خرید نهال پسته ، فروش نهال پسته ، قیمت نهال پسته ، نهالستان پسته

09143819321

خرید نهال پسته

خرید نهال پسته نوق

نهال پسته نوق به طور عمودی رشد می کنند و قدرت متوسطی دارند. آغاز گلدهی نهال پسته نوق 7 آوریل است ، مدت زمان گلدهی این نهال 10 روز است. شکل جوانه گل این نوع مخروط ها کشیده است و دوره رسیدن میوه های این درخت 10 سپتامبر است. رنگ نوک پسته نوق سبز متوسط ​​است که با رسیدن آن به زرد یکنواخت تبدیل می شود. ترکی روی پوست سبز ظاهر شد. شکل این پسته در صورت خشک شدن کشیده است ، پوست استخوانی از پشت شکسته تر است ، رنگ مغز پسته نوق آن قرمز روشن و قرمز تیره ، رنگ پوست استخوانی متوسط ​​تا تیره است. برای جداسازی میوه بادام از دم ، نیروی متوسط ​​لازم است

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال پسته نوق کلیک کنید

خرید نهال پسته کله قوچی

نهال پسته کله قوچی که پیشنهاد ما این است این رقم را بخرید که یکی از معروف ترین و تجاری ترین انواع نهال پسته در کشور است. نهال پسته کله قوچی یکی از انواع کم رشد است. عادت رو به رشد او گسترده است. برگهای این رقم کوچک است و درصد برگهای این رقم پنج برگ است. برگ درخت پسته کله قوچی بیضی ، نوک تیز ، بزرگتر از برگهای جانبی است. میوه این نهال پسته به حالت یک فندق بزرگ است. در سالهای اول پس از پیوند ، حمله انتهایی شدید است و در نتیجه رشد رویشی شاخه امسال ، ارتفاع این درخت پسته افزایش می یابد. اندازه جوانه بزرگ است ، پسته کله قوچی دارای شاخه های ضخیم است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال پسته کله قوچی کلیک کنید

خرید نهال پسته فندقی غفوری

نهال پسته فندقی غفوری دارای درختانی با قدرت بالا ، رشد گسترده و غلبه متوسط​آپیکالی است. مدت زمان نونهالی پسته فندقی غفوری 5 سال است. درصد زیادی از برگها سه برگ هستند و تفاوت آنها با برگهای سایر ارقام ضخیم و لوله ای است.
این نهال پسته رقم فندقی غفوری ممکن است دارای برخی مشکلات تغذیه ای ، کم آبی یا فیزیولوژیک است. تاکنون ، این ویژگی از ویژگی های ژنتیکی این گونه است. میوه های این پسته شباهت آن به فندق زیاد است. رنگ پوست استخوانی سفید ، درجه لبخند متوسط ​​و پوست استخوانی پشتی تر است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال پسته فندقی غفوری کلیک کنید

خرید نهال پسته شاه پسند

قدرت درخت پسته شاه پسند کم است ، فرم رشد نهال پسته شاه پسند نیمه عمودی است و غلبه در انتهای این پسته متوسط است. طی هر دو سال پسته شاه پسند به طور متوسط​در هر شاخه انتهایی 2 شاخه جانبی تولید می شود. حدود 67٪ برگها سه برگ هستند و شکل برگچه انتهایی آن بیضی و نوک تیز است. تراکم پسته شاه پسند در یک دسته متوسط است. رنگ سبز پوست میوه صورتی کمرنگ و قرمز است و درجه پیوستگی میوه به دسته متوسط است. شکل میوه پسته شاه پسند  کشیده است ، پوست استخوان ها کرم تیره است. رنگ پوست قسمت فوقانی مغز پسته شاه پسند بنفش و رنگ زمینه آن سبز کمرنگ است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال پسته شاه پسند کلیک کنید

خرید نهال پسته خنجری دامغان

نهال پسته خنجری دامغان از قدرت متوسط ​​و رشد گسترده ای برخوردارند و غلبه آنها در پایانه متوسط​است. درصد بیشتری از برگهای پسته خنجری دارای سه برگچه هستند و برگچه های انتهایی آنها از برگهای جانبی بزرگتر هستند. میوه های پسته دامغان بزرگ ، بادامی شکل است. رنگ استخوان سفید ، درجه یکنواخت لبخند متوسط​است. بیشتر پوست سبز این پسته هنگام رسیدن کاملاً ناهموار ترک می خورد.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال پسته خنجری دامغان کلیک کنید

خرید نهال پسته اوحدی

نهال پسته اوحدی از ارقام زودرس تا اواسط گل در نظر گرفته می شود. گلدهی در این نهال پسته در سالهای مختلف به طور متوسط​از 3 آوریل آغاز می شود و تا 10 آوریل ادامه دارد. رشد مغز پسته اوحدی از 7 ژوئیه آغاز می شود و برداشت میوه این پسته می تواند در اواسط سپتامبر انجام شود. اما در پایان فصل رشد می توان از هر دسته 20 دانه پسته اوحدی برداشت کرد.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال پسته اوحدی کلیک کنید

خرید نهال پسته اکبری

این نهال پسته اکبری با مشکلاتی همراه است. این شاخص در گروه ارقام با رشد کم و متوسط قرار دارد. غلبه انتهایی این پسته ضعیف است و به طور متوسط ​در هر شاخه انتهایی 2 ساله 3 شاخه جانبی وجود دارد. عادت پرورش درخت در این پشته که اکبری نام دارد نسبت به سیستم تعلیق نیمه عمودی است و ارتفاع آن 20 سال پس از پیوند به حدود 2.5 متر می رسد. رنگ این پسته از سفید تا خاکستری. بیشتر برگها پنج برگ هستند. آخرین بروشور بزرگتر از برگهای جانبی است و به شکل تخم مرغ نوک تیز است. نهال پسته اکبری پس از رشد و تبدیل شدن به درخت پسته بالغ در برابر باد شدید ، تنه و شاخه ها در برابر باد خم نمی شوند.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال پسته اکبری کلیک کنید

خرید نهال پسته اکبر ممتاز

قدرت رشد نهال پسته اکبر ممتاز ضعیف است ، انشعاب گسترده و تسلط مطلق قوی در این نهال پسته. به طور کلی ، کوچکترین تنوع شناخته شده است ، بنابراین ارتفاع درخت پسته اکبر ممتاز به ندرت به 2 متر می رسد. درصد برگهای پسته اکبر ممتاز سه برگ و پنج برگ تقریباً برابر است. کمترین سطح برگ در بین ارقام پسته مورد مطالعه متعلق به این نهال پسته است. مقاومت چوب و شاخه ها به قدری کم است که می توان آن را به راحتی با اسکوتر برش داد. تراکم خوشه های این نهال متوسط ​​است. پوست سبز میوه پسته اکبر ممتاز آن به رنگ زرد نارنجی است و درجه پیوستگی میوه به دسته متوسط ​​است. شکل میوه بادام کشیده است ، رنگ پوست کرمی است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال پسته اکبر ممتاز کلیک کنید

خرید نهال پسته احمد آقایی

کشت نهال پسته احمد آقایی یکی از ارقام با رشد کم تا متوسط است. تسلط شدید در انتها و رشد گسترده درختان. برگهای این نهال پسته کوچک است ، حدود 60٪ برگهای پسته احمد آقایی سه شاخه هستند. آخرین برگ بیضی ، بزرگتر از برگهای جانبی است. اندازه جوانه پسته احمد آقایی متوسط ​​است. شکل میوه بادام و رنگ پوست آن زرد سفید است. بیشترین میزان فروش نهال پسته احمد آقایی به دلیل رنگ سفید پوست استخوانی است.

برای اطلاع از نحوه خرید ، فروش و قیمت در مورد نهال پسته احمد آقایی کلیک کنید


از پسته بیشتر بدانید

همه چیز در مورد کاشت ، ذخیره و جمع آوری نهال پسته
پرورش نهال پسته بسیار ارزشمند است زیرا پسته یکی از غذاهای مورد علاقه اکثر مردم جهان است. نکته جالب در مورد پسته این است که تعداد زیادی از آنها باعث بیماری نمی شوند و به سلامتی شما آسیب نمی رسانند. بیشتر افراد تصور می کنند که پرورش پسته کار دشواری است ، اما به شدت اشتباه می کنند ، در این مقاله قصد داریم به طور کامل کشت پسته ، از ابتدا تا بسته بندی و فروش را شرح دهیم.
تنها نکته قابل توجه در مورد پرورش پسته این است که آنها فصل رشد طولانی دارند. هنگامی که کشت پسته را شروع می کنید باید 5 تا 8 سال صبر کنید تا محصول مناسبی بدست آورید. اما ، با توجه به هزینه بالای پسته و پتانسیل صادراتی آنها ، می توان گفت که واقعا ارزش یک محصول خوب را دارد. اگر می خواهید این حوصله را تحمل کنید ، برای ادامه مقاله با ما همراه باشید!
از کجا باید نهال پسته درست کاشت؟
مناطق مناسب برای پرورش نهال پسته مناطقی است که زمستان سرد دارد. اما نه در زمستان که یخبندان است. علاوه بر این ، منطقه باید تابستانهای گرم و باران کم داشته باشد. مکان های بیابانی نیمه خشک مناطق ایده آلی هستند. نهال پسته درجه حرارت هوا را بالاتر از 37 درجه سانتیگراد ترجیح می دهد. پسته همچنین از ارتفاعات خوشش نمی آید. زیرا در مناطق مرتفع غالباً دمای پایین وجود دارد و پسته در دمای زیر 9 درجه زیر صفر زنده نمی ماند. مکان های مرطوب نیز برای پرورش نهال پسته مناسب نیستند.

از نهال پسته یا دانه پسته استفاده کنم؟
می توانید بذر پسته و نهال پسته بکارید. کاشت بذر پسته ممکن است چندین سال به نتیجه برسد. بنابراین ، اگر شما بی تاب هستید ، توصیه می کنم از نهال پسته استفاده کنید.
کاشت نهال
نهال پسته را بکارید!
درخت پسته برای تولید آجیل به درخت نر نیاز دارد. به طور معمول و آزمایشی ، می خواهید به ازای هر 15 درخت ماده 1 نر بکارید. اما مسئله این است که قبل از 7 سال کار تشخیص نهال های نر و ماده دشوار است. غالباً ، برای اطمینان از اینکه نهال پسته در بین نهال های ماده است ، چندین نهال را که به نظر می رسد نر هستند بکارید تا از وجود یک نهال نر اطمینان حاصل کنید.
کاشت بذر
اگر تصمیم دارید بجای نهال بذر پسته بکارید ، باید به این نکته توجه داشته باشید که باید بذر خام بخرید. برای خرید بذر مناسب می توانید آنها را از فروشگاه های معتبر بذر تهیه کنید. برای پرورش پسته و تبدیل آنها به یک درخت بالغ به نکات زیر توجه کنید:

1.یک حوله یا دستمال را مرطوب کرده و دانه ها را در آن قرار دهید. هر از گاهی ، بهتر است بذرها را کنار بگذارید تا هوا بین دستمال ها عبور کند.
2.یک حوله مرطوب را در دمای اتاق نگه دارید و یک هفته صبر کنید تا بذرها جوانه بزنند.
3.هنگامی که بذرها شروع به جوانه زدن می کنند ، بهتر است آنها را به یک فنجان یا گلدان کوچک منتقل کنید. اطمینان حاصل کنید که در زیر گلدان سوراخی برای خروج آب وجود دارد. کمبود منافذ و زهکشی مناسب باعث از بین رفتن بذرها قبل از رسیدن به مرحله رشد می شود. مراقب باشید گلدان سرریز نشود.
4.پس از گذشت زمان و ریشه زایی مناسب بذرهای جوان ، باید آنها را در گلدان های بزرگتر پیوند داد. گلدان ها را باید در آنها نگه دارید تا به اندازه نهال برسد و سپس آنها را بیرون بکارید.

به نور خورشید و مواد مغذی خاک احتیاج دارد
بهترین مکان برای پرورش پسته جایی است که خورشید کاملاً می درخشد. برای پرورش پسته به خاک مغز نیاز دارید. همچنین برای رشد صحیح نهال ها لازم است میزان اسیدیته یا قلیایی بودن خاک تنظیم شود. پسته خاک های جالبی با PH 7 تا 7.5 است. این به این معنی است که اسیدیته خاک خنثی است.
فاصله نهال پسته
نهال پسته می تواند تا 10 متر رشد کند ، بنابراین هنگام کاشت نهال پسته باید مراقب باشید. نهال ها را از فاصله 4 تا 5 متری بکارید و 5 تا 6 متر بین ردیف ها بگذارید. اطمینان حاصل کنید که سیم های برق یا اشیا other دیگر با نهال شما تداخل ندارند.
نهال پسته را منتقل کنید
نهال ها می توانند تا 3-4 سال در گلدان نگهداری کرد ، با این حال ، در این دوره ، شما باید در مورد مواد مغذی خاک به یاد داشته باشید و خاک را تقویت کنید. پس از آن ، شما باید نهال پسته را در باغ بکارید. بهترین زمان برای پیوند نهال پسته ، پاییز یا بهار است.
مرحله بعدی حفر حفره ای برای کاشت نهال پسته است. حفره ای که حفر می کنید باید دو برابر ارتفاع ریشه و دو برابر قطر گلوله ریشه باشد. این بدان معنی است که نهال های شما فضای کافی برای رشد در ریشه ها دارند. قبل از کاشت ، خاک را از نظر اسیدیته و مواد مغذی بررسی کنید ، گیاه را در یک سوراخ قرار دهید و آن را به حالت ایستاده نگه دارید و خاک اطراف ریشه را با خاک بپوشانید.
پس از کاشت نهال ، حتما آنها را آبیاری کنید تا منافذ خالی آب پر شده و در نتیجه از پوسیدگی ریشه جلوگیری کنید.
به پسته آبی نیاز دارید
درخت پسته مناطقی که آب کمی وجود دارد را به راحتی اداره می کند. نیازی به آبیاری روزانه یا حتی هفتگی ندارید. خاک محل کاشت باید بین آبیاری خشک شود. در ماه های بارانی نیازی به آبیاری درخت نیست. اما در ماه هایی که کمی باران می بارد ، به آبیاری احتیاج دارید. اگر ماهیانه درخت را آبیاری می کنید ، اطمینان حاصل کنید که آبیاری آنقدر عمیق است که فضای ذخیره سازی کافی داشته باشد. بهتر است درخت پسته را بعد از یک هفته آبیاری کنید. زرد شدن برگها را روی درختان تماشا کنید. زردی برگها بعلت رطوبت و آب زیاد رخ می دهد.
در زمستان ، درخت شما به خواب می رود و نیازی به آبیاری ندارد. بعد از ژانویه ، شما نیازی به آبیاری ندارید ، باید منتظر بهار باشید.

پسته را کود دهید
بهترین زمان برای کوددهی درخت پسته بهار است. این بهترین زمان کوددهی پس از گذشت هوای سرد و بازگشت هوای سرد است. این به رشد و رشد سریع و سریع درخت شما کمک می کند. کود 10-10-10 را امتحان کنید. این کود علاوه بر مواد معدنی و مواد آلی ، ازت ، فسفر ، پتاسیم ، کلسیم ، آهن و منیزیم دارد. به ازای هر 2 اینچ درخت ، نصف فنجان کود بریزید.
کود را به فاصله 30 سانتی متر از درخت و زیر خاک و آب پس از کود دادن قرار دهید تا استفاده از درخت راحت تر شود. دو بار در سال کود دهید و سعی کنید رشد آن را ادامه دهید. هرگز درختان را بیش از 5 فنجان بارور نکنید. این به درخت آسیب می رساند.
هرس درخت پسته
مانند هر درخت دیگر ، درخت پسته شما نیاز به هرس دارد. زمستان بهترین زمان برای هرس نهال پسته است. یعنی وقتی درخت خواب است. هرس برای سال جدید انرژی بیشتری به درخت می دهد و در واقع از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. معمولاً درخت شما به هرس سنگین احتیاج ندارد. در هرس احتیاط کنید ، زیرا هرس بعضی از شاخه ها نه تنها باعث رشد نمی شود. بلکه رشد درخت را کاهش می دهند.
هنگام هرس به خاطر داشته باشید که کمترین شاخه باید در حدود 60-70 سانتی متر از سطح خاک باشد. شاخه های زیر این سطح را حذف کنید. شاخه را به عنوان تنه اصلی انتخاب کرده و شاخه هایی را که روی تنه اصلی سایه می اندازند حذف کنید.
کنترل علف های هرز
در صورت مشاهده علف هرز ، هر فصل و هر زمان در فصل رشد جدا شوید. سعی کنید کل منطقه عاری از علف های هرز باشد. تا زمانی که نهال رشد کرده و درختان به اندازه کافی بزرگ باشند که سایه ایجاد کنند ، مقدار علف های هرز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

برداشت پسته
وقتی سرانجام پسته ظاهر شد ، زمان برداشت آنها فرا رسیده است. یکی از نشانه های رسیده بودن پسته شما تغییر رنگ پوسته از سبز و زرد به قرمز است و گاهی در پوسته ترک می خورد. با دیدن این علائم ، باید بلافاصله برای برداشت محصول اقدام کنید. زیرا در این دوره ، محصول شما بسیار آسیب پذیر است و آفات می توانند به آن حمله کنند.
برداشت پسته بسیار ساده است. فقط درخت را تکان دهید تا پسته ها روی زمین بیفتند و آنها را جمع کنید. به یاد داشته باشید که پسته درختان دو ساله هستند. یعنی در یک سال مقدار زیادی تولید می کنند و در یک سال کمتر. متوسط ​​عملکرد درختان جوان پسته از 1 تا 2 کیلوگرم خالص برداشت یا از 3 تا 6 کیلوگرم برداشت تازه است. هرچه درخت شما بزرگتر و بزرگتر می شود ، میزان محصول تولید شده نیز افزایش می یابد. این به شما 6 تا 10 کیلوگرم آجیل خشک در سنین 7 تا 10 سال می دهد. یک درخت پسته بالغ می تواند تا 15 کیلوگرم آجیل خشک به شما بدهد.
همانطور که قبلاً اشاره کردم ، پرورش پسته صبر دارد. اما پس از برآورده شدن انتظارات ، می توانید از نتیجه زحمت خود لذت ببرید و در دریای پسته غرق شوید.