خرید نهال هلو ، فروش نهال هلو ، قیمت نهال هلو ، نهالستان هلو

09143819321

خرید نهال هلو

خرید نهال هلو سبز

 قدرت رشد نهال هلو سبز بالا است.

زمان رسیدن این هلو مردادماه می باشد

شکل میوه درخت هلو سبز گرد،پرزدار

رنگ پوست نهال هلو سبز نسبتا سبز با لکه های قرمز

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو سبز کلیک کنید

خرید نهال هلو انجیری زود رس

 هلو انجیری زعفرانی جدید ترین و بهترین هلو با حداکثرمشتری در کشور می باشد .هر رقم هلو ویژگی های مخصوص خود ˛ معایب و محاسن ی دارد که انها را از یکدیگر جدا میکند .رقم هلو انجیری دارای گونه های متفاوتی است که گونه زعفرانی از طریق مهندسی ژنتیک و اصلاح نباتات از راه کشت بوجود امده است . این رقم هلو انجیری ظاهری بسیار زیبا به رنگ زعفران دارد و ویژگی اصلی و مهم ان ماندگاری زیاد میوه در گرمای تابستان است .

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو انجیری زود رس کلیک کنید

خرید نهال هلو انجیری زعفرانی

هلو با زعفران بهترین هلو در بین هلوهای انجیر است. این هلو طعمی بسیار جالب ، جذاب و آبدار دارد ، دارای 80٪ رنگ زرد زعفران و گوشت میوه ای زرد روشن با طعمی فوق العاده است که از ویژگی فوق العاده ای برخوردار است. این می تواند همه را به خود جلب کند ، درخت گسترده و بسیار قوی رشد می کند و بهترین فصل برای کاشت این هلو پاییز است. این رقم در دو نوع وجود دارد: یک انجیر زعفرانی زودرس و یک نوع دیر رسیدن.
نام: هلو ، انجیر ، زعفران
میهن: ایران
رنگ میوه: زرد زعفرانی
نوع مصرف: صادرات
سودآوری: 2 سال
پایه: هلو
برداشت زودرس: برج 4
برداشت آخر: برج 6
ماندگاری: 2 ماه در یخچال.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو انجیری زعفرانی کلیک کنید

خرید نهال هلو گلدن کوئین

عنوان: نهال هلو گلدن کویین . کشور مبدا: کشور چین..عمر نهال: 20 سال. زمان رسیدن نهال: اوایل تیر. مقاومت در برابر خشکسالی: متوسط. مقاومت در برابر سرما: از 30 تا 25 گرم. پایه: هلو - آلو وحشی GN-GF. رنگ میوه: زرد روشن. بهره وری: از سال دوم. فاصله کاشت: 3 * 3. آبیاری: 10 لیتر در هفته. ذخیره سازی 2 ماهه. نوع مصرف: تازه. توضیح: رنگ این گوشت زعفران است و بسیار قابل فروش است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو گلدن کویین کلیک کنید

خرید نهال هلو گرین

منبع نهال هلو سبز یا پاییزه کشور چین است. این رقم در برابر سرما 25 تا 30 درجه سانتیگراد زیر صفر و مقاوم به نیمه خشکی مقاوم است. نهال های این گونه در فاصله 3 * 3 از یکدیگر کاشته می شوند ، اساس آنها GF-GN-آلو وحشی-هلو است و شما باید 10 لیتر آب در هفته آبیاری کنید. این نوع درخت از سال دوم پس از کاشت میوه می دهد و عمر اقتصادی آن 20 سال است. میوه ها در اواسط پاییز ، سبز با گونه های قرمز رسیده می شوند. این هلو معمولاً تازه مصرف می شود و می توان آن را به مدت 2 ماه نگهداری کرد.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو گرین کلیک کنید

خرید نهال هلو کاظمی

 مبدا نهال هلو کاظمی کشور چین است. این رقم از سال دوم پس از کاشت به بار می نشیند ، عمر اقتصادی 20 سال است. نهال های این گونه در فاصله 3 * 3 از یکدیگر کاشته می شوند ، اساس آنها GF-GN-آلو وحشی-هلو است و شما باید 10 لیتر آب در هفته آبیاری کنید. این درخت می تواند 25 تا 30 درجه سرما را تحمل کند و نسبت به نیمه خشکی مقاوم است. میوه های این درخت در اواسط ماه اوت رسیده است. این هلو زرد مایل به قرمز متوسط ​​تا بزرگ توسط گوشت و هسته های زرد تقسیم می شود. این نوع معمولاً به صورت تازه یا در تولید کمپوت استفاده می شود و می توان آن را به مدت 3 ماه نگهداری کرد.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو کاظمی کلیک کنید

خرید نهال هلو سرخ ابی

 هلو سرخ ابی نوعی هلو است که می تواند با آب و هوای مختلف سازگار شود پوست متوسط ​​، گرد و به رنگ صورتی است. این هلو از ماندگاری خوب و طعم بسیار خوبی برخوردار است. اعتقاد بر این بود که میهن هلو قرمز و آبی ایران است و میوه های آن صورتی و گوشت آن قرمز با قدرت بالا با میوه های بزرگ و بسیار سالم است.
نام میوه: هلو سرخابی
ایران
رنگ میوه: صورتی گرم
نوع مصرف: صادرات
در حال بارگذاری: از سال دوم
پایه: هلو
توجه: اواسط ماه اوت
ماندگاری: 2 ماه در یک خانه سرد.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو سرخ آبی کلیک کنید

خرید نهال هلو زعفرانی زود رس

 نام: هلو زعفران رسیده زودرس. زندگی خانگی: 20 سال. زمان ورود: اوایل تیر. مقاومت در برابر خشکسالی: نیمه متحمل. مقاومت در برابر سرما: از 25 تا 30. پایه: هلو آلو وحشی. رنگ میوه: زرد زعفرانی. بهره وری: از سال دوم. فاصله کاشت: 3 * 3. آبیاری: 10 لیتر در هفته. نوع مصرف: تازه.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو زعفرانی زود رس کلیک کنید

خرید نهال هلو رد تاپ

  نهال هلو قرمز نوعی درخت هلو است ، میوه این نهال قرمزتر از سایر هلو است. خاستگاه اصلی آن کالیفرنیا است. نهالستان نهال هلو قرمز را پرورش می دهد و می فروشد. میوه این نهال قرمز و دارای رگهای سفید است. اواخر ماه ژوئن می رسد و برای مناطق گرمسیری مناسب است. مغز آن از میوه جدا شده و پوستی نسبتاً سخت دارد. یکی از میوه هایی که به شدت با هلو ارتباط دارد شلیل است. ارتباط بین شلیل و هلو به گونه ای است که در واقع بعضی اوقات محصولات هلو حاوی مقادیر کمی شلیل و بالعکس است. شلیل در واقع هلو با ژن مغلوب است که میوه های بدون مو تولید می کند. آمار جهانی نشان می دهد هلو از نظر طعم محبوب ترین میوه در جهان است. درخت هلو دارای سه نوع شاخه ساده ، پیچیده و کاذب است. شاخه های ساده فقط جوانه های رویشی می دهند. یک شاخه پیچیده ، یک جوانه جوانه زا و تولید مثل و همچنین یک شاخه کاذب در امتداد شاخه جوانه و در نوک جوانه رویشی تولید می کند که در هنگام هرس برداشته می شود. جوانه های گل هلو ساده است و در کنار شاخه های یک ساله شکل می گیرد.) هلو قرمز بالا مانند همه میوه ها ، خاصیت ادرار آور و ملین دارد. هلو دارای فیبر نرم و کاملاً قابل هضم است. هلو یک میوه نسبتاً کم اسید است. هضم شکر و نشاسته آن آسان است و معده به راحتی از عهده آن برمی آید. هلو سرشار از ویتامین های مختلف به ویژه ویتامین های 1 ، 2 و A است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو ردتاپ کلیک کنید

خرید نهال هلو خونی

این گونه نمونه ای از هلوهایی است که 100٪ قرمز خون و میوه های همسایه آنها قرمز و زنده است. رنگ گل سرخ و شفاف است. پوست میوه خون است و می توان آن را در هر جایی کاشت. و این میوه بسیار مقاوم و مقاوم در برابر ترک است. این میوه دارای ساختاری کاملاً محکم و کاملاً گرد است. این رقم طعم عالی دارد و میوه های قابل فروش تولید می کند.
نام: هلو خونین
ایران
بهره وری: از سال دوم
پایه: شفتالو
نوع مصرف: غذای صادراتی و تازه
پایه: آلو و شفتالو
برداشت: پایان ماه اوت.
تاریخ انقضا: یک ماه.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو خونی کلیک کنید

خرید نهال هلو جی اچ هیل

این رقم نهال هلو جی اچ هیل رشد کم تا متوسط ​​دارد و در مقایسه با بسیاری از گونه های دیگر هلو شاخه و برگ زیادی تولید نمی کند. مبدا و مکان این رقم هلو جی اچ هیل آمریکاست. جی اچ هیل میوه های بزرگ و نامتقارنی تولید می کند و یکی از ارقام پرمصرف و پرمحصول است. هلو جی اچ هیل دیر رسیده و در اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر می رسد. میوه های این رقم گرد است و با پوست قرمز و تفاله زرد پوشانده شده است. در این شکل هسته از گوشت جدا شده است. این رقم به سرما بهار و تابستان مقاوم در برابر گرما حساس است. هلو های جی اچ هیل بسیار قابل حمل هستند.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو جی اچ هل کلیک کنید

خرید نهال هلو فرانسه پیش رس

 نهال هلو فرانسوی رسیده می شود
دارای قدرت متوسط ​​، رشد نیمه قائم و میوه های استاندارد است. این گونه دارای میوه های متوسط ​​و پوست میوه های قرمز و میوه های بسیار مقاوم است. می توان آن را ذخیره کرد زیرا بافت گوشت سخت است و این میوه یکی از قدیمی ترین میوه های محلی است. ظاهراً او 2000 سال پیش در چین بزرگ شده است.
نام: هلو رسیده فرانسوی
کشور: چین
نوع مصرف: صادرات
برداشت: پایان خرداد.
پایه: هلو
تاریخ انقضا: دو ماه.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو فرانسه پیش رس کلیک کنید

خرید نهال هلو انجیری مالکی

هلو مالکی از انواع هلو است که دارای درخت صاف ، قوی و حاصلخیزی است که در ماه آوریل شکوفه می دهد. میوه ها به رنگ زرد و از نظر اندازه بزرگ هستند. ایران بسیار کارآمد واکنش نشان می دهد ، پوستی سخت و هسته ای جداگانه دارد
نام: هلو آلیکی مالکی
کشور: ایران
نوع مصرف: انبارداری
برداشت: اواسط ماه اوت.
سودآوری: سال دوم
پایه: هلو
تاریخ انقضا: 1 ماه.
پایه هلو - آلو
رنگ زرد

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو انجیری مالکی کلیک کنید

خرید نهال هلو انجیری عسلی

 کشور مبدا: چین.
زندگی خانگی: 20 سال.
زمان ورود: پایان ژوئیه.
مقاومت در برابر خشکسالی: نیمه متحمل.
مقاومت در برابر سرما: از 30 تا c25.
پایه: GN-GF-آلو وحشی- شفتالو.
رنگ میوه: زرد.
بهره وری: از سال دوم.
فاصله کاشت: 3 * 3.
آبیاری: 10 لیتر در هفته.
ذخیره سازی 2 ماهه.
نوع مصرف: تازه.
توضیح: رنگ پالپ این رقم زرد با قوام محکم و معطر بسیار جابجا شده است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو انجیری عسلی کلیک کنید

خرید نهال هلو انجیری خونی

هلو انجیر خونی میوه ای است که از نظر بافت متراکم و از کیفیت بالایی برخوردار است و گلهای صورتی این درخت در اوایل بهار ، قبل از رویش برگها رشد می کنند و مغز گل به میوه آن می چسبد و این میوه قرمز است _ شیرین_و قوی و خوشمزه است.
نام: هلو انجیر
کشور: چین
نوع مصرف: تازه
برداشت: پایان ماه جولای.
سودآوری: سال اول
پایه: شفتالو و آلوئه ورا
تاریخ انقضا: یک ماه و نیم.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو انجیری خونی کلیک کنید

خرید نهال هلو انجیری پلنگی

هلو انجیری پلنگی رقمی دایره ای شکل ، زرد رنگ با عطر عالی و پوستی به شکل پلنگ است و مناسب ترین خاک برای رشد این هلو خاکهای لومی شنی است که باید 6-7 تا تمیز باشد. کوددهی و آبیاری مناسب. مناسب برای خاکهای شنی.
نام: هلو پلنگ
تولید کننده: چین
نوع مصرف: انبار
برداشت: اول اکتبر.
شروع به بار دادن کرد: در سن 2 سالگی.
پایه: هلو
تاریخ انقضا: 2 ماه.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو انجیری پلنگی کلیک کنید

خرید نهال هلو انجیری پاییزه

 این نهال هلو (انجیری پاییزه) پتانسیل رشد بالایی دارد و در مدت زمان کوتاهی شاخه ها و برگهای زیادی تولید می کند. میوه ها به شکل بشقاب ، اندازه متوسط ​​تا بزرگ هستند. عملکرد هلو انجیر در پاییز زیاد است و میوه ها در پایان ماه سپتامبر رسیده می شوند ، بنابراین این یکی از انواع دیررس هلو است. رنگ پوست این رقم سبز یا سبز مایل به زرد و رنگ گوشت آن زرد است. هسته هلو انجیر پاییزی چسبناک است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو انجیری پاییزه کلیک کنید

خرید نهال هلو دیر رس آلبرتا

نهال ساقه اصلاح شده هلو البرتا دیررس رویشی درختی برگریز است که به دلیل میوه های درخشان و معطر طرفداران بسیاری دارد. نهال اصلاح شده هلو البرتا دیررس بر اساس رویشی را می توان در مناطق نیمه سرد ، معتدل و کوهستانی کاشت و نکته مهم هنگام کاشت درختان هلو البرتا دیررس این است که قطر و عمق سوراخ های کاشت نهال هلو البرتا دیررس حداقل 80 x 80 80 80 باشد. نهال هلو البرتا دیررس اساس اصلاح شده است انواع تجاری رویشی در جهان ، و تعداد محصولات تجاری هلو البرتا دیررس در هر کیلوگرم حدود 10 است. فواصل کاشت بهترین نهال های هلو البرتا دیررس پیوندی 3 * 4 متر در زمین های غیر شیب دار و مسطح کاشته می شود ، و در مورد زمین های شیب دار و مناطق بادگیر این می تواند در قالب 3 * تغییر یابد مستطیل های 3 مربعی و 3 * 2.5. نهال هلو البرتا دیررس پیوندی با گلدهی دیررس و مقاومت در برابر یخ زدگی بهاره نسبتاً خوب مشخص می شود. شایان ذکر است که درخت شلیل پایه رویشی به صورت جانبی میوه می دهد و برای باردهی مطلوب توصیه می شود از انواع گردوی هلو البرتا دیررس مناسب برای گرده افشانی استفاده شود. ...

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو دیر رس آلبرتا کلیک کنید

خرید نهال هلو ۶۰ روزه

 نام: هلو 60 روزه
نهال هلو 60 روزه. این رقم اولین هلو در ایران است. از نام این هلو مشخص است که 60 روز پس از گلدهی محصولی تولید می کند. این یک پوست نازک است ، هنگام رسیدن ، پوست از تفاله خارج می شود ، مانند یک موز. میوه ها متوسط ​​هستند ، وقتی وارد بازار اول می شوند ، با قیمت خوبی به فروش می رسند. در زمستان ، درخت قوی است ، درخت بالغ به 100-120 کیلوگرم می رسد ، تاج کروی دارای نوعی رشد سریع و رشد قوی است. تاج شاخه های مناسب پس از کاشت در 1-2 سال شروع به باردهی می کند. رنگ آن قرمز است ، زردی انتشار دارد. تفاله میوه آن بسیار آبدار است. طعم بسیار شیرین با گرده های دلپذیر ، حمل و نقل ضعیف.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال هلو 60 روزه کلیک کنید


از هلو بیشتر بدانید

مقدمه ای برای کاشت ، رشد و جمع آوری هلو و شلیل.
هلو بومی مناطق گرم چین است ، جایی که حدود 2000 سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته است. به نظر می رسد هلو از طریق راه های تجاری به چین و سپس به مدیترانه و یونان (اروپا) وارد چین شده اند و از آنجا به آمریکای شمالی گسترش یافته اند. در حال حاضر ، چین جنگل های گسترده ای از هلوهای وحشی شکوفا دارد. هلو و شلیل سرشار از ویتامین های A و C هستند و همچنین منبع خوبی از پتاسیم هستند.
درک خواص دارویی میوه هلو
از نظر طب قدیم ایران ، هلو و شلیل برای مزاج انسان سرد محسوب می شود و بهترین میوه برای افراد گرم مزاج است. این میوه در جلوگیری از بسیاری از بیماری های مزمن مانند سرطان ، دیابت و بیماری های قلبی عروقی که مهمترین دلایل مرگ و میر هستند ، مثر است. هلو و شلیل بهتر است با پوست خورده شود زیرا پوست حاوی ویتامین A است.
1. از برگها یا گلهای پوست کنده برای رفع سرفه سیاه استفاده می شود.
2. جوشانده شکوفه هلو باعث دفع کرم معده و کرم کدو تنبل می شود.
3. جوشانده پوست هلو اثر تب بر و ضد التهابی دارد.
4- میوه ها و برگهای مرطوب آنها اثر ملین بسیار خوبی برای یبوست دارند.
5. مغز هلو یک ملین ، تصفیه کننده خون است و برای روماتیسم مفید است.
ویژگی های گیاهی و خارجی میوه هلو
هلو با نام علمی Prunus Persica. L. مهمانی و شلیل با نام عملی Prunus Persica var. شلیل از خانواده Rosaceae و زیرخانواده Prunoideae است ، زیر مجموعه ای از این زیر خانواده به نام هسته ای. برگهای هلو و شلیل با نوک و لبه های تیز دندان های زیر را دارند. گلهای منفرد روی شاخه هایی که در سال گذشته رشد کرده اند به صورت جانبی شکل می گیرند و از صورتی روشن تا قرمز تا بنفش متغیر هستند و معمولاً قبل از ظهور برگها ظاهر می شوند. اکثر ارقام هلو و شلیل بارور بوده و به طور طبیعی توسط حشرات گرده افشانی می شوند و نیازی به انواع گرده افشان ندارند. کدو تنبل را پوست بگیرید ، آب آن را رنده کرده و فشار دهید. گوشت ممکن است در اطراف هسته قرمز به رنگ سفید یا زرد باشد. هسته میوه را می توان به تفاله چسباند یا جدا کرد. شلیل نوعی هلو است که در اثر جهش رویشی در یکی از ژن های هلو ایجاد می شود و باعث از بین رفتن موهای پوست هلو می شود و در نتیجه شلیل رنگ ، عطر و طعم خاصی پیدا می کند.

آشنایی با انواع هلو
انواع هلو با توجه به شرایط جدا شدن از بافت میوه و زمان رسیدن میوه تقسیم می شوند.
بر اساس شرایط جدایی از بافت میوه:
1. انواع خاصی از هسته ها به دلیل داشتن گوشت نرم و آبدار عمدتا تازه استفاده می شوند.
2. هسته را به الگویی که هسته به کاغذ میوه متصل است وصل کنید. بافت میوه آن سفت و مناسب برای تولید کمپوت است.
در زمان رسیدن میوه:
1. انواع بسیار اولیه. برداشت این ارقام در اواخر ماه مه رخ می دهد.
2. انواع اولیه: این گونه ها را می توان در ماه ژوئن برداشت.
3. انواع متوسط ​​رس: این گونه ها را می توان از اواسط جولای تا اواسط آگوست برداشت کرد.
4- انواع دیررس: این گونه ها گونه هایی هستند که می توان از اواخر ماه اوت تا سپتامبر در بازار برداشت و عرضه کرد.
به طور معمول ، ارقام اولیه تمایل به هسته و ارقام دیررس تمایل به هسته جدا شدن دارند.

آشنایی با نیازهای اکولوژیکی (شرایط آب و هوایی) میوه های هلو:
هلو و شلیل دارای طیف وسیعی از نیاز به سرمایش نسبت به سایر محصولات هستند که برای تشکیل گل و میوه مثر است. بعضی از ارقام به سرما احتیاج ندارند و در مناطق گرمسیری پرورش می یابند ، در حالی که بعضی از انواع نیاز به حدود 1000 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد دارند. به طور متوسط ​​، تعداد بیشتری از انواع در حدود 600-900 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد نیاز دارند هلو نسبت به سرما زمستان مقاومت کمتری نسبت به سیب و گلابی ، و تقریباً شبیه ((به)) است. گله های باز هلو و شلیل و همچنین میوه هایی که تازه تشکیل شده اند ، در صورت قرار گرفتن در معرض دمای -2.2 درجه سانتیگراد یا پایین تر برای مدت زمان محدود ، از بین می روند. با توجه به اینکه شکوفه هلو 3-4 هفته زودتر از شکوفه سیب باز می شود ، نسبت به یخبندان بهاری حساسیت بیشتری دارد ، بنابراین باید از کاشت نهال هلو و شلیل در مناطقی که خطر یخ زدگی بهاره وجود دارد ، خودداری کنید. بودن. بر خلاف سیب ، هلو برای تشکیل قرمز در هلو به دمای سرد در شب احتیاج ندارد و رنگ قرمز بیشتر به تنوع و نور بستگی دارد. به طور کلی هلو نسبت به سیب در برابر گرمای تابستان مقاومت بیشتری دارد و در تابستان های گرم میوه های آن مانند گلابی از کیفیت بالاتری برخوردار است. بهترین خاک برای کاشت هلو و شلیل خاکهای ماسه ای لومی تا متوسط ​​است که باید عمیق باشد و به خوبی زهکشی شود. زیرا ریشه هلو و شلیل مانند اکثر درختان سنگی به استرس خفیف و غرقاب بسیار حساس است. بنابراین کاشت نهال هلو و شلیل در مزارع برنج به دلیل تجمع آب و رطوبت زیاد و همچنین پوسیدگی ریشه ، خشک شدن و تخریب ، توصیه نمی شود.
آشنایی با روش تکثیر و پرورش نهال هلو:
تولید مثل هلو و شلیل معمولاً با پیوند نهال انجام می شود. در حال حاضر ، پایه های هلو شامل طیف وسیعی از پایه های هلو ، آلو ، گوجه فرنگی ، بادام و گروه هلو ، بادام و غیره است که به صورت غیرجنسی تکثیر می شوند و نام ها پایه های گیاهی محسوب می شوند.

انتخاب پایه هلو علاوه بر مقاومت در برابر خشکسالی و شرایط نامساعد خاک ، معمولاً بر اساس مشخصات زیر است:
1. مقاومت در برابر نماتدها: نماگارد-نمارد-گاردین.
2. مقاومت در برابر شرایط خاک آهکی: لاول-هاستن-تایتن-GF677.
3. مقاومت در برابر زهکشی نامناسب و شرایط خاک: گاردین-هلفورد.
4. مقاومت در برابر سرما: Lowell-گاردین-هلفورد-Bailey.
چگونه باغ هلو را تزئین کنیم؟
برای ساختن باغ در محل ، ابتدا باید اطلاعات جمع آوری کرده و تحقیقات مقدماتی را انجام دهید ، که شامل بررسی موقعیت باغ از نظر شرایط آب و هوایی ، امکان دسترسی به آب سالم و کافی ، نوع و نوع خاک و امکان ورود به بازار است. اقدام کرد تجزیه نمونه های آب از منابع آب و حاصلخیزی و همچنین تعیین کیفیت خاک دقیقاً در آزمایشگاه های خاک و آب انجام می شود که این امر قبل از احداث باغ ضروری است.
مشخصات خاک برای کاشت هلو
بهترین خاک برای کاشت هلو و شلیل:
خاکهای عمیق و زهکشی شده با ساختار نسبتاً سبک ، خاکهای لومی شنی با محتوای هوموس کافی هستند. مناسب ترین اسیدیته خاک 6-7 است. پرورش هلو و شلیل در سرزمینی که قبلاً این محصولات زراعی بود ، خطر بیماری هلو یا بیماری پوسیدگی هلو را افزایش می دهد که تولید میوه را به شدت کاهش می دهد.
طراحی ساخت باغ هلو
طرح باغ در مناطق مسطح یا دامنه ها متفاوت است. در بسته های شیب دار باید با ایجاد خطوط تراز (یعنی ارتفاع همه نقاط روی خط یکسان باشد) و جلوگیری از فرسایش خاک و عدم رواناب ، شیب بسته را در نظر گرفت. آب و برای آبیاری در کل سطح باغ ، دامنه های دامنه ها دارای تراس یا شکل بودند. هرچه شیب بیشتر باشد ، مکانها و تراسها باریکتر خواهد بود ، بنابراین در بعضی موارد کاشت بیش از یک یا دو ردیف نهال در آنجا غیرممکن است ، اما اگر شیب آن شیب دار و زیاد نباشد ، می توان فاصله و عرض را افزایش داد و برای هر سایت دو ، سه ردیف یا بیشتر ردیف کاشت نهال طراحی باغ در زمینهای پست که تقریباً روی زمین مسطح دیده می شود ، آنها معمولاً دارای اشکال هندسی منظم ، عمدتا مربع ، مستطیل ، مثلث یا لوزی هستند. در سالهای اخیر از روشهای سنتی برای تزئین و شکل دادن به درختان استفاده شده است.

فواصل کاشت نهال هلو:
مناسب ترین فاصله برای هلو و شلیل با پایه بذر 4 4 4 متر ، 5 4 4 یا 5 5 5 متر توصیه می شود. در یک سیستم مستطیل شکل (به عنوان مثال 5 در 4 متر) ، فاصله بیشتری (5 متر) در جهت شرقی و غربی و فاصله کمتری بین درختان (4 متر) در جهت های شمالی و جنوبی وجود دارد. با استفاده از این روش سایه های درختان روی یکدیگر کمتر می شود و هر درخت نور بیشتری دریافت می کند و به دلیل تراکم مناسب درختان ، منطقه باغ حداکثر مقرون به صرفه خواهد بود.
نحوه حفر سوراخ کاشت نهال هلو:
پس از علامت گذاری و تعیین نقاط کاشت بر روی ردیف ها و خطوط ، باید سوراخ هایی به ابعاد 60 * 60 سانتی متر حفر شود. هنگام حفر سوراخ کاشت ، لایه بالایی خاک باید در یک طرف و زیرزمین در طرف دیگر قرار داشته باشد. سپس خاک زمین را با کود پوسیده مخلوط کرد و مقداری از آن را در ته گودال ریخت و آبیاری کرد تا خاک گودال کاملاً فروکش کند. پس از استقرار کامل در کف گودال ، مقدار بیشتری از آن در یک انبوه یا مخروط ریخته می شود.
مشخصات نهال هلو سالم و استاندارد:
تنه نهال هلو و شلیل باید صاف ، سالم ، بدون ترک و آثار لثه باشد ، ارتفاع آن باید حداقل 100 سانتی متر ، قطر نهال ها 1-2 سانتی متر ، سن نهال ها 1-2 سال باشد. نهال هلو و شلیل پیوندی باید یک پایه ، آبدار ، سالم ، ریشه اصلی به طول 20-35 سانتی متر و با 5-6 زیر پایه حداقل 5 سانتی متر و عاری از هر گونه آفات و بیماری باشد. برای تهیه نهال باید نهالستان های معتبر و معتبری پذیرفته شوند ، از موسسه تحقیقات ثبت و صدور گواهینامه بذر و نهال مجوز تولید نهال را بگیرند و پس از تحویل نهال ، مجوز لازم برای تعیین نوع و اصالت نژاد و سلامت گیاه از مدیر مهد کودک گرفته شود. ...
مقدمه ای در مورد نحوه نگهداری موقت نهال هلو:
از ریشه نهال باید هنگام حمل و نقل با پوشش مناسب یک کیسه مرطوب یا شاهدانه و پلاستیک محافظت شود و بلافاصله پس از رسیدن به منطقه باغ ، ریشه ها باید در یک کانال (شرق غربی) 50 تا 60 سانتی متر زیر خاک قرار گیرند. نهال ها را به صورت مورب به سمت جنوب فشرده کنید و سپس در سریع ترین زمان نهال ها را در محل اصلی خود بکارید. توجه: خاک توسط نهال های جداگانه قابل انتقال نیست.

دانستن زمان کاشت نهال هلو:
در مناطقی که زمستان ها معتدل و مرطوب است ، بهترین زمان برای کاشت نهال هلو و شلیل اواخر پاییز است و در مناطقی که زمستان سرد و بسیار خشک دارد ، نهال ها باید در اواخر زمستان یا اوایل آوریل قبل از شکوفه جوانه ها کاشته شوند ، زیرا در چنین روزهایی هوای سرد از رشد قسمتهای رویشی نهال جلوگیری می کند. اما ریشه ها در داخل خاک با دمای ثابت خاک و فعالیت ریشه شروع به رشد می کنند ، که این امر روی ریشه زایی و مقاومت گیاهچه ها تأثیر می گذارد.
نحوه کاشت نهال هلو را بدانید:
پس از تهیه نهال ، اگر ریشه نهال آسیب دید ، آنها را قطع کرده و سپس روی خاکریز قرار دهید و سپس روی آن خاک بپاشید تا سوراخ کاملاً پر شود و سپس نهال ها را با دست مستقیم گرفته و با پا یا در غیر این صورت روی آنها فشار دهید ، به طوری که ریشه ها داخل آن قرار گیرند. خاک ، و سپس آبیاری کنید. در هنگام کاشت نهال باید توجه داشت که پیوند حداقل در ارتفاع 10-20 سانتی متری سطح خاک و تاج گیاهچه (فاصله ریشه تا تنه نهال) روی سطح خاک باغچه در چاله قرار گیرد ، در غیر این صورت بیماری تاج (هموز) باعث آسیب و تلف شدن نهال می شود.
چگونه نهال هلو را به درستی بکاریم؟
پس از کاشت نهال ، تنه نهال از ارتفاع 80-100 سانتی متری سطح خاک بریده شده و از ریشه جدا می شود. قلمه زدن باید به گونه ای انجام شود که قیچی های هرس به صورت مورب در جهت جوانه یا شاخه در انتهای نهال قرار بگیرند ، یعنی پس از هرس ، جوانه یا شاخه پشت برش قرار داشت. پس از تسریع در عمل ، توصیه می شود تا زخم روی نهال ها را با چسب باغ بپوشانید تا بهبود زخم تسریع شود و از نفوذ عوامل بیماری زا جلوگیری شود. پس از کاشت و از بین بردن نهال ، سرایدار باید در یک سوراخ به فاصله 5-7 سانتی متر از نهال قرار داده شده و با نخ گلدان بسته شود تا از لرزش و پاره شدن ریشه موی نهال توسط باد جلوگیری شود. هنگام قرار دادن سرپرست در کنار نهال ها ، باید مواظب بود که نگهبان در جهت باد قرار گیرد.

مقدمه ای برای آبیاری درختان هلو:
پس از کاشت نهال هلو و شلیل در باغ ، باید بلافاصله آن را آبیاری کرد تا خاک کاملاً جا بیفتد و ریشه ها در تماس کامل با خاک قرار بگیرند. از آنجا که هدف اصلی آبیاری تأمین رطوبت لازم برای رشد گیاه و رقیق سازی خاک است ، آبیاری باید با توجه به شرایط منطقه و خاک به طور منظم انجام شود. باید توجه داشت که ریشه های هلو و شلیل نسبت به رطوبت بیش از حد خاک (جاری شدن سیل) بسیار حساس هستند ، بنابراین باید از تهویه ناکافی خاک و آبیاری زیاد جلوگیری کرد تا از خفگی ریشه جلوگیری شود. پس از هر دو یا سه دوره آبیاری ، خاک باید به یک گودال و مخزن تقسیم شود.
چگونه می توان درختان هلو را تغذیه و بارور کرد؟
با توجه به اینکه توصیه های کودی به عواملی از قبیل نوع خاک و بافت ، اسیدیته خاک ، عناصر خاک و اندام های گیاهی ، تنوع درخت و سن ، آب و هوای منطقه ای (باران ، رطوبت ، نور و غیره) بستگی دارد ، تمام مناطق کشور همزمان ، بنابراین ، برای گرفتن نمونه از خاک و برگها و تفسیر نتایج آنها بر اساس تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی برای تغذیه درختان و استفاده بهینه از کودهای شیمیایی و حیوانی ، عملیات لازم است. زیرا علاوه بر بررسی عملکرد و کیفیت محصول ، و تجزیه و تحلیل ترکیبی از نمونه های خاک و برگ ، بهترین روش برای ارزیابی وضعیت تغذیه ای یک باغ است. در باغهای احداث شده ، تحقیقات خاک مکمل تفسیر نتایج تجزیه برگ و تعیین ترکیب کود در برنامه تغذیه است. از آنجا که بیشتر مطالعات نشان می دهد رابطه کمی بین آزمایش خاک و پوسیدگی برگ در باغات وجود دارد و علاوه بر این ، مشاهدات میدانی متخصص با نتایج این نمونه ها ارتباط مستقیم خواهد داشت.
چگونه علف های هرز در باغ های هلو را کنترل کنیم؟
علف هرز به گیاهی گفته می شود که در جایی رشد کند که نمی خواهد رشد کند ، یعنی جایی که مردم نمی خواهند گیاه رشد کند علف های هرز به روش های زیر به محصولات کشاورزی آسیب می رسانند.

1.رقابت با محصولات زراعی و باغی در جذب آب، مواد غذایی و نور.
2.ترشح مواد مسموم کننده از طریق ریشه در خاک (اثر آلیلوپاتیک) که این حساسیت مو جب محدود یا متوقف شدن رشد سایر گیاهان می شود.
3.کاهش کیفیت محصولات زراعی و باغی.
4.تشدید امراض و آفات گیاهی.
5.افزایش مخارج تولید.
6.افزایش مشکلات در مدیریت آب.
7.برای دفع علف های هرز می توان از سه روش پیشگیری، نابودی کامل(زدودن) و مبارزه استفاده کرد.

کنترل علف های هرز در باغ های هلو مجموعه ای از عملیات است که از ورود علف هرز جدید به منطقه خاصی جلوگیری می کند ، به عنوان مثال ، استفاده از بذرهای تمیز ، کود پوسیده بدون دانه های علف های هرز یا آبیاری با آب تمیز و غیره. این استفاده از همه روش ها و روش ها برای از بین بردن تمام قسمت های مختلف علف های هرز است ، از جمله شاخه ها ، برگ ها ، ریشه ها ، میوه ها و دانه ها.
کنترل علف های هرز در باغ های هلو:
اینها همه عملیات و وسیله ای برای کاهش جمعیت علفهای هرز است تا علفهای هرز باقیمانده نتوانند به باغ آسیب اقتصادی وارد کنند. این روش عملی ترین و رایج ترین روش کنترل علف های هرز است که شامل روش های مختلف زیر است.
1. مبارزه مکانیکی.
2. مبارزه ارضی.
3. مبارزه بیولوژیکی.
4. نبرد یکپارچه.
5. مبارزه شیمیایی.
آموزش ، هرس و شکل دادن به درختان هلو
غالباً ، برای آموزش و هرس درختان هلو و شلیل ، از یک شکل فنجان یا مرکز باز یا بدون شاخه قبلی استفاده می شود ، زیرا نور به راحتی در همه شاخه ها نفوذ می کند و می رسد.

1. تکنیک پرورش درختان به صورت فنجان یا مراکز باز به شرح زیر است.
2. فاصله برداشت درختان: درختان پس از کاشت نهال در فاصله 80-100 سانتی متری از سطح زمین برداشت می شوند.
3. شاخه اصلی: سه تا چهار شاخه را انتخاب کنید که نزدیک به صندوق عقب باشند و در جهات مختلف اطراف بدنه اصلی قرار داشته باشند و به اندازه شاخه اصلی و بقیه شاخه ها 10-15 سانتی متر فاصله داشته باشند. حذف می شوند اگر فاصله شاخه های اصلی کمتر از 10 سانتی متر باشد ، شاخه ها احتمالاً در سالهای آینده شکسته می شوند.
4- طول برابر شاخه های اصلی: اگر شاخه های انتخاب شده بیش از 30 سانتی متر باشد ، از یک سوم تا یک پنجم جوانه های خارجی بریده می شوند تا شکل حجامت شده درخت به سمت بیرون گسترش یابد. شاخه های اصلی باید از همان طول باشند. هنگام هرس و برداشتن بخشی از شاخه ها ، اطمینان حاصل کنید که نقطه برش تا حد ممکن بالاتر از جوانه خارجی باشد ، زیرا شاخه های جدید از درخت به سمت خارج هدایت می شوند و تراکم شاخه ها را در نظر می گیرند. ورود به درخت ممنوع خواهد بود.
5. ذخیره اسکلت درخت. برای حفظ اسکلت درخت باید از رشد سالانه شاخه های جانبی روی تنه اصلی جلوگیری شود. برای انجام این کار ، با شروع فصل رشد ، جوانه ها برداشته می شوند ، رشد آنها بر روی تنه اصلی فعال می شود. بنابراین ، همیشه باید سعی شود که در فواصل چند بار در هفته جوانه بزند.
شاخه ها با کمی زاویه نسبت به تنه اصلی ، در صورت قرارگیری قطعات چوب در اوایل فصل رشد و انعطاف پذیری شاخه ها ، زاویه نسبتاً گسترده تری پیدا می کنند.
اگر جوانه های رویشی در زیر محل واکسیناسیون و روی پایه ظاهر شوند ، باید همه جوانه ها برداشته شوند.

آشنایی با زمان چیدن میوه هلو:
دوره رسیدن میوه های هلو و شلیل پس از بدست آوردن حجم و رنگ مورد نیاز خیلی زود می گذرد و در شرایط عادی چند روز پس از برداشت سریع به مرحله رسیدن کامل می رسند و عدم برداشت به موقع منجر به تغییر رنگ و ریزش آنها می شود. این یک میوه با کیفیت می شود. این میوه ها نرم ، حاوی مقدار زیادی آب و مضر هستند. بنابراین ، شما باید آنها را بسیار دقیق جمع آوری کنید. میوه های هلو و شلیل غالباً اندکی پس از برداشت به فروش می رسند. البته برخی از انواع غذاهای تازه در صنعت فرآوری نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، مانند انواع مورد استفاده برای تهیه کمپوت و آب میوه. بنابراین ، روش برداشت میوه ها و روش های برداشت آنها از مصرف تا مصرف و حمل و نقل بسته به نوع مصرف آنها متفاوت خواهد بود.
نکات مهم قبل از برداشت میوه هلو
نکات مهم قبل از برداشت میوه هلو:
1. تمام تلاش خود را بکنید تا برداشت را در بهترین زمان برای هر محصول و حتی برای هر رقم در هر مکان شروع کنید ، تا میوه ها بیش از حد رسیده و نیفتند.
2. توصیه می شود محلی برای جمع آوری ، مرتب سازی ، بسته بندی و ذخیره میوه ها در باغ انتخاب کنید.
3. محل انتخاب شده باید سایه دار ، خنک و ایمن باشد.
4- منطقه برداشت باید از اکثر درختان فاصله مناسبی داشته باشد.
5- کف این قسمت باید کاملاً صاف و در صورت امکان بتونی باشد تا جعبه ها روی هم چیده شوند.
6. پیش بینی میوه های کافی کارگر چینی یکی از مهمترین موضوعات برداشت محصول است.
7- پیشنهاد می شود قبل از برداشت ، آموزشهایی برای باغبان چینی ترتیب داده شود. در صورت امکان ، از پرسنل مجرب برای برداشت میوه استفاده می شود.
8- باغبان برای تهیه سبد ، سطل ، جعبه صحیح با توجه به نحوه مصرف میوه و عرضه آن در بازار ، نردبان های دو طرفه و دستگاه های ویژه تهیه کند و وسیله نقلیه ای مانند تراکتور یا تریلر را برای جمع آوری جعبه آماده کند. از سطح باغ های بزرگ تا محل بارگیری و همچنین کامیون های حمل و نقل به بازار یا انبار مرکزی برنامه ریزی و پیش بینی کنید.

مقدمه ای در مورد نحوه برداشت میوه هلو:
روش صحیح برای برداشت میوه این است که یک طرف دم میوه را در قسمت بالا قرار داده و سپس آن را حلقه کنید تا میوه بدون آسیب به راحتی از درخت خارج شود. اگر میوه با قرار دادن انگشت اشاره در مقابل شاخه ای که میوه از طریق دم به آن متصل است به راحتی جدا نشود ، به راحتی از درخت جدا می شود ، زیرا میوه به راحتی فر می شود و بدن شاخه حاصل را می شکند. چیدن میوه از ابتدای بالاترین قسمت میوه شروع می شود ، میوه ای که می توانید بدون استفاده از نردبان دو طرفه با دست برداشت کنید. در همان زمان ، شاخه روشن می شود و به سمت بالا حرکت می کند. دور زدن. میوه هایی که در قاعده شاخه قرار دارند پرورش داده می شوند و برای برداشتن آنها نیازی به خم شدن نیست ، بنابراین تمام میوه هایی که در انتهای درخت هستند باید تا انتهای برداشت در قسمت مشخص شده درخت با دست و از یک نردبان بلند شوند. مستقر نخواهد شد سوراخ شدن پوست میوه ، شوک بارها و ... به بافت جنین آسیب می رساند و به میوه آسیب می رساند. بنابراین برداشت مناسب و دست زدن به آن و رعایت نکات ذکر شده از هدر رفتن میوه جلوگیری می کند.

نکات مهم هنگام برداشت هلو
نکات مهم هنگام برداشت میوه هلو عبارتند از:
1. نظارت و نظارت بر کار باغبانان چینی در هنگام برداشت ضروری است تا میوه با ناخن یا انگشت خراشیده نشود و به آن آسیب نرسد و همچنین ظرفیت سبد و حجم میوه را به تناوب ایجاد نکنید که ممکن است منجر به سقوط میوه شود. هنگام انتقال باید از انتقال به زمین جلوگیری شود.
2. توصیه می شود برداشت میوه ها از شاخه های پایین (بدون نردبان) شروع شود و تا شاخه های فوقانی به صورت عمودی یا ستونی ادامه یابد.
3. از آنجا که کشش و خم شدن به سمت میوه روی نردبان می تواند منجر به سقوط شود ، نردبان در صورت لزوم به طور مداوم جابجا می شود تا اطمینان حاصل شود که کمترین میزان حرکت نردبان را دارد.
4- برای برداشت محصول روی شاخه درخت ننشینید.
5- از کشیدن زیاد شاخه که می تواند منجر به شکستن آن شود ، خودداری کنید.
6. میوه ها را با احتیاط در سبد یا ظرف قرار دهید ، مواظب باشید میوه جداگانه نریزد.
7. تهیه و نظارت بر جمع کننده میوه برای کارگران از اتلاف وقت در زمان برداشت جلوگیری می کند.
8- میوه ها باید با حرکات پیچشی ملایم از سطل ریخته شود تا به میوه آسیب نرسد.
9. لازم است میوه های گذاشته شده در سایه را حفظ و نگهداری کرده و سریعاً آنها را به سایبان منتقل کنید تا محصول جمع شود.
10. قبل از سرد كردن ميوه برداشت شده براي افزايش ماندگاري ميوه براي عرضه به بازار و يا براي نگهداري و نگهداري در انبارهاي صنعتي و فني يخچالي توصيه مي شود. ماندگاری هلو و شلیل در بیشتر شرایط معمول ، به طور متوسط ​​حدود 2 هفته است. برای دستیابی به حداکثر حجم ذخیره سازی ، می توان آنها را در دمای بین 0.5 تا صفر درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی 90٪ ذخیره کرد.