خرید نهال خرمالو ، فروش نهال خرمالو ، قیمت نهال خرمالو ، نهالستان خرمالو

09143819321

خرید نهال خرمالو

خرید نهال خرمالو موزی

 نهال خرمالو موزی درختی است با دو ساقه ، یعنی گلهای نر و ماده به طور جداگانه روی دو ساقه این نهال خرمالو موزی قرار دارند. گلهای دوجنسیتی روی درختان خرمالو موزی دیده می شود. بیشتر خرمالوهایی که در ایران پرورش می یابند از نوع دوم با گل های دوجنسی هستند. گلهای نر به طور کلی در گروههای 2 تا 3 در هر نهال خرمالو و تعداد گلهای ماده کمتری ظاهر می شوند. گلها همیشه روی شاخه های یک ساله ظاهر می شوند و گاهی اوقات میوه ها روی شاخه های امسال شکل می گیرند که باید در هنگام هرس خرمالو این موارد را در نظر گرفت.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال خرمالو موزی کلیک کنید

خرید نهال خرمالو سیبی

این خرمالو (نهال خرمالو سیبی) برخلاف انواع دیگر نهال های خرمالو ، گس نیست و باید در صورت عدم رسیدن کامل خورده شود. خرمالو که در بازار عرضه میگردند باید کاملاً رسیده باشد ، اگر حتی یک تکه زره باشد ، بعد از خوردن آن را حس خواهید کرد ، اما خرمالوی سیبی دقیقاً مانند یک سیب مصرف می شود ، بنابراین قبل از اینکه کاملاً رسیده و نرم شود ، این خرمالو را پوست می گیرید. مثل یک سیب و برشش شما بازی می کنید و می خواهید و هیچ شایعه ای را متوجه نمی شوید و این کاملاً واضح است.

این گونه نهال خرمالو اگر خوب پرورش داده شود میوه آن خیلی درشت و بزرگ برداشت میشود میوه خرمالوی سیبی ای که تاکنون در نهالستان طبیعت سبز برداشت کرده هر یک میوه آن به ۴۵۰ گرم نیز میرسد. خرید نهال خرمالو سیبی توصیه می شود.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال خرمالو سیبی کلیک کنید


از خرمالو بیشتر بدانید

خرمالوها بومی آسیا و چین هستند و از آن زمان به مناطق دیگر آسیای شرقی ارسال شده اند. در اوایل قرن نوزدهم به اروپا و آمریکا آورده شد و شروع به رشد کرد. در اساطیر یونان باستان ، خرمالو را الهه آتش می نامیدند. انواع خرمالو از قرمز و نارنجی تا روشن و تیره رنگ است. هنگام رسیدن ، هسته داخل میوه به شکل بادام است. قطر میوه از 5/1 تا 9/1 سانتیمتر متغیر است ، شکلی متفاوت کروی ، لاله ای و بلوط دارد و شامل دو نوع قابض و غیر قابض است. میوه قبل از ریختن قابض شده و با رسیدن آن شیرین و نرم می شود. گونه های غیر شایعه هنگامی که جوش می آیند کمتر لرزان هستند ، حالت گازی خود را خیلی زود از دست می دهند و در صورت رسیدن سخت می شوند. یک گلدان با یک گل خرمالو بهمراه میوه قرار داده می شود ، اما وقتی میوه کاملاً رسید ، گلدان گل به راحتی از میوه جدا می شود. به طور گسترده ای کشت و کشت می شود. گونه کاکی دارای قوام نسبتاً الیافی و طعمی شیرین و ترش است. انواع خرمالو خوشمزه تر است و درخت دارای برگهای ضخیم است.

انواع خرمالو: خرمالوها دارای انواع گس و غیر قابض و غیر قابض هستند که از نظر اندازه ، شکل و طعم بسیار متفاوت هستند.

پرورش نهال خرمالو: این نهال (خرمالو) عاشق آفتاب است ، در محیط داخلی و در مناطق خنک تا معتدل و با آفتاب فراوان به خوبی رشد می کند و به خوبی رشد می کند و در مناطقی که هوا کمی سرد است باید احاطه شود تا آسیب نبیند. از سرما و یخ زدگی محافظت کنید. نهال خرمالو همچنین گیاهی مقاوم در برابر سرما است. نهال خرمالو در مناطق گرم و نیمه گرم تا -12 درجه سانتیگراد را تحمل می کند ، اما به سرمای زمستان احتیاج دارد. نهال خرمالو در طیف گسترده ای از خاکها با ساختار متوسط ​​و زهکشی حاصلخیز مناسب و حتی در خاکهای رسی با ساختار سنگین رشد می کند. نهال خرمالو در مناطقی با اسیدیته خاک 5.6 تا 7.5 به خوبی رشد می کند و مقاومت آن در برابر خشکسالی و مقدار کم آب قابل توجه است ، اما آبیاری با آب کافی باعث افزایش قابل توجه عملکرد می شود. درخت خرمالو ریشه های محکمی دارد و هنگام کاشت نهال خرمالو باید در یک سوراخ عمیق کاشته شود. 7 تا 10 سال طول می کشد تا به حداکثر نتایج برسید.

خاک مناسب: برای نهال خرمالو خاک مناسب باید سبک ، نفوذپذیر و حاصلخیز باشد. بهترین خاک برای این نهال خاک مرطوب و خنک است که بیشتر در باغهای قدیمی با خاک حاصلخیزتر یافت می شود. به همین دلیل افرادی که می خواهند این گیاه را پرورش دهند بهتر است خانه های خود را در داخل باغ با خاک باغ های قدیمی بپوشانند. این دلیل موفقیت در کاشت این درخت در برخی از خانه ها است ، زیرا برخی از افراد از باغ مرتع برای باغبانی در منازل استفاده می کنند که برای کاشت و رشد این گیاه مناسب نیست. خرمالوها به کود زیادی احتیاج دارند. اما همچنین باید توجه داشت که از کود پوسیده استفاده شود نه تازه و پوسیده. همچنین برای تغذیه خرمالو در فضای بسته بهتر است از کود نیمه آلی به نام Varz برای تغذیه خرمالو در فضای داخلی و به دلیل محدود بودن محیط برای رشد ریشه استفاده شود. در ماه مارس ، پس از فرو نشستن سرمای زمستان ، 4 تا 5 کیلوگرم علف های هرز در باغ برای هر درخت کاشته و شخم می شود. هنگام شخم زدن باید در نظر داشت که زمان باید در ماه مارس باشد. با توجه به اینکه درخت خرمالو به شخم عمیق احتیاج ندارد (زیرا در صورت آسیب دیدن ریشه ها ، ترمیم آن دشوار و دیر است) ، باغداران باید به دو نکته زیر توجه ویژه داشته باشند: 1- از کود پوسیده استفاده کنید. 2- شخم کم عمق به دنبال دارد. این دو عامل از عوامل موفقیت در رشد این گیاه محسوب می شوند.

خاک باغچه: برای کاشت نهال خرمالو ابتدا باید به خوبی زهکشی کنید. هنگام آبیاری باغ خرمالو ، پس از حدود 30-40 دقیقه ، آب باید به خوبی در خاک نفوذ کند. اگر آب بیش از این مدت در باغ بماند ، زهکشی نامطلوب است و باید خاک را اصلاح کرد ، یا با گذشت زمان به دلیل عدم تخلیه مناسب درخت خرمالو آسیب می بیند و با ریزش برگ یا میوه یا خشک شدن همراه خواهد بود. با این حال ، خاک خرمالو باید دارای بافت حاصلخیزی متوسط ​​باشد و به خوبی تخلیه شود. ازدیاد خرمالو از طریق تولید مثل غیر جنسی کمتر انجام می شود و تقریباً همه درختان خرمالو با رشد دانه های خرمالو کاشته می شوند. خرمندی خرمالو کوچکی است که میوه های آن غیرقابل خوردن است. میوه های رسیده برداشت ، کاشته و برای کاشت آماده می شوند. در دسامبر یا ژانویه ، بذرها به صورت کامل (فشرده) کاشته می شوند که پس از عبور سرما و یخبندان جوانه زده و خاک را ترک می کنند. در سال اول ، نهال ها جوانه می زنند و در سال دوم ، در پاییز یا در مارس ، نهال ها را با فاصله مناسب به خزانه دوم می کارند. در سال سوم ، در بهار ، از حدود 15 تا 25 آوریل ، پیوند شکم روی نهال ها انجام می شود. شاخه ها در سال سوم رشد می کنند و می توانند در پایان سال سوم در پاییز یا مارس به زمین اصلی منتقل شوند. برای تولیدکنندگان بهتر است نهال را از مکان های ایمن پیوند کنند ، زیرا تولید نهال عملاً دشوار است و این یکی از دلایل گرانی نهال خرمالو پیوندی است. هنگام کاشت خرمالو ، نکات زیر باید در نظر گرفته شود:

1. تاریخ کاشت گیاه پیوندی تقریباً 6 مارس است. اگر زودتر کاشته شود ، ممکن است نهال یخ بزند زیرا به کاشت مجدد حساس است.
2. نهال های پیوندی در زمان کاشت باید زیر خاک در همان مکان در شربت خانه زیر خاک باشند. نکته مهم این است که نهال کاشت عمیق و هم کاشت کم عمق مضر است.
3. در حین کاشت از کود و کودهای شیمیایی استفاده نکنید. کارهای تقویت باید از سال دوم شروع شود.
4- پس از کاشت ، یک بار آبیاری باید انجام شود و آبیاری دوم تا زمان جوانه زدن نهال های خرمالو انجام نشود.
5- از سال دوم هرس و هرس باید طی دو تا سه سال انجام شود.

پس از کاشت نهال خرمالو در مکان اصلی ، پس از سال دوم ، کوددهی و تقویت باید انجام شود. در سالهای بعد باید توجه داشت که خرمالو در شاخه های سالانه یافت می شود. یعنی در پاییز ، اگر هرس انجام شود ، نمی توانید شاخه سال قبل را که محل تولید میوه است ، حذف کنید. درخت خرمالو در بهار به آب کمتری و در تابستان که هوا گرم است به آب بیشتری احتیاج دارد. برخی از باغبانان از ریزش خرمالو تازه شکل گرفته در بهار شکایت دارند که این امر به دلیل آفات و بیماری ها ایجاد نمی شود ، بلکه این واقعیت است که درخت خرمالو گلهای زیادی تولید می کند و در شرایط مناسب ، همه گلها به میوه تبدیل می شوند. درخت قادر به حمایت و تغذیه همه میوه ها نیست ، اگر درخت به خوبی تغذیه و تقویت نشود ، حدود 50٪ از میوه ها در حالت فندق قرار می گیرند. اما اگر درخت به خوبی تغذیه و تقویت شود ، در فصل بهار میزان ریزش میوه کمتر است. با این حال ، درخت خرمالو به اندازه میوه ای که می تواند تغذیه کند میوه خود را حفظ می کند و میوه های اضافی را می ریزد.

آفات و بیماری های خرمالو: مگس های سفید و تریپس به پوست میوه خرمالو آسیب می رسانند و باعث تغییر رنگ میوه خرمالو می شوند. آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ریشه گیاه نیز می شود. حشرات مانند موش همچنین به ریشه خرمالو آسیب می رسانند. گلدهی زودرس ، ریزش میوه و ترک خوردن میوه در اطراف کاسبرگ و آفتاب سوختگی میوه از بیماری های خرمالو محسوب می شود. ریزش میوه برای درختان میوه از جمله خرمالو یک پدیده طبیعی است و در عین حال ، تغذیه خرمالو با کود پوسیده کافی به طور موثری از ریزش میوه جلوگیری می کند.
گرده افشانی باغ: گیاه خرمالو از طریق گرده افشانی و بکر بودن میوه می دهد ، اما تحقیقات نشان داده است که تولید میوه به دلیل بکر بودن باعث کاهش مداوم عملکرد می شود و گرده افشانی باعث افزایش عملکرد میوه به دلیل قطع مداوم محصول می شود. جلوگیری می کند. طبق تحقیقاتی در استرالیا ، گرده افشانی توسط حشرات ، به ویژه زنبورهای عسل انجام می شود و نیازی به گرده افشانی مکانیکی نیست. بیشتر تولید کنندگان خرمالو در استرالیا از خرمالو ماده استفاده می کنند. زنبور عسل mallifera اروپا و دیگر گونه های زنبور عسل استرالیایی بومی مانند Trigona spp ظرفیت گرده افشانی بالایی دارند. با نصب کندوی عسل در باغ های خرمالو با 2 تا 2 کندوی عسل در هکتار ، می توانید حداکثر بازده را بدست آورید. متوسط ​​تولید خرمالو در این کشور 35 تن در هکتار است. خرمالو تولیدی در استرالیا علاوه بر مصرف داخلی ، به کشورهای اروپایی ، سنگاپور ، تایلند و ژاپن نیز صادر می شود. در استرالیای نیمه گرمسیری ، درختان خرمالو 35 روز پس از پایان فصل سرما شکوفا می شوند. همانطور که فصل سرما به طور عادی ادامه دارد ، گلها در 70 روز ظاهر می شوند. دمای مطلوب برای جوانه زنی جوانه ها 12 تا 17 درجه سانتیگراد و برای تشکیل جوانه ها 27 تا 32 درجه سانتی گراد است. گرده افشانی باید یک تا دو هفته پس از گلدهی انجام شود. زمان گرده افشانی از زمانی شروع می شود که از 5 تا 10 درصد گلها شکوفا شوند. زنبور عسل فقط به گلها حمله می کند و روی قسمتهای دیگر درخت نمی نشیند. زمان برداشت خرمالو در استرالیا نوامبر و دسامبر است.

برداشت و ذخیره محصول خرمالو: مناسب ترین روش برداشت برداشت میوه سفت و رسیده خرمالو از درخت گل است. دمای مطلوب برای نگهداری برداشت خرمالو صفر درجه سانتیگراد است و رطوبت نسبی برای ذخیره میوه ها از 90 تا 95٪ است. از مزایای این محصول سهولت در نگهداری و حمل و نقل است. خرمالو می تواند بیش از سه ماه نگهداری و در بازار مصرف عرضه شود.