی آن برای پیوند با چسب پوشانده شود تا آفات و بیماری ها به داخل قاعده و پیوندک نفوذ نکنند و همچنین رطوبت را از دست ندهند.

در روش پیوند پوست ، کلیه همراه با بخشی از پوست شاخه جدا می شود که بسیار ساده و کاربردی است. برای برش جوانه ، ابتدا جوانه را با چاقو از فاصله دو سانتی متری علامت گذاری کرده و سپس چاقو را از همان نقطه وارد پوست کرده و با احتیاط آن را به علامت زیر جوانه ببرید تا مقداری چوب به همراه جوانه بریده شود. ... شاخکهای گرفته شده برای تهیه پیوندک را در کیسه های کنف مرطوب قرار می دهند تا رطوبت خود را از دست ندهند و در پایه لازم است حدود 10-20 سانتی متر از سطح خاک تمیز شود. سپس با استفاده از چاقوی پیوند در دو ضلع شرقی و جنوبی ساقه ، دو برش ایجاد کنید ، یکی افقی و دیگری عمودی ، و برش دهید تا خط برش افقی به دو قسمت مساوی تقسیم شود ، به طوری که بعد از عمل برش ، به شکل T برعکس شود. وارد شدن پس از برش با نوک چاقوی پیوند پوست ، دو شکاف عمودی موجود در پایه را که به شکل T وارونه هستند ، با دقت از درخت جدا کنید. پیوند در ابتدای برش از زیر به داخل برش قرار می گیرد و با احتیاط داخل برش افقی قرار می گیرد و مقدار اضافی آن برداشته می شود. وقتی پیوند در پایه قرار گرفت ، باید از آن با نوار نایلونی یا چسب باغ استفاده شود تا پیوند بسته شود و از آن محافظت شود.
بیست تا بیست و پنج روز پس از پیوند پیوندک با پوست ، نوار پلاستیکی را باز می کنیم و در ماه مارس پایه را 2-5 سانتی متر از بالای محل پیوند می دهیم.

چند نکته برای پیوند دادن
ج: چاقوی پیوند باید کاملا تمیز ، ضد عفونی و تیز باشد تا بتوان برشهای صاف ایجاد کرد. ب: جوانه مورد نظر در جای خود قرار دارد ، اما پایه واقع در جعبه انتظار یا در خاک پایه رشد می کند. الف: تهیه و انتخاب بستر مورد نظر D: انتخاب پیوندک و برش با توجه به نوع پیوند و: قرار دادن پیوندک روی بستر آماده شده: بستن محل پیوند: استفاده از ترکیبات محافظ مانند چسب:
5- برداشتن شاخه های جانبی: مسئله مهم پس از پیوند و در طی رشد و نمو و فعالیت پیوند جلوگیری از رشد کلیه های دیگر در زیر و بالای محل پیوند روی پایه است. بنابراین ، همه آنها را با یک چاقوی تیز یا قیچی بردارید. پس از برش این قطعات و سایر نقاط برش ، باید چسب زده شود.
4- احداث باغ:
A: تهیه نقشه و زمین:
ب: ایجاد سوراخ: عرض و عمق سوراخ کاشت به عمق و اندازه ریشه گیاهچه و نوع خاک بستگی دارد. اگر خاک از بافت متوسطی برخوردار باشد ، عمق سوراخ کمی بیشتر از طول ریشه در نظر گرفته می شود و عرض سوراخ حداقل دو برابر محیط ریشه گیاهچه است. اگر خاک سخت و متراکم باشد ، عمق سوراخ کاشت بیشتر در نظر گرفته می شود. اما اگر عمق و عرض سوراخ خیلی بزرگ در نظر گرفته شود ، نهال ها بعد از آبیاری به شدت افت می کنند. اگر تاج یک نهال در خاک بیفتد ، احتمال پوسیدگی و عفونت با بیماری های قارچی افزایش می یابد.
الف: کاشت: عمق کاشت باید به گونه ای باشد که پیوندک (محل پیوند) حداقل 5-8 سانتی متر از سطح خاک باشد ، به طوری که گیاه در قسمت بالای پیوند ریشه نداشته باشد ، که می تواند اثر پایین آمدن پایه و درخت (به عنوان مثال تاج آن) را خنثی کند واقع در اعماق خاک) ، که به اصطلاح باعث خفگی می شود. از افزودن کودهای شیمیایی یا دامی به سوراخ کاشت باید خودداری شود زیرا باعث سوختن ریشه جوان نهال می شود. در بعضی از خاک ها توصیه می شود از مقدار کمی کود گاوی کاملاً پوسیده مخلوط با خاک در ته گودال استفاده کنید. در مکانهایی که باد به طور منظم می وزد ، شاخه ها باید رو به باد باشند تا از شکستگی گیاه در اثر فشار باد جلوگیری شود.

به دلیل روش سنتی کاشت نهال گلابی در گلدان و زمین (خزانه دوم) ، روش انتقال و رشد در زمین اصلی یا باغ نیز متفاوت است. در مورد نهال گلدان ، می توانید آنها را در هر زمان از سال در باغچه بکارید ، اما بهتر است این کار را در دوره رکود گیاهان (در زمستان) انجام دهید. نهالهایی که در زمین (خزانه دوم) رشد می کنند معمولاً از اوایل ماه نوامبر تا مارس از زمین خارج می شوند و سپس به قطعه اصلی (باغ) منتقل می شوند. هنگام کاشت نهال در منطقه اصلی ، هرس متعادل ریشه و تاج به طور قابل توجهی روی رشد مطلوب گیاه در سالهای بعد تأثیر می گذارد.
د: ایجاد سرپناه و سرپرست: هنگام کاشت نهال ، قیم در کنار نهال قرار دهید. به طور معمول طول این محافظ حداکثر 2 متر است و سطح مقطع آن می تواند مربع ، مستطیل یا مدور باشد. در زمین با فاصله حدود 50 سانتی متر از نگهبان قرار می گیرد. در درختان کوتوله یا نیمه کوتوله ، طول محافظ معمولاً از 2 متر بیشتر نیست. پس از کاشت نهال ، باید خاک کافی در سوراخ ریخته ، و سپس آن را با پاها یا پشت بیل بزنید. هیچ محفظه ای از هوا در اطراف ریشه ها باقی نمانده و نشست خاک ناشی از آبیاری به حداقل می رسد ، که باعث غرق شدن نهال ها می شود ، سپس نهال ها با استفاده از گیره های لاستیکی یا پلاستیکی به تکیه گاه متصل می شوند.
ه: آبیاری: نهال ها باید بلافاصله پس از کاشت آبیاری شوند. در غیر اینصورت ، به اصطلاح ، درصد نهال هایی که برداشت نمی شوند ، باید دوباره کاشته یا پیوند شوند.
هرس: (شکل گیری صحیح و شکل گیری طوقه) گلابی ها مانند درختان سیب را می توان به اشکال مختلف گرد یا پهن و همچنین کوتوله و بلند پرورش داد. از جمله اشکال مختلف کشت شده می توان به شکل فوزیفرم و فن با شاخه های عمودی ، فن با شاخه های افقی ، فنجان ها و انواع کاسه ها اشاره کرد. از پایه های دانه های گلابی برای تولید درختان بلند استفاده می شود که طول آنها به طور معمول از 1.60 تا 1.80 متر است. به طور کلی می توان گفت که این نوع درخت کروی بلند و متوسط ​​هنوز هم در اکثر کشورهای جهان کشت می شود. این گونه درختان در برابر سرما مقاومت بیشتری دارند ، اما به دلیل باردهی دیررس این درختان و بهره وری پایین آنها در واحد سطح از نظر اقتصادی ضرر ندارند. به همین دلیل ، در بسیاری از کشورهای اروپایی ، و همچنین ایالات متحده آمریکا ، از اشکال گسترده و کوتوله و اخیراً از فرم های داربست نیز استفاده می شود. در بعضی از باغ ها که گلابی به عنوان تزئین دیوار پرورش می یابد ، می توان از انواع مختلف پالت ، چتر و طناب استفاده کرد. معمولاً برخی از انواع گلابی به صورت عمودی رشد می کنند و شکل طبیعی آن درخت مخروطی است و شاخه های کناری آن نیز کم و بیش به صورت عمودی رشد می کنند. برای حل این مشکل از انواع مختلف اهرم جداسازی استفاده می شود.